Skocz do zawartości

Opinie o ALPINE cda 117ri


Qb@
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

Podobno długo wczytuje usb?

Pewnie jak każdy Alpine po podłączeniu Pendrive`a zamiast iPoda (który jest do niego dedykowany) zaczytuje całą zawartość Pena za każdym razem. Trwa to nawet kilka minut w przypadku ~1000 plików. Piszę to na podstawie doświadczeń z własnym IDA-X200. Koniec końców kupiłem iPoda i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak każdy Alpine po podłączeniu Pendrive`a zamiast iPoda (który jest do niego dedykowany) zaczytuje całą zawartość Pena za każdym razem. Trwa to nawet kilka minut w przypadku ~1000 plików. Piszę to na podstawie doświadczeń z własnym IDA-X200. Koniec końców kupiłem iPoda i mam spokój.

 

którego ipoda trzeba kupić, żeby radio obsługiwało szukanie po listach itp. ?

Który gen/wersja?

ładuje się?

 

btw. ja będę miał 117Ri zapewne na początku grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którego ipoda trzeba kupić, żeby radio obsługiwało szukanie po listach itp. ?

Który gen/wersja?

ładuje się?

Jak napisałem mam inne radio, więc na 100% nie powiem co działa z Twoim. Ja mam iPod classic czyli tego z aluminiowym frontem i kółkiem. To jest chyba ostatni model z kółkiem. Później był już tylko iPod touch. Z tabeli ze strony Alpine dotyczącej Twojego modelu wynika że chodzi on ze wszystkim od Apple oprócz iPodów 4 i niższej generacji - drugi obrazek powiększ sobie.

Obsługuje szukanie po tagach mp3: wykonawca, album, tytuł, gatunek, rocznik chyba też, ALE trzeba mieć te tagi w plikach wpisane. Po katalogach Ci nie posortuje bo iPody nie mają katalogów. Tam jak zajrzysz na dysk to jest sieczka w jednym wszystko. Ja do tagowania uzywam darmowego Mp3tag, a do wgrywania darmowego alternatywnego (w stosunku do krowiastego itunes) SharePod, który nawet nie wymaga instalacji tylko skopiowania i zajmuje kilka MB na dysku. Mp3tag sam wyszukuje nazwy plików w necie z kilku stron, więc nie trzeba nic ręcznie wpisywać.

Mając iPoda cała jego zawartośc jest w jednym pliczku .xml, który ładuje się do Alpiny w 2 sekundy po włączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak każdy Alpine po podłączeniu Pendrive`a zamiast iPoda (który jest do niego dedykowany) zaczytuje całą zawartość Pena za każdym razem. Trwa to nawet kilka minut w przypadku ~1000 plików. Piszę to na podstawie doświadczeń z własnym IDA-X200. Koniec końców kupiłem iPoda i mam spokój.

 

nieprawda;) X100 wczytuje pena "od razu". Posiada też podfoldery. ale nie ma szukania po listach/artystach/genere/itd. Tylko foldery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda;) X100 wczytuje pena "od razu". Posiada też podfoldery. ale nie ma szukania po listach/artystach/genere/itd. Tylko foldery

Myślę że wczytuje tak samo, tylko że ja mam problemy z przysiadem napięcia podczas odpalania (i w Golfie i w Audi taki sam silnik), które radio interpretuje jako wyjęcie USB. Przy odpalaniu zwykle tak się to kończy. Opisałem wszystko na forum VW Golf. Nie chce mi się tego przepisywać. Jak ktoś chce nie ch zajrzy z czym walczyłem. Jeśli masz benzynę to rzeczywiście może Ciebie nie dotyczyć - lżejszy rozruch = mniejszy przysiad napięcia.

Jak wyciągniesz USB to po włożeniu też pewnie masz "banking"? Ile masz plików na USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 117Ri.Z USB wczytuje dosyć szybko.Nie widziałem z tym żadnych problemów.

