Skocz do zawartości

Wzmacniacz w domu


seN1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podlaczylem wzmacniacz w domu przez zasilacz od komputera i jak właczam komputer to pali sie przez chwile protect i za chwile sie przelacza na power i komp sie wylacza o co chodzi? Za drugim razem normalnie wlaczam kompa pali sie przez chwile protect i zaraz power i jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak zzrobilem. Mam zasilacz drugi odlaczony od kompa ale jak bym mial to podlaczyc tak samo jak teraz tylko ze np sygnalowki podlaczyc do mp3 lub do glosnikow z kompa?

Najpierw to upewnij się czy podłączyłeś to poprawnie,więc weź miernik i sprawdź napięcie na zaciskach wzmacniacza a co do sygnału to przecież są przewody typu cinch jack itd. zawsze możesz sam coś takiego zrobić,nic skomplikowanego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak takie cinch jack mam zrobic?:) Bo mialem zamiar kupic ;p Bo narazie nie sprawdzalem jak to gra bo brak cinch ;/

Masz linki bo coś się z załączaniem plików graficznych popsuło

http://foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=6/images2005/20050624224425.jpg

http://foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=6/images2005/20050625152955.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem w tym przypadku jest wzmacniacz i zasilacz.

Wiele zasilaczy ATX ma zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe i przeciw zwarciowe. W momencie gdy wzmacniacz się uruchamia, chwilowo pociąga nieco większy prąd.

Tak miałem z ADS'em, ale dało się to obejść.

 

Żeby uruchomić zasilacz ATX, wystarczy w dużej kostce do płyty zewrzeć zielony i czarny, ale niektóre zasilacze nie wystartują bez sprzętu, wtedy przydaje się np. stary cd-rom.

 

U mnie przypadku ADS'a, musiałem wyczuć kiedy z powrotem rozłączyć zielony i połączyć z powrotem. Czasem tak męczyłem zasilacz kilka razy, aż w końcu wzmacniacz zatrybił i później nie było problemów.

 

Jedna uwaga. Tanie zasilacze linie +12V mają stabilizowaną na podstawie linii +5V, przy większym obciążeniu taki zasilacz będzie przysiadać lub nawet się wyłączać. Dołączenie żarówki do linii +5V(między czerwony i czarny przewód), poprawia nieco tę sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl podlaczania wzmcniacza do zasilacza kompa z calym jego pracujacym osprzetem genialny...

 

to fakt :D

 

Nie mniej jednak ile taki zasilacz komputerowy może dać max. ? - 18A ( 900W ) ... do spokojnego grania starczy ... gorzej jak ktoś będzie chciał rozbujać szyby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...