Skocz do zawartości

Problem Alpine 3544.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dość długiej niedyspozycji znowu troszkę pisze na forum, ale tym razem to ja potrzebuję rady :P. Mianowicie mam problem z 3544. Kupiłem go kiedyś no i dziś mając chwilkę czasu postanowiłem go zamontować w firmowym aucie do zasilania jakiegoś małego wofera. Kable były przeciągnięte już kiedyś i podłączyłem tylko + - remote sygnał i aut. Na początku wszystko ok ale po pewnym czasie zapaliłem silnik i wzmacniacz zaczoł się wyłączać i włączać przy troszkę głośniejszym podkręceniu levela. Przy cichym słuchaniu jest ok. Lampka sygnalizująca stan zasilania zmiania kolor z pomarańczowego na chwilkę na zielony znowu na pomarańczowy i tak w kółko. Postawiłem na problem z masą ale po kombinowaniu i przykręcaniu w inne miejsca problem nie ustał. Najdziwniejsze jest dla mnie to ze po odłączeniu masy fizycznie od karoserii wzmacniacz nie wyłączył się tylko dalej włączał się i wyłączał. Proszę o podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem i masa jest ok, płytce jest zerowa rezystancja przejścia pomiędzy rezystorami bazy. Sprawdziłem też ze fotel do którego przykręciłem wzmacniacz ma masę. Przykręciłem go wkrętami i może przez to mi się masuje przez obudowę ale nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze zauważyłem, odizolowałem obudowę od karoserii i jak podłącze zasilanie to lampka świeci na zielono czyi normalnie a jak tyko podłącze kable sygnałowe wtedy lapka zaczyna zmieniać się na pomarańcz następnie zielono i tak w kółko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...