Z ciekawości zapytam po raz kolejny: ile plików? 100 czyli 10 płyt - owszem - kilkanaście sekund. Ja miałem 32GB zapełniony do połowy. Grubo ponad 1000 plików. Jeśli uporano się z tym problemem w nowszych Alpinach to zmieniam radio, kupuję sobie dysk 1TB w obudowie USB i wrzucam cała muzę w wave`ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8GB Pendrive. Wiadomo przetworzenie plików przez słabego notebooka zajmuje. Ale nie sądzę by w przypadku Alpinki to był długi czas.

Może rzeczywiście to poprawili: "Funkcja Tag Banking Alpine trzykrotnie poprawia prędkość odczytu plików w stosunku do poprzednich modeli, jak również jest w stanie odczytywać do 20,000"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam 117Ri od okolo roku i powiem ze jestem zadowolony. Ostatnio "spalil" mi sie wzmacniacz i jest w serwisie i mam podlaczone 2 zestawy dwudrozne w przednich drzwiach bezposrednio do radia i powiem ze nie spodziewalem sie ze beda tak dobrze graly bez wzmaka. A glosniki przyjmuja po 175W RMS kazdy wiec na okolo 20W z radia to i tak daja rade :) Jedyna wada jaka zauwazylem to po podlaczeniu Imprinta PXA-H100 wolniej wczytuje ale mi sie nigdzie nie spieszy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z funkcjami tej alpiny?? Ma zwrotki,filtry HPF,LPF i na sub, ma regulowane zbocza i czasowki????

 

tylko z PXA-H100, bez niego nie ma chyba nawet podstawowych regulacji.

 

btw. radio na zagranicznych forach zbiera raczej dobre opinie, w magazynach też... Tylko u nas to "nowa seria, na pewno crap" ;) Nikt nie słyszał, ale wiedzą że kiepsko gra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. radio na zagranicznych forach zbiera raczej dobre opinie, w magazynach też... Tylko u nas to "nowa seria, na pewno crap" ;) Nikt nie słyszał, ale wiedzą że kiepsko gra ;)

 

kup i wyprowadź nas tego błędnego założenia. z chęcią kupiłbym radio "nowe" które dzwiękowo zagra tak jak moja 20-letnia Alpine'a 7906r. i nie bedzie kosztowac tyle co P99RS . Mówię poważnie....... jesli 117ri tak gra ide je kupuje (przynajmniej nowe to nowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem do kogokolwiek konkretnie, nie chcę też nikogo z błędu wyprowadzać (bo i po co? większość i tak zostanie przy swoim zdaniu)...

 

Po prostu wkurza mnie sytuacja, w której normalny człowiek szuka radia, a stado "audiofilii" wypowiada się o tym modelu krytycznie, mimo że nigdy go nie słyszała, przyjmując założenie, że jak nowe to nie może grać porządnie. Za 15 lat okaże się, że jednak gra ładnie, a żadne nowe, nawet się nie zbliża... Tak jest b. często, typowa sytuacja na polskim forum i dotyczy wszystkiego.

 

Nawet gdybym kogoś próbował wyprowadzić z błędu, to i tak moja opinia mało znaczy. Wydaje mi się, że żeby się wypowiadać na temat danej jednostki, trzeba jej po prostu posłuchać samemu, najlepiej porównując do znanego i osłuchanego zestawu.

 

Wracając do meritum - ktoś z użytkowników może napisać jak sprawuje się tuner radiowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję porównać sobie to radio do 9833r Asiksona ( leży w "garażu" więc sobie skorzystałem :) ) i mówiąc krótko na plusy , wygląd (sprawa drugorzędna) i sterowanie i-podem touch. Na minus , brak proca na pokładzie , gorzej gra bardziej festyniarsko i gorsze pozycje . Góra nie moge powiedzieć że dużo gorsza , ale bez takiego detalu . Może po podłączeniu pxa coś się by zmieniło , ale nie o to tu chodzi...

