Skocz do zawartości

Problem z doborem głośnika do wzmaka


babel228
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prośbę, jakie było by lepsze połączenie wzmaka MC HAMMER HURRICANE 1500:

Dane techniczne

MOC MAX 4 x 375 W

MOC RMS 4 x160 W

MOC MAX 2 X 750 W

MOC RMS 2 X 320 W

CZĘSTOTLIWOŚĆ PRZENOSZONA 10-40.000Hz ±1 dB

ODSTĘP SYGNAŁ SZUM 85dB

ZNIEKSZTAŁCENIA <0,05%

REGULACJA BASU, PODBICIE BASU 0-12dB

REGULACJA WYSOKICH TONÓW 0-12dB

OPORY GŁOŚNIKÓW 2 - 8 Ohm, STABILNY PRZY 2ohm

KONTROLKA LED POWER + KONTROLKA LED PROTECT,

VU-MIERNIK MOCY WBUDOWANY,

WBUDOWANY WIATRACZEK , DO LEPSZEGO I SKUTECZNIEJSZEGO CHŁODZENIA

Prąd pobierany znamionowy 70 A

Prąd pobierany max 80 A(ograniczony bezpiecznikami)

Bezpieczniki 2 x 40 A

WYMIARY 43x28,2x5cm.

 

z dwoma MAGNATami XPRESS 10:

Wymiary: 250 mm

Moc - nominalna 150Watt

Moc - maxymalna 300Watt

Pasmo 22 - 1500 Hz

impedancja - 4ohm

SPL - 92 dB

Montaż - głębokość 114 mm

średnica otworu: 231 mm

 

czy z dwoma JBL GT5-10:

Wymiary: 250 mm

Moc ciągła RMS 275 W

Moc szczytowa 1000W

Pasmo przenoszenia 30 Hz - 500 Hz

Skuteczność 88 dB

Impedancja 4 Ohm

Wychylenie X max (liniowo, w jedną stronę) 14,2 mm

Głębokość montażu 151 mm .

 

I do tego mam już głosniki na przód dwa Sinuslive SL13:

Średnica: 130 mm

Moc Max: 200 W

Moc RMS: 120 W

Impedancja: 4 Ohm

Pasmo przenoszenia: 60 - 5.000 Hz

Efektywność: 91 dB

Aluminiowy kosz

i każdy głośnik na osobny kanał bez mostkowania

Bo w przypadku jbl-ów to moc głośników była by większa od mocy na każdy kanał wzmacniacza a tak chyba być nie powinno???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac ze dane wzmaka sa prawdziwe w co bardzo watpie to jezeli podlanczysz 2x magnat xpress ktory bedzie w tym przypadku lepszym wyborem niz 2x gt5 to chyba zabraknie ci kanalow we wzmaku na podlanczenie przodu chyba ze chcesdz spiac w 8ohm te suby i zakladajac ze producent nie klamie dostarczyc do kazdego suba jakies 70-80wat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czego szukasz, bo troche to niezrozumiale :D Suba czy przodu ??

no mam tego wzmaka MC hammer'a i nie wiem jakie głośniki kupić chciałęm JBL bo mają większą moc ale wlaśnie z tego co słyszałem że moc wzmaka powinna być równą głośnikom lub większa (w RMS) a nigdy mniejsza bo jakieś zakłucenia czy coś.Do przodu mam te sinuslive x2 i chce coś na półke do tyłu żeby nie angażować w to bagażnika np. przez tube...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac ze dane wzmaka sa prawdziwe w co bardzo watpie to jezeli podlanczysz 2x magnat xpress ktory bedzie w tym przypadku lepszym wyborem niz 2x gt5 to chyba zabraknie ci kanalow we wzmaku na podlanczenie przodu chyba ze chcesdz spiac w 8ohm te suby i zakladajac ze producent nie klamie dostarczyc do kazdego suba jakies 70-80wat

jak ma mi zabraknąc kanałów,2 x przód i 2 tył??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha.... ty chcesz bez mostkowania podlanczyc pod osobne kanaly sub..... no napewno bedzie to dobrze gralo... napewno zwrociliscie uwage ze wzmak ma w mostku 320wat a niby na kanal 160wat tylko czy nie przypadkiem w 2ohm , bo cos mi sie obilo o uszy ze mostek jest to pomnozona x2 moc pojedynczych kanalow w 2ohm i w wielu dobrych konstrukcjach to sie mniej lub bardziej sprawdza a tytaj 160wat na kanal 320w mostku wiec wyglada to na moc w 2ohm nie 4 ohm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha.... ty chcesz bez mostkowania podlanczyc pod osobne kanaly sub..... no napewno bedzie to dobrze gralo... napewno zwrociliscie uwage ze wzmak ma w mostku 320wat a niby na kanal 160wat tylko czy nie przypadkiem w 2ohm , bo cos mi sie obilo o uszy ze mostek jest to pomnozona x2 moc pojedynczych kanalow w 2ohm i w wielu dobrych konstrukcjach to sie mniej lub bardziej sprawdza a tytaj 160wat na kanal 320w mostku wiec wyglada to na moc w 2ohm nie 4 ohm

Ale jak podłącze pod osobne kanały te magnaty to niby ta moc na 4 OHM będzie mniejsza na kanał niż te 160W, ale chyba przy takich różnicach nie powinno być zbyt dużych zakłuceń czy też jakiejś bardzo słabej jakości dźwięku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba jakosc dzwieku bedzie zawsze na tym wzmaku a co do mocy to gdybam bo wzmak 4x 160wat RMS to naprawde bardzo duzo i przy takim bym sie spodziewal mocy w mostku okolo 600-700wat RMS a oni podaja polowe tego wiec tak sie zastanawiam czy 160wat RMS nie jest podane przypadkiem dla 2ohm na kanal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...