Skocz do zawartości

Wzamacniacz do 1000 pln


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moja alpinka 3525 ledwo co żyje i mam wrażenie, że nie daje sobie rady, więc pora zmienić piecyk. Szukam wzmacniacza tak do +-1000 pln który fajnie poradzi sobie z Helix RS806 + Xetec Gravity T-26. Sub teraz to IT MDS08 na Sony XM6020, ale niedługo będzie zmiana na RF lub Re audio tak 500-600 RMS. Myslałem żeby przełączyć Sonego na przód, ale sądzę że będzie zasłaby i odrazu myśl o biampingu (zakup jeszcze dwóch wzmacniaczy)? Czy może lepiej kupić mocną 4-kanałówkę ( np. PP 1000,4) ? radio to Clarion VRX588RUSB muzyka przeważnie rap, dance, czasem rock. Wiem że tematów podobnych było dużo, ale mi chodzi o ten konkretnie sprzęt. Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu aukcyjnym oferowane są conajmniej 2 wzmacniacze,które mieszczą się w Twoim budżecie,a są bez 2 zdań sprzętami nie wymagającymi rekomendowania.Mam na myśli XES-a i AA 50 HC.Jeżeli jesteś w stanie pójść na pewne kompromisy takie jak wiek,czy wygląd zewnętrzny,a mając wcześniej starą Alpinkę domniemam że tak,to na Twoim miejscu zainteresowałbym sie którymś z nich.Skoro masz system oparty na podziale pasywnym,w związku z czym wzmacniacz 2CH wystarcza,to spróbowałbym z którymś z tych 2.Każdy z nich jest wzmacniaczem klasowym,potrafiącym bardzo wiele i myślę,że pozwoliłby Tobie na "rozwijanie" się w CA.Mam na myśli to,że pomimo faktu,iż pozostałe elementy Twojego systemu są że tak powiem "niżej sklasyfikowane":),to napewno posiadanie tej klasy wzmacniacza jest krokiem w przód jeśli chodzi o poznawanie świata CA.Nie twierdzę,że od razu wszystko zacznie grać,bo zbyt wiele innych rzeczy ma na to wpływ,aniżeli sama podmiana wzmacniacza.Jednak jest to bardzo dobra "baza" dla rozwoju Twojego systemu.

 

W razie Twojego zainteresowania się tymi propozycjami,uprzedzam: nie patrz na podawane moce tych sprzętów.Papierowe dane nie grają,czego te wzmacniacze są doskonałymi przykładami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o PP 1000.4 to zasilił bym nim subwoofer i woofer-y a na tweetery dał bym Sony.

Zdecydowanie dobry pomysł, ten wzmacniacz ma ogromnego powera i świetnie spiszę się na subie i wooferach ale sądzę że w kofingu sub plus 3 drogi zasilając woofery cięte od góry na rzecz średniaka spisał by się lepiej. Bo na średnicy też w nim finezji wielkiej nie ma choć gra bardzo fajnie. Na tweetery - po raz drugi nigdy w życiu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PP 1000.4 to zasilił bym nim subwoofer i woofer-y a na tweetery dał bym Sony.

Tylko jak zestroić system na dwóch zupełnie innych brzmieniowo wzmacniaczach.Moim zdaniem łatwiej osiągnąć spójny dźwięk na jednym wzmacniaczu lub dwóch(jeśli ma być koniecznie biamping)takich samych brzmieniowo piecach a przynajmniej podobnych.Nie ma co za bardzo kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 1000.4 rozmiecie prawie każdy zestaw przedni wf+tw nawet na fabrycznej zwrotnicy + obojętnie jaki sub...:| nie ma sensu mieszać w to 6020.

 

a słuchałes go ze tak mowisz? Mialem ten wzmak prze pol roku i nie nadaje sie na tweetery i wlasnie kupowalem specjalnie SOny Xm'a pod tweetery zeby gora nie rzucala piaskiem i żyletkami. Co sie tyczy dolu to fakt woofery i sub zamiatają konkretnie. Podpietego mialem do niego Re Audio SE . Mimo papierkowo mniejszej mocy w mostku w stosunku do suba nie mial dla Re Audio litosci i woofery chodzily tez swietnie.

