Skocz do zawartości

Intertechnik MDS 08 w sedanie


trafalgar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciałbym zasięgnąć Waszych opini o tym przetworniku.Chodzi mi konkretnie o to czy bedzie on słyszalny w takim aucie jakim jest polo classic,opcjonalnie seat cordoba lub w aucie o podobnej konstrukcji i aranżacji wnętrza.Interesują mnie też opinie posiadaczy w/w głośnika niekoniecznie zamontowanego w sedanie.Na chwilę obecną posadam Helixa W10 pędzonego JL Audio slash 250/1,ale dopadł mnie kryzys finansowy i bedę chciał sprzedać "zestaw bagażnikowy" i zastąpić go nieco tańszym ale w miarę jakościowym.Z góry dziękował za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem mojego mdsa08 w br w różnych samochodach pod rożnymi piecami i o ile w sedanie audi 80 był słyszalny, w meganie hatchback jest super, to hyundaia accenta rozrywał doszczętnie. Podobnie jak przedmówca uważam ze zamiana tego co masz na mds08 to gra niewarta świeczki pod względem zysków finansowych. Wbrew poglądowej opinii mds08 nie zadowala się 120W, tu żeby coś osiągnąć trzeba dać mu przynajmniej 200 kontrolowanych watów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem mojego mdsa08 w br w różnych samochodach pod rożnymi piecami i o ile w sedanie audi 80 był słyszaln

Zartujesz, albo masz serio niskie wymagania :) W 80'tce ciezko sie 300w pzebic a co dopero 8' bardzo miernej mocy :)

 

 

Ja jestem zdania ze nawet re 8 nie wystarczy w sedanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, to ja do HB zastanawiam się, czy mi 2xMDS08 wystarczy, czy lepiej w 10 się pakować. Prawdopodobnie kolega albo ma małe wymagania, albo mu przód mięskiem rzuca, a sub ma tylko delikatnie uzupełniać (tylko co to byłby za zestaw z przodu?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niskie? A może właśnie wysokie... ale w jakości:)

 

 

Co znaczy jakosc w sedanie gdzie w zasadzie role tego typu suba moga przejac jakies ambitniejsze wooferki? Przeciez tego typu 8' nie jest stworzona do cisnien wiec dlaczego z gory zakladasz ze nie mam pojecia o czym pisze/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego generalizujesz, że jak sedan to trzeba nie wiadomo jakiego suba? Sedan sedanowi nie równy.

 

A skąd moje założenia? Z czytania różnych Twoich postów gdzie sam się przyznawałeś co Cię interesuje a o czym masz mniejsze pojęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, zacznijcie czytać posty ze zrozumieniem. Przecież napisałem, że był jedynie słyszalny w sedanie. Ja się dziele swoimi spostrzeżeniami z praktyki, nie wysysam niczego z palca, nie gdybam, mówię jak jest. Jest taka mnogość konfiguracji (samochody, sprzet, strojenia) że akurat komuś może to odpowiadać. W hatchbacach jest ok i się super sprawdza w dopełnianiu pasma. Nie ma ciśnienia żeby uszczelki wyrywało z drzwi ale przy dobrym zasileniu i cięty 50hz 18db/oct wystarcza. A może wszyscy Ci, którzy tak narzekają na niedomagania basu maja spaczony słuch? Przecież sub ma tylko zaakcentować pewne sytuacje w utworze a nie buczeć przez cały czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie wywnioskowałem że nie warto pozbywać sie tego co mam.hmmm....myslałem że zaoszczędzę jakieś 500,a może nieco więcej....Ale w dalszym ciągu jestem ciekaw tego IT br jakby zabrzmiał w moim sedanie.Co do dyskusji na temat przebicia się suba w sedanach to na pewno jest różnica między taką polówką a np.bmw serii 5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo sprzedaj wsio albo zostaw. Na półśrodkach tylko stracisz, choćby przez doliczenie dwóch przesyłek ciężkiego suba i pieca. Do tego np koszt wystawienia na allegro Helixa i JL (przykładowo) kolejne parę złotych i z tych 500 robi się 300-400. A sprzedać też łatwo nie będzie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...