Skocz do zawartości

Vectra A w sedanie


AdrianoVU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy to wszyscy, to i ja się pokażę (a raczej popiszę, bo fotek na razie nie ma)

 

Pacjent to Vectra A z 1994 roku w jedynej słusznej budzie sedan :D

 

jednostka "centralna" to Sony CDX-GT200 - wcześniej napędzała cały przód, teraz tylko "gwizdki" (nie chciało mi się kabli ciągnąć już, a jak dla mnie, to na razie może być;) )

 

głośniki przód to Hertz'e DSK-165 na plastikowych dystansach w niewygłuszonych drzwiach (jedynie przy podpinaniu wzmaka zakupionego od ruby'ego silikonem soudala przeźroczystym dystanse polepiłem ;) ) i gwizdki z kompletu wpasowane w miejsce fabrycznych gwizdków pod maskownice - w drzwiach też fabryczne maskownice są ;) - czyli pełna dyskrecja :hurra:

 

z tyłu była skrzynka klozet ok. 30 L z Pylem PLBS zasilanym z Carpowera HPB-602 w mostku, ale chwilowo nie ma, bo się głośnik sfajczył :zakrecony: ale za to Carpower jest na sprzedaż, bo się okazało, że żyje i ma się dobrze, a już kupiłem wzmaka jak niżej ;)

 

a wzmak to ESX Vision V-500.4 - w tej chwili napędza tylko woofery w drzwiach, a w planach jeszcze na 2 parze kanałów skrzynka (w tej chwili pusta), do której szukam głośnika - zastanawiam się między Infinity Ref-1260W a Lanzarem max 12, ew. RE Audio RE-12S4 - zależy jak fundusze pozwolą (najpierw Carpowera muszę opchnąć :zdegustowany:)

 

z kabelków to RCA nie pamiętam już jakiej marki - kupiony z zestawem na tył 3 lata temu za jakieś 30-40 zł ;) obecnie do wzmaka podpięty na 2 rozgałęźnikach typu Y :zawstydzony: bo radio dysponuje tylko 1 parą RCA...

 

do drzwi leci 1,5 mm2 no name z Electro Worldu na metry kupowany (ale mięso leciało przy przepychaniu przez kostki do drzwi :rotfl: ), do tego jakieś 1 m 4 mm2 do suba i na zasilaniu coś koło 20-25 mm2 który zastałem jeszcze w poprzednim aucie ;) i przy aku bezpiecznik AGU (chyba tak się nazywa ten duży szklany :niepewny:) w oprawce plasticzanej ;)

 

kabelki głośnikowe i plusowy zasilania lecą lewym progiem do bagaja, minusowy zasilania przykręcony pod dolne mocowanie lewego tylnego pasa bezpieczeństwa, a RCA puściłem prawym progiem (z prawej dużo mniej kabli leci do tyłu niż w lewym ;) )

 

w poprzedniej konfiguracji (Hertz'e pod radiem i sub pod Carpowerem) przez jakiś czas grało dobrzejak dla mnie, potem pojawił się apetyt na coś więcej, a przy okazji Pyle się sfajczył (myślałem, ze to Carpower, ale przy zakupie ESXa prawda wyszła na jaw :rotfl:).

 

W związku z powyższym zakupiłem kable do wooferóf do drzwi, rozgałęźniki RCA i na koniec pojechałem do Katowic po ESXa i razem z Ruby'm podpięliśmy wsio na parkingu do kupy (kable do wooferów przeciągnąłem przed wyjazdem), zalepiłem szpary między dystansami a głośnikami oraz między dystansami a blachą drzwi silikonem (takie "rozwiązanie" tymczasowe ;)) i na koniec próbny odsłuch na parkingu między blokami :hurra:

 

 

 

 

W planach zakup suba do skrzynki i za jakiś czas wygłuszenie drzwi. Może w przyszłym roku przy zwrocie podatku albo za niewykorzystany urlop :zdegustowany: zmiana jednostki centralnej - raczej pozostanę przy soniaku (mój typ jak na razie to MEX-BT3600U), ale kto wie, co się jeszcze wydarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

totalnie szybka byle jaka wrzuta ...

