Skocz do zawartości

Opinie o ALPINE cda 117ri


Qb@
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lpf i hpf czasami się przydają , a i ta kalibracja robi niezłą robotę dla niezorganizowanych

Owszem, nie twierdzę, że się nie przydają, wręcz przeciwnie, ale HPF jest wbudowany już w radio a LPF ma większość piecy przeznaczonych na suba, chyba, że ktoś kombinuje.

 

Kalibracji nie zrobisz bez KTX'a, chyba, że znajdziesz taki mikrofonik (te same co w Onkyo) i oprogramowanie w sieci (a takowe jest), oczywiście dla zrobienia kopii zapasowej oryginalnej płyty, którą przecież właściciel musi mieć w tym przypadku :)

Wg. mnie dla kogoś kto będzie używał portu USB, odtwarzał MP3 czy to z CD/ipoda podłączenie proca w ogóle nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W x100 cala zawartość pena jest dostępna od razu po włączeniu radia. np 8Gb dostępne po 1sekundzie.

Dobrze wiedzieć. Może zmienię sobie radiow w takim razie. Boję się tylko jednego - że ten wyświetlacz może skusić jakiegoś idiotę do wyjęcia radia z auta bez używania kluczyków.

 

Nie chce mi się czytać tego tematu na forum golfa ale

- jeżeli Twoje auto rozłącza np światła/radio/reszte elektroniki w aucie podczas odpalania to zawsze będzie robić banking.

Gdybyś przeczytał to byś wiedział, że nie to jest przyczyną, ponieważ radio jest podłączone bezpośrednio do aku kablami 6mm2.

 

Ten nieszczęsny banking będzie robił się ZAWSZE gdy wyciągniesz i wsadzisz ponownie pena i ZAWSZE gdy radio się wyłączy! w x100 tego nie ma.

Gdy wyciągniesz tak. Gdy wyłączysz radio - nie.

 

I nadmienię tylko, że między x300 a x100 jest OGROMNA różnica w jakości dźwięku (porównywane na tym samym odsłuchu)

Jak można porównać na tym samym odsłuchu radio z jedną oraz trzema parami wyjść? Na tych samych głośnikach, jak dobrze rozumiem?

 

A propos konia:

PXA-H100 od 350 zł

Żeby nie było - nie moje i nie znam człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kalibracji nie zrobisz bez KTX'a, chyba, że znajdziesz taki mikrofonik (te same co w Onkyo) i oprogramowanie w sieci (a takowe jest), oczywiście dla zrobienia kopii zapasowej oryginalnej płyty, którą przecież właściciel musi mieć w tym przypadku :)

Wg. mnie dla kogoś kto będzie używał portu USB, odtwarzał MP3 czy to z CD/ipoda podłączenie proca w ogóle nie ma sensu.

 

To ja w punktach:

 

1. KTX jest tani jak barszcz, a na allegro często bywa w komplecie z PXA-H100. Kalibracja w jakimś zakładzie CA też nie kosztuje dużo.

 

2. Moim zdaniem procesor jest właśnie skierowane do takich osób, bo jak samo Alpine (i użytkownicy, na przeróżnych forach etc. Opinii jest sporo) twierdzi - sprawdza się i robi dużą różnice w autach gorzej nagłośnionych, niewygłuszonych etc. Nie sądzę, żeby ten tani procesor, z oprogramowaniem rodem z kina domowego i tak naprawdę skromnymi możliwościami był skierowany do audiofili, którzy słuchają wyłącznie CD.

Ja słyszałem tylko działanie PXA-H100 w samochodzie, który był częsciowo wygłuszony (drzwi) i miał porządny sprzęt budżetowy - robi robotę. Eliminuje efekt (nie wiem w jaki sposób, jestem laikiem) drgających niewygłuszonych obszarów i dziwnych dźwięków (jakby blacha wpadała w rezonans), których nie potrafię fachowo nazwać.

 

Sam daję się skusić na marketingowy (i nie tylko, na forach też nie brakuje takich opinii) bełkot o tym, że procesor po automatycznej kalibracji pozwoli mi wkroczyć w świat lepszego dźwięku. Oczywiście zacznę kombinować, ustawiać pod swoje ucho, ale to z czasem i wiedzą dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Moim zdaniem procesor jest właśnie skierowane do takich osób, bo jak samo Alpine (i użytkownicy, na przeróżnych forach etc. Opinii jest sporo) twierdzi - sprawdza się i robi dużą różnice w autach gorzej nagłośnionych, niewygłuszonych etc. Nie sądzę, żeby ten tani procesor, z oprogramowaniem rodem z kina domowego i tak naprawdę skromnymi możliwościami był skierowany do audiofili, którzy słuchają wyłącznie CD.

Ja słyszałem tylko działanie PXA-H100 w samochodzie, który był częsciowo wygłuszony (drzwi) i miał porządny sprzęt budżetowy - robi robotę. Eliminuje efekt (nie wiem w jaki sposób, jestem laikiem) drgających niewygłuszonych obszarów i dziwnych dźwięków (jakby blacha wpadała w rezonans), których nie potrafię fachowo nazwać.

