Skocz do zawartości

Subwoofer jakościowy


kruk4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jeżdżę od dłuższego czasu z drugim stegiem na pokładzie

steg qm 45x4 w mostku zasila dwa woofery w drzwiach tec SQ6

steg aq 45x4 zasila tweetery vifa dwa kanały są wolne w mostku 130 RMS

subwoofer FLI active kastrowany na 80Hz zastanawiam się nad sprzedażą tego suba i kupieniu jakiegoś małego subika 25cm i podpięciu go pod stega np.TEC TPL 10 http://www.allegro.pl/item1104106200_hi_end_tec_tpl_10_rarytas_jedyny_na_allegro.html

VIFA PL26 http://www.allegro.pl/item1098510434_tec_vifa_pl26_boxline_najwyzsza_seria_vify.html

Intertechnik IT MDS08 http://www.allegro.pl/item1100414624_intertechnik_it_mds08_signat.html

 

Moje pytanko brzmi czy

przy tak niskim cięciu (80Hz brak korekcji czasowych tylko możliwość przestawienia na radyjku o 180 stopni) czy jest sens inwestwać w takie subiki?

oczywiście faworyt z tych 3 pozycji to vifka może na coś innego spojżeć doradzcie

 

a może przy tak niskim cięciu nie ma sensu zmieniać na małego szybkiego wariata ?

 

z góry dzięki za wszelkie sugestie

 

Sub FLi został kupiony na poczatku mojej drogi z CA więc proszę o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że jest ...sens :super:

80Hz to wcale nie jest "niska" wartośc dla suba ( nawet 20cm ) :rotfl:

Też stawiam na Vifkę.

 

P.S. sprzedawca to lekki "były" maniak (wątpię by to "były" zostało ...całkowicie zaleczone) ...powróci :wink2: .

Reasumując Vifa jest pewna :super: .

Przy tak nagłej "przesiadce" z tego FLi na IT 08 możesz odczuć pewnego rodzaju...rozczarowanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy to tak na dobrą sprawę jak się te subiki kastruje jak nie ma korekcji czasowych? nie chciał bym żeby coś z tyłu grało (tak rozumię robienie tła) inna sprawa gdy jest korekcja czasowa wtedy można powyżej 200 hz go puszczać i się zgra z przodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy to tak na dobrą sprawę jak się te subiki kastruje jak nie ma korekcji czasowych? nie chciał bym żeby coś z tyłu grało (tak rozumię robienie tła) inna sprawa gdy jest korekcja czasowa wtedy można powyżej 200 hz go puszczać i się zgra z przodem

 

Mozesz jakos rozwinąć , te tezę z 200 Hz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem amator i moze nie rozumiem ale ja tne suba mozliwie nisko zeby nie narazic sie na kierunkowosc dzwieku ktora zacznie sie pojawiac jezeli tne go wyzej , wiec tne nisko i a dostosowuje do przodu ( akurat w moim przypadku sie sprawdza) poprzez zamiane biegunow na subie odwracam faze w ten sposob i w przypadku mojego kombi to sie sprawdza w HB ( mazda 323P ) gdy juz mialem zalarzki poszukiwania jakosci cielem nisko 60-80Hz i troche zmniejszalem gain w porownaniu do przodu co nie dawalo pelnego sukcesu dopiero gdy sie nauczylem ze latwiej jest zgrac przod z tylem generujac sporo kick basu z wooferow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten subik vify spokojnie sobie by poradził zobacz charakterystykę przenoszenia

Wiekszość głośników moze grać szerszym pasmem , ale co to ma wspólnego z integracją systemu frontowego , skoro chcesz go odinać na 200 Hz. Sub jest sub, ze wszelkimi konsekwencjami tego faktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...