 

"nowe" które dzwiękowo zagra tak jak moja 20-letnia Alpine'a 7906r. i nie bedzie kosztowac tyle co P99RS .

A ile kosztowała twoja Alpina jak była nowa ? Coś mi się wydaje że nie wiele mniej niż p99rs .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem do kogokolwiek konkretnie, nie chcę też nikogo z błędu wyprowadzać (bo i po co? większość i tak zostanie przy swoim zdaniu)...

 

Po prostu wkurza mnie sytuacja, w której normalny człowiek szuka radia, a stado "audiofilii" wypowiada się o tym modelu krytycznie, mimo że nigdy go nie słyszała, przyjmując założenie, że jak nowe to nie może grać porządnie. Za 15 lat okaże się, że jednak gra ładnie, a żadne nowe, nawet się nie zbliża... Tak jest b. często, typowa sytuacja na polskim forum i dotyczy wszystkiego.

 

Nawet gdybym kogoś próbował wyprowadzić z błędu, to i tak moja opinia mało znaczy. Wydaje mi się, że żeby się wypowiadać na temat danej jednostki, trzeba jej po prostu posłuchać samemu, najlepiej porównując do znanego i osłuchanego zestawu.

 

Wracając do meritum - ktoś z użytkowników może napisać jak sprawuje się tuner radiowy?

 

To ja Ci napisze skąd takie opinie są.... ostatnim radiem ze stajni Alpine ktore jeszcze jakos trzymało poziom (w calej juz tej globalizacji) byla seria 9833r i 9835r, nie pamietam ktory to byl rok ale bodajze 2004/2005 pozniej byla kolejna seria 985Xr, ktora juz zdecydowanie byla slabsza od poprzedniej (mimo ze ma wielu zwolennikow) a pozniej bylo juz tylko gorze 9883r, 9884r, 9886r, 9887r (topowym modelem). I nie trzeba bylo kupowac tego radia zeby nie miec mozliwosci go odsluchac zeby wyciagnac wnioski. Z calym szacunkiem a to stado "audifili" i nie tylko juz troche przerzuciło tego staff'u zeby takie a nie inne wnioski wyciagnac.

Dla jednego gra ładnie a gra ładnie to 2 różne pojecia. Jeden zostaniej przy oldach bo dzwiekowo potrafią wiecej zaoferowac a drugiemu wystarczy, ze mozna USB czy Ipoda podlaczyc, jest kolorowe i ma sciągany panel i tez dla niego gra dobrze. Tez kupiłem na początku nowe radio. Wszystkomające Clarion 778 i do dnia dzisiejszego żaluje każdej wydanej na nie złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bury22 - dzięki za opinię, dla mnie np. sterowanie ipodem/iphone to sprawa kluczowa.

 

Co do samego grania - to radio zostało wręcz stworzone do współpracy z zewnętrznym procem, niestety chyba taka jest polityka Alpine. Kup jednostkę, potem proca, potem sterownik jak chcesz mieć coś więcej etc.

Jeśli dobrze kojarzę (niech ktoś wyprowadzi z błędu, jeśli źle mówię) to 117Ri nie ma podstawowej regulacji bass/treble bez PXA-H100?

 

Rozumiem, że nowe jednostki grają gorzej niż klasyki (choć tak jak wspomniałem - za parę lat nabiorą brzmienia, razem z pogorszeniem się słuchu u odsłuchującego ;) ) ale bez przesady - nadają się chyba do czegokolwiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztowała twoja Alpina jak była nowa ? Coś mi się wydaje że nie wiele mniej niż p99rs .

 

nie wiem ile kosztowała i mnie to nie interesowało, wiem co mogłem sobie kupic teraz w cenie 600 PLN. Powiedz mi co moge sobie kupic teraz w cenie powiedzmy 1500 PLN (NOWE!!!!) zeby podobnie grało? Dlaczego 1500 PLN bo tyle kosztuja obecnie topowe modele wiekszosci producentow. Badz co badz 06r tez nie byla topowym bo byla nim 09'tka, wiec nie wspomniaj w swojej odpowiedzi o jednostakch referencyjnych tylko topowych dla mas?

 

Rozumiem, że nowe jednostki grają gorzej niż klasyki (choć tak jak wspomniałem - za parę lat nabiorą brzmienia, razem z pogorszeniem się słuchu u odsłuchującego ;) ) ale bez przesady - nadają się chyba do czegokolwiek ;)

 

pewnie ze sie nadaja, ale widzac jaki masz setup i jakie wzmacniacza szukasz to akurat ta jednostka bedzie najwęzszym gardłem w calym Twoim systemie ale dobra ja sie nie odzywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pewnie ze sie nadaja, ale widzac jaki masz setup i jakie wzmacniacza szukasz to akurat ta jednostka bedzie najwęzszym gardłem w calym Twoim systemie ale dobra ja sie nie odzywam.

 

Rozumiem do czego dążysz, dzięki za dobre chęci, ale gdzieś to wąskie gardło musi być... Tak to zawsze można dokładać i się zastanawiać, co mnie w tej chwili ogranicza i co zmienić ;)

 

Na pewno będę miał możliwość bezpośredniej konfrontacji CDA-117Ri vs. 9812RR (i na tym drugim pierwszy raz słuchałem swojego zestawu) i się na ten temat wypowiem/udostępnię do odsłuchu na spocie czy cuś. Ucho mam nienajgorsze, ale wiedzy i doświadczenia brak, także fachowego słownictwa. Jeśli różnica będzie warta zrezygnowania z ipoda/iphone i innych udogodnień, przeniosę się na starszy/lepiej grający model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek nie wiem czy pamietasz do niedawna mialem Alpine CDE-9871r...

Obslugiwala i-phone'a bo poprzedni wlasciciel tego potrzebowal.

Nie wiem czy sluchales jak gral moj zestaw z tym radiem. Wydawalo mi sie ze jest naprawde niezle. Dopoki nie kupilem do niedawna Alpine CDA-9812RR...

Roznica jest kolosalna. Sam z reszta wiesz jak gra bo podlaczalismy ja pod Twoj samochod i pod A5-tke...wyrywalo samochod z ramy...wiadomo podlaczylismy i wyregulowalismy ja wstepnie bardzo ale pamietam Twoja mine jak glosniki zaryczaly i poczulismy sie troche jak multikinie.;D

Nie ma co sie oszukiwac, nie dosc ze dwa rozne radia to jakosc wykonania jednego i drugiego to dwie zupelnie inne bajki. W 9812 nie mam zadnego klawisza wytartego a kupilem uzywke przeciez!! A w 9871 sa powycierane troche 1,2,3,4,5,6 i wszystkie cztery golo galki...sama jakosc wykonania. Nie bede juz sie nawet o bebechach wypowiadal....

Mysle Antek bo chyba masz mozliwosc pozyczyc 117 od kogos i posluchac i skonfrontujemy ja z moja 9812 i chociaz troszke bedziesz wiedzial co i jak..juz pomijam ze moja nie ma mozliwosci podlaczenia ipoda.

dobrze bedzie.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli różnica będzie warta zrezygnowania z ipoda/iphone i innych udogodnień, przeniosę się na starszy/lepiej grający model.

 

Ale niekoniecznie musisz od razu na starszy - pytanie czy masz kase zeby dolozyc do zrodla i pytanie czy ono akurat najlpiej wpisze sie w Twoj system. Bo jesli tak to j.w. wspomnialem kup dex-p99rs w ok. 3k PLN mozna trafic a i chyba ma i USB i czyta pendrive'y. ba nawet ostatnio gdzie czytalem ze i wave'y czyta to radyjko........ nie wiem czy by sie spodobało ale takie bym z tych nowych z checią przytulił i sprawdził jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...