Skocz do zawartości

Wzmacniacz SOUNDSTREAM USA P204e


Wątły
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem używany wzmacniacz SOUNDSTREAM USA P204e i mam z nim problem a mianowicie łapie zakłócenia i to nie jest wina RCA bo podpinałem inne RCA i było to samo,przy czytaniu płyty w głośnikach słychać trzeszczenie przy przesuwaniu sie lasera, przy przełączaniu piosenki są wyraźne tąpnięcia-trzask w wooferach i podskok membrany przy odpalonym silniku słychać świst w głośnikach,pewnie powiecie żebym RCA wymienił bo na to wskazują objawy ale inne wzmacniacze podpinałem na te przewody i nie ma żadnych zakłóceń,podpinałem również inne radio i również było to samo.Głośniki to HERTZ HSK a radio to CLARION DXZ778RUSB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przewody masz na pewno dobrze położone?? Niestety z tego co zauważyłem wzmacniacze soundstream'a łatwo łapią zakłócenia. Ja po zmianie Z AS 9002 tez nie mogłem uwierzyć że tak sie dźwięk spieprzył. A RCA tylko w jednym miejscu przecinały sie z zasilającymi. Po przełożeniu kabli świsty ustały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody RCA leża po prawej stronie a zasilająca po lewej.Rozbiore go tylko musze sobie pożyczyć imbusy calowe bo mam metryczne i nie pasują rozebrałem dzisiaj tylko co mogłem i zauważyłem ze masa od rca(rca były wymieniane i połączone są teraz przez przewody) trzyma się tylko na jednej niteczce,zlutowałem to tak jak powinno być ale ciągle jest to samo :P jak go całego rozkręce to zobacze jeszcze ścieżki czy nie są poprzerywane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że wejścia RCA nie są oryginalne już może o czymś świadczyć... Sprawdź dokładnie płytę wzmacniacza czy nie ma żadnych przerw/zimnych lutów na ścieżkach albo pęknięć płyty wzmacniacza. Ponadto ten wzmacniacz musi być chyba po przejściach, skoro sprzedający nie chciał pokazać z bliska obudowy tylko zapieprzył sobie fotkę mojego SS ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek860824 radyjko kupowałem od użytkownika z forum i właśnie wysłałem mu wiadomość czy miał takie objawy czy nie :/ Bo nie uśmiecha mi się go rozbierać, żeby czegoś jeszcze nie zepsuć

 

Wiesz jak to jest ze sprzętem używanym :) Ja także kiedyś sprzedawałem wzmaka Axtona - dopóki grał u mnie wszystko było OK - jednak jak tylko wzmