Skocz do zawartości

wzmacniacz


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie: Czy mogło się coś zjarać jeżeli wzmak dzialal ok godz. bez obciążenia. Musiałem wyjąc skrzynie z auta i zapomnialem odłączyć kabelek od remote.

 

Problem jest taki że jak włączam radio i załacza sie wzmacniacz zapala się protect po chwili w czasie 1 sek gasnie procect i zapala się zielona dioda, sub wtedy zagra i tak naprzemian.

Gdy odłącze glosnik dzieje się to samo. Wszystko jest podłaczone tak jak trzeba. Jest dużo tematów o tym ale podobnego nie znalazłem więc pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do wzmacniacza był doprowadzony sygnał z RCA oraz "pracował" na granicach możliwości to możliwe, że poleciały tranzystory.

Nie chcę w to dokładnie wnikać ale mnie przekonano, że wysterowawać bezpiecznie wzmacniacze można tylko przy podłączonym obciążeniu -> z tego też powodu stosuje obciążniki bezindukcyjne. Część wzmacniaczy konstruowanych jest tak, że są przed tym zabezpieczonie gdyż producent przewiduje taką ewentualność -> np. wzmacniacze w radioodtwarzaczach podłączane do wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz mocna zarówka czy przypadkiem nie ucieka ci napiecie. Napiecie mozesz miec ale nie jest w stanie pociagnac wiecej mocy. Moze lekko sie stykac np; masa, wzmak swieci na zielono, a jak potrzebuje moc na poruszenie membrana to sie wyłacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzylem na wszystkie i nie są spalone i jeszcze dzieje się coś takiego że w momencie gdy zaświeci się zielona dioda głośnik sie odezwie i membrana wychyli się dosyć dobrze i tak co chwila. nawet wtedy gdy muzyka niegra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiąłem plus z aku pod remote we wzmacniaczu, kable sygnałowe podpięte i włączylem radio i wzmacniacz się nie włączył

nie zrozumiałeś...miałeś zrobić mostek między plusem z aku a remote a nie przepiąć plus z aku do remote to miało na celu sprawdzenie czy nie masz problemu z sygnałem sterującym wzmacniaczem z radia (remote)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś...miałeś zrobić mostek między plusem z aku a remote a nie przepiąć plus z aku do remote to miało na celu sprawdzenie czy nie masz problemu z sygnałem sterującym wzmacniaczem z radia (remote)

 

 

to napiszcie trochę dokładniej jak mam to zrobić bo nie czaje tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem do końca przekonany czy kolega daro wie tak do końca po co ma w ten sposób podłączyć remote i pewnie jak to zrobi to zaraz będzie post, że ciągle coś jest nie tak bo teraz z kolei wzmacniacz się nie wyłącza po wyłączeniu radia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...