 

Do autora tematu -> XM'a zostaw na tweetery jesli zdecydujesz na PPi 1000.4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak zestroić system na dwóch zupełnie innych brzmieniowo wzmacniaczach.Moim zdaniem łatwiej osiągnąć spójny dźwięk na jednym wzmacniaczu lub dwóch(jeśli ma być koniecznie biamping)takich samych brzmieniowo piecach a przynajmniej podobnych.Nie ma co za bardzo kombinować.

 

Nie wiem skąd ludzie biorą te pomysły.... Już nawet na audiocarze rzadko kto wpada na ten debilny pomysł . Brzmienie kij... jak fazami to poukładać. No chyba ,że ocenia sie brzmienie po opiniach na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zainwestuje w tego PP 1000.4 zobaczymy co pokaże:) narazie XM zostanie jakby mi tweeter nie odpowiadał. To ogolnie dopiero początek zabawy. Sądzę że pogra troszkę i będe szukał pewnie dalej optymalnego brzmienia dla mnie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zainwestuje w tego PP 1000.4 zobaczymy co pokaże:) narazie XM zostanie jakby mi tweeter nie odpowiadał. To ogolnie dopiero początek zabawy. Sądzę że pogra troszkę i będe szukał pewnie dalej optymalnego brzmienia dla mnie:)

 

 

Jak już złożysz system ( byle nie z xm na tweetery ) zapraszam do mnie . Mam takiego PPI po małym odetkaniu ;) .PPi jest o tyle wdzieczne ,że przepina sie kostki i można dowolnie podmieniać piece.

Możesz być poważnie zdziwony ile "spało " jeszcze w twoim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wau co masz dokładnie na myśli mówiąc o odetkaniu PPI? I o jakie przepinanie kostek chodzi?

 

Nie są to moje pomysły ,wiec wolał bym o nich nie rozmwiać.

W PPI w miejscu terminali masz kostki , to bardzo usprawnia przepinanie piecy do ewentualnych testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słuchałes go ze tak mowisz? Mialem ten wzmak prze pol roku i nie nadaje sie na tweetery i wlasnie kupowalem specjalnie SOny Xm'a pod tweetery zeby gora nie rzucala piaskiem i żyletkami. Co sie tyczy dolu to fakt woofery i sub zamiatają konkretnie. Podpietego mialem do niego Re Audio SE . Mimo papierkowo mniejszej mocy w mostku w stosunku do suba nie mial dla Re Audio litosci i woofery chodzily tez swietnie.

 

he he... czy słuchałem? A słuchałem i oczywiście cały czas słucham;)

Co do tweeterów to jest wiele innych czynników, które wpływają na jego granie, a mi po zestrojeniu odpowiada 'wzmacnianie' PPI w całym zakresie pasma.

Uważam też, że w przeciętnym systemie, zbędne jest kombinowanie z bi-ampingiem... po prostu jak ktoś nie ma pojęcia, to niech podłączy wzmacniacz 4 kanałowy 2 na przód przez fabryczną zwrotkę + mostek na sub. Najprościej i najpewniej a zagra lepiej niż dobieranki bez odpowiedniej wiedzy w temacie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej i najpewniej a zagra lepiej niż dobieranki bez odpowiedniej wiedzy w temacie;-)

Wiedzę nabywa się na dwa sposoby -> teoretycznie i praktycznie.

Teoria po to aby zrozumieć sposób działania, poznać jego słabe strony i opracować lepsze rozwiązanie;

Praktyka to sprawdzenie czy wcześniej nabytą wiedzę jesteśmy efektywnie wykorzystać do osiągnięcia zamierzonego celu.

Wiele osób nie tylko na tym forum modyfikowało np. zwrotnice gdyż wiedzieli dla jakich warunków były one konstruowane a jakie warunki panują w rzeczywistości. Robiąc swoje modyfikacje starali się zaadoptować oryginalne zwrotnice do panujących warunków i własnych upodobań. Po testach (lub w trakcie) dzielili się tą wiedzą i chwała im za to.

Inni słyszeli niedomagania systemu w pewnych pasmach i stosowali bi-amping i też chwała im za to że dzielili się tą wiedzą.

Staraj się także sprawdzać, czy to co przyniosło oczekiwane efekty Innym nie będzie i dla Ciebie dobre. Nawet jeśli nie zdobędziesz doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...