 

szybka na pewno nie (finanse nie pozwalają zrobić raz a dobrze :zalamany:)

 

 

byle jaka - może miejscami (mnie samego boli brak wygłuszenia drzwi i plastiki na dystansach)

 

generalnie staram się wszystko, co robię robić w miarę porządnie - w dB dragach startować raczej nie będę ;) chodzi tylko o w miarę miłe i głośne granie :D niestety każdą złotówkę wydawaną na CA muszę 2x oglądać :( ale powoli do przodu :)

 

scena z przodu o dziwo jakoś się zgrywa - nie jest przyklejona do lewego słupka i ogólnie słychać co gdzie gra. tweetery pod maskownicami pod różnymi kątami przy montażu ustawiałem i tak jak jest jak dla mnie gra najlepiej - może kiedyś słupki zrobię (jak będę przerabiał je na czarne) - ale to dopiero jak gdzieś dorwę drugi komplet słupków i pobawię się żywicą ;)

jak chodzi o przód to chwilowo taki jakby biamping jest :rotfl:

 

 

 

 

może ktoś doradzi jaki głośnik zapakować do tej skrzynki najlepiej, coby ESX miał nad nim kontrolę i w miarę szybko i dobrze łupnąć potrafił? Pyle pod Carpowerem jednak się troszkę gubił w rockowych i metalowych kawałkach... Z przejściem basu do kabiny większych problemów nie było - są dziury i maskownice fabryczne po głośnikach 165 mm w półce tylnej - ogólnie ma być dość szybki i szczegółowy basik (z tego względu na starcie skrzynka closed się pojawiła), niekoniecznie bardzo głośny. skrzynka musi zostać ta, co jest - większej nie wrzucę, bo bagażnik często używam.

Edytowane przez AdrianoVU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi tylko o to ze zamiast jako priorytet traktowac suba powinno sie zajac sie instalka od podstaw czyli polorzyc kable wygluszyc drzwi aby zrobic woofera poprawna ( w miare ) komore zamknieta , zamontowac dystanse a pozniej zamontowac tam glosniki , radio , wzmak , a pozniej sub a u ciebie wyglada to troche jak by sub byl wazniejszy niz poprawna aplikacja... ale to twoje auto twoj sluch ja tylko wyrazam swoja opinie.... pod twojego wzmaka polecalbym np REX 10' albo osmiele sie zaproponowac swoj glosnik HE X2 1040 z dzialu gielda ;)ale chodzi przedewszystkim o to zeby sub nie byl chinska popierdulka i nie byl przesadzony z moca najlepiej ponizej 200wat zeby wzmaka dal sobie poprawnie z nim rade ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi tylko o to ze zamiast jako priorytet traktowac suba powinno sie zajac sie instalka od podstaw czyli polorzyc kable wygluszyc drzwi aby zrobic woofera poprawna ( w miare ) komore zamknieta , zamontowac dystanse a pozniej zamontowac tam glosniki , radio , wzmak , a pozniej sub a u ciebie wyglada to troche jak by sub byl wazniejszy niz poprawna aplikacja... ale to twoje auto twoj sluch ja tylko wyrazam swoja opinie.... pod twojego wzmaka polecalbym np REX 10' albo osmiele sie zaproponowac swoj glosnik HE X2 1040 z dzialu gielda ;)ale chodzi przedewszystkim o to zeby sub nie byl chinska popierdulka i nie byl przesadzony z moca najlepiej ponizej 200wat zeby wzmaka dal sobie poprawnie z nim rade ;)

 

kable są położone ;) tylko spod deski do gwizdków muszę dociągnąć (w sobotę jak przed zakupem wzmaka ciągnąłem, to czasu nie starczyło), chociaż wydaje mi się, że wystarczająco dobrze "syczą" ;) może po zakupie suba zmienię zdanie i koncepcję ;)

 

wygłuszenie będzie na pewno prędzej czy później - nie omieszkam skorzystać z doświadczeń forumowiczy :super:

 

. A sub w pierwszej kolejności leci, bo mi się skrzynka na 12" ostała i trza ją jakoś wykorzystać :) więc w grę wchodzi tylko sub 12" ;) możę jakiś RF "słabszy" z 12?

 

niby u Ruby'ego ten wzmak napędzał 2 lanzary max12... no, ale się zobaczy, co to z tego będzie :rolleyes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...