Masz trochę racji, w końcu od czegoś trzeba zacząć i zagłębiając się w temat próbować innych rozwiązań, ale patrząc na to przez pryzmat pieniędzy, taniej jest kupić porządną jednostkę, która wszystkie funkcje (poza automatyczną kalibracją) posiada wbudowane.

 

No to w takim razie ja robię robotę bez sensu ;D

Lecisz z grubej rury, nie wiem jakie formaty odtwarza X200 (a chyba jakieś bezstratne obsługuje), j.w. od czegoś się zaczyna i nie neguję twojego podejścia do sprawy, bo od tej samej jednostki zaczynałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda marnować procesor do takiego radia

Tym bardziej, że samo radio ma wbudowane czasówki, nic więcej nie jest nam potrzebne.

 

pisałem o tym wcześniej

kilka funkcji - dla mnie bez wyrażnej poprawy dzwiękowej

 

jak w reklamie - to po co przepłacać jak nie widać różnicy.. :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i dobrze że wyleciały, bo po cholerę tworzyć kolejny temat skoro istnieje ten. Jest najlepszym miejscem na zadanie tego pytania bo jest dokładnie o tych jednostkach. Jeśli tu nikt nie odpowie, to nie odpowie też w tym świeżym wątku który założysz.

 

Ancymon! - kupiłeś 117kę? Porównałeś do tego 9812? Bo jak widzisz gość tu się piekli ;)

 

PS.

A poza tym - już widać po zamieszczonych postach, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest lepsze. Jedni lubią kisiel, a inni budyń i generalnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie, tylko subiektywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

właśnie zakupiłem radio jak w temacie i się dowiedziałem grzebiąc po funkcjach że nie moge ustawić oddzielnie tonów niskich, wysokich oraz zbocza. Czy po podłączeniu zewneterznego procka pxa100 będę miał już te funkcje chodzi mi o zbocze? Jak się podepnie taki procek do radia to się nowe funkcje w radiu pojawiają czy jak to działa?

 

nikt nic nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał pełnej aktywki,zyskujesz raptem filtry które zazwyczaj posiada wzmacniacz.Dostajesz jeszcze tą kalibrację,która sprawdza się wyśmienicie po podpięciu tego źródła do seryjnych głośników.Przy dobrym systemie można jej nawet nie uruchamiać...szkoda czasu.Od pewnego czasu 117 jest sprzętem najczęściej montowanym.Gra bardzo przyzwoicie i ma czasówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na alpince cda 117ri od grubo ponad roku. Kiedyś już pisałem o tym radyjku że po około roku padł mi interfejs usb i niestety naprawa. Zgodzę się że samo radio jest bardzo okrojone jeżeli chodzi o ustawienia. Bez procka mamy tylko 2 korektory HPF i czasówkę(to akurat jest najbardziej przydatne).

Po podłączeniu samego radia pod głośniki byłem wręcz zdumiony jak samo radio potrafi pędzić głośniki. Co do wczytywania usa fakt ja mam pena 16GB i jest zapchany tak w 3/4 i trochę mu zajmuje zBankowanie utworów ale z doświadczenia z tym radiem wiem że im lepszy pen tym krócej to trwa bo np kingstona łyka w moment a już jakieś no name z 10 piosenkami to idzie jajko znieść :D Płyty czyta szybko sprawnie i nawet w stanie krytycznym :D. Mimo to że jest dosyć okrojone to i tak daje dużo frajdy ze słuchania nawet jak ktoś nie ma procka. Tak samo same wykonanie radia oceniam bardzo wysoko bo jest po prostu zrobione porządnie. Nie wiem co mogę o nim jeszcze napisać wiec jak coś to pytać to będę odpowiadał :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego kenia ma mój ziomek w mercedesie i miałem okazje się nim bawić. Fajne jest w nim to że ma od razu na podkładzie przynajmniej jak dla mnie mocno rozbudowana zwrotkę z całym wykresem tak że to jest na pewno na + no i jest troszkę tańsze. Jak bym teraz miał kupować radio to bym się nad nim zastanawiał bo jakościowo co do wykonania, możliwości i tego jak gra uważam że naprawdę jest dużą konkurencja dla 117.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszane odczucia wobec tego radia, zakupiłem je do auta żony nowe, owszem wykonanie jest porządne jak napisał kolega Vincent, jednak dżwięk trochę( a nawet więcej niż trochę) mnie rozczarował, co prawda w tym aucie się nie wczuwałem(miał RMF głównie grać) więc głośniki grały pod radiem. Natomiast dlaczego uważam ,że dzwięk mnie rozczarował? Przed nim w tym samym układzie miałem jakiś model Kenwooda( w tej chwili już nie pamiętam) i w porównaniu do Alpine to naprawdę "zamiatało" nie wiem czy to kwestia lepszych końcówek mocy itp.Bynajmniej grało to dużo, dużo lepiej i nie mówię tutaj o głośności, tylko o brzmieniu 117 Ri miało strasznie wyjałowione, Kenwood zaś grał ciepło i naturalnie.

