Skocz do zawartości

Skrzynia 38l pod PowerBassa PB-B1054v.2


MeMpHiS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałem sie przywitac, jestem nowy na forum i mam nadzieje ze uzyskam od was wiele informacji a także ja będę sie starał pomóc jak najlepiej potrafie :rotfl:

 

Problem z jakim do was przychodze dotyczy skrzyń pod glosniki PowerBassa PB-B1054v.2.

Posiadam dwa takie glosniki i dwie juz wykonane oddzielne skrzynie pod nie. Niestety budując skrzynie bardziej skupiłem sie na wyglądzie i dopasowaniu do bagażnika niż na litrazu. skrzynie obecnie są zamknięte i po bardzo dokładnych obliczeniach (czytaj nasypałem piasku do srodka ) wyszło mi że skrzynie mają 38 litrów.

Myśle nad przerobieniem skrzyń na Bass - reflex i moje pytanie czy ma szanse to jakoś zagrac i jaki port ewentualnie zastosować. Producent zaleca skrzynie 28l, na stronie essy, glosnik jest sprzedawany w skrzyniach 35l wiec moze jest jakieś wyjscie z sytuacji?

parametry glosnika dolączone przez producenta:

Fs - 34Hz

Qms - 10.0

Qes - .52

Qts - .50

Vas - 41.3

SPL - 90.6

Pe RMS - 250W

 

Doczytałem troche regulamin i zeby temat nie poleciał to dospiuje :hyhy:

skrzynie sa wykonane z 22mm MDFu, będą grały w seicento, niestety rodzaju muzyki nie sprecyzuje bo jest on bardzo zróżnicowany

Dodam jeszcze ze najlepszym wyjsciem dla mnie był by okrągły port bass reflex - PCV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoczepiaj w skrzyni poprostu jakieś kawałki płyty tak zeby litaż sie odpowiednio zmniejszył

 

dzieki wielkie tak też zrobie

 

[ Dodano: 2008-03-31, 21:19 ]

Jeszcze jedno pytanie mam w kwestii zmniejszenia litrazu.

Z racji tego ze zabudowa waży juz bardzo duzo, cala wykonana jest z MDFu 22mm, chciał bym uniknąc upychania kolejncyh desek i szukam jakies alternatywy.

Zastanawiam sie czy odpowiednio uformowana pianka montazowa zdała by tutaj egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...