Skocz do zawartości

Wzmacniacz Pioneer GM-X624


nowy987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

wszedłem w posiadanie takiego własnie wzmacniacza.

znalazłem do niego manuala na stronie :

http://safemanuals.com/314159.php?k=668494e9beec8891f6331f4cf6f9ef10&ID=1231677&q=PIONEER%20GM-X624%20%28FR%29&cM=-1

i tam na ostatniej stronie jest napisane ze wzmacniacz jest stabilny do 1ohm'a a w mostku do 2 ohm'ow

I nie wiem czy mozliwe jest zeby wzmacniacz który ma zabezpieczenie 2x20A mógł być stabilny w mostku do 2 ohm'ów??

Aha podłączył bym go do mojego Alpine'a ale nie wiem czy ten wzmacniacz ma cos takiego jak protect? czy od razu zjaram bezpieczniki a co gorsze całe 2 kanały pojda z dymem.

Miał ktoś do czynienia z tym wzmacniaczem??

Edytowane przez nowy987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok tylko w ss sa podawane troche mniejsze moce niz w tym pionku i jezeli piszą ze ma 200W rms w 4ohm przy14.4V to w 2 ohm'ach by musiał mieć z 300W conajmniej a to troche dużo jak na 20A( wiem ze sa wzmacniacze które maja ta sama moc przy 4 i 2 ohm'ach ale pioneer raczej do nich nie należy).

czyli jak go podłącze na testy pod 2 ohm'y to nie pownino sie nic stac?

pozdrawiam

Edytowane przez nowy987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kiedyś była niezła wojna o bezpieczniki i moc ... musisz to sobie znaleźć i poczytać ale powiem w skrócie że stabilność tego wzmacniacza może wynosić te 2 ohmy i bezpiecznik nie ma nic do tego .

 

PS: choć audison chyba podaje w manualu nawet inną grubość kabli jak obciążenie wynosi 2 ohmy(LR132> 4ohmy -8mm2 a przy 2ohmach -17mm2) i spotkałem się również z koniecznością podmiany bezpieczników jeśli wzmacniacz gra z głośnikami o mniejszej impedancji (znajdę to dopiszę co to za manual był)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że we wzmacniaczach budżetowych takie eksperymenty mogą być zabójcze... Wzmacniacz oczywiście zagra, ale jak długo to ciężko stwierdzić, ponieważ bardzo często informacja o 1/2 ohmach jest chwytem marketingowym mającym na celu podawanie jak największej ilości Watów...

Ja tam uważam, że we wzmacniaczach samochodowych do 'normalnego' użytku powinno się stosować przetworniki 4 ohmowe, bo jest to połączenie stabilne, wzmacniacz się nie wysila i nie grzeje... a ekstremalnym wykorzystaniem wzmacniaczy przy 2, 1 ohmie niech zajmują się specjaliści od DBdragu itp. dyscyplin, którzy mają o tym pojęcie:)

Edytowane przez miki87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego sie własnie obawiam jak długo moze pograc na 2 ohm'ach i chyba odpuszcze sobie takie działania.

Niektórzy podają ze jest stabilny wzmacniacz w 2ohm'ach a niektórzy nie podają a jest.

w AS F2-450 producent nie pisze ze wzmacniacz jest stabilny w 2 ohm'ach w mostku, a u mnie gra pod Alpine'em właśnie w 2ohm'ach i to juz ponad rok i jeszcze ani razu wiatraczek nawet sie nie włączył( w lato jak jest po 60 stopni w aucie to jest troche ciepły "kaloryfer")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się również z koniecznością podmiany bezpieczników jeśli wzmacniacz gra z głośnikami o mniejszej impedancji (znajdę to dopiszę co to za manual był)
Moj Zapco ag 360 miał tak. W przypadku pracy w 2 ohm zalecano wymienic bezpiecznik na 40A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...