Alpinę kupiłem w jego miejsce sądząc ,że będzie zmiana na plus a wyszło jak wyszło.Pozbyłem się tego radia za połowę tego co zapłaciłem sprzedając ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 117r przez rok. Na tle 9855 i 9835 wypada brzmieniowo gorzej, oczywiście używając RCA. po podpięciu procka h100 z dźwieku zrobiła mi się straszna ku*a(kompletny brak czytelności basu oraz średnich, bardzo wyostrzona góra, sub'a przestałem słyszeć), Dodam jeszcze ze KTX również dla mnie nie poradził sobie ze strojeniem i nie popieram zadnej opini typu "musisz to miec, ja wpiałem samo zestroiło mam super scene, super basy, i w ogóle bez tego to nie gra". wg. mnie jest zupełnie odwrotnie, po podpięciu h100 i ktx'a oraz kalibracji nie dało się tego słuchać. Jeśli chodzi o czytanie z pendriva, daje rade z szybkimi flashami 300mp3 wczytuje w ciągu 5-10sekund, nie jest to uciążliwe, Mając 8K mp3 na dysku zewnętrznym typu HDD wczytywał 5 minut... i nie podoba mi się że dzieli je w banki po 1000. Mając tyle bankowanych mp3 nawigowanie list jest wprost tragiczne (spowalnia). Jedna ciekawostka, ten sam plik .flac nagrany na plytę, oraz na ipoda, z ipoda grał znacząco lepiej lepiej. Miałem wrażenie że głośniki dawały to co powinny, grały bardziej otwarcie i precyzyjnie. Nawigowanie z Ipoda również perfekcyjne, szybkie, sprawne. Xpander to dla mnie chłam i cyfra, nadaje się tylko po to żeby pokazać techniakowi z tubą manty czy blaupunkta, że potrafi kopnąć nienaturalnie mocno i wysokie syczą jak w altusach.

 

Na tle 9855, 117 ma mniej przestrzeni, gra raczej smutno. Na tle 9835 w ogóle szkoda je wkładać do porównań.

 

Ale mimo to jeśli ktoś szuka radia z czasówką, ipodem, usb, nowego to jest to przyzwoity wybór i tu moja ocena: ja na żadnego pionka czy clariona w tej cenie bym go nie wymienił(jeśli mowa oczywiście o nówkach)

 

Po usłyszeniu 55 jeszcze byłem w stanie znieść to jak gra kosztem mobilnego USB oraz młodego wieku. Po usłyszeniu 35, sprzedałem 117r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę temat odnośnie  CDA 117RI co by bałaganu nie było na forum.A co z ustawieniami filtra górnoprzepustowego oraz korektora 5-pasmowego w przypadku zestawu pasywnego?Ustawiamy jakoś czy zwrotnica załatwia sprawę ?I co z LPF na suba?Regulujemy wzmacniaczem czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to może inaczej.Które z poniższych funkcji ustawia się dla zestawu pasywnego tzn ze zwrotnicami?

* Filtr górnoprzepustowy: OFF/60/80/100Hz (Przełączany)
* Zakres regulacji poziomu tonów niskich: ±7 (Niezbędny PXA-H100 )
* Zakres regulacji poziomu tonów wysokich : ±7 (Niezbędny PXA-H100 )
* Korekcja czasu: Regulowana korekcja czasu dla kanału (L-F/R-F/L-R/R-R/L-SW/R-SW)

* Korektor: 5-pasmowy, parametryczny (20Hz - 20kHz, kroki 1/3 okt.)
Zakres ustawień poziomu: −6 do +6 dB Zakres ustawień pasma: 1, 1.5, 3
lub 7-pasmowy graficzny. Zakres regulacji poziomu: −6 do +6 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to może inaczej.Które z poniższych funkcji ustawia się dla zestawu pasywnego tzn ze zwrotnicami?

 

* Filtr górnoprzepustowy: OFF/60/80/100Hz (Przełączany) - OFF

* Zakres regulacji poziomu tonów niskich: ±7 (Niezbędny PXA-H100 ) - brak

* Zakres regulacji poziomu tonów wysokich : ±7 (Niezbędny PXA-H100 ) - brak

* Korekcja czasu: Regulowana korekcja czasu dla kanału (L-F/R-F/L-R/R-R/L-SW/R-SW)-  to już musisz na swoim sprzęcie dostroić

 

* Korektor: 5-pasmowy, parametryczny (20Hz - 20kHz, kroki 1/3 okt.)

Zakres ustawień poziomu: −6 do +6 dB Zakres ustawień pasma: 1, 1.5, 3

lub 7-pasmowy graficzny. Zakres regulacji poziomu: −6 do +6 dB - Ja używałem 7 - pasmowy graficzny

 

Oto moje ustawienia na tej alpinie ( na czerwono ), oraz te ustawienia działają na twój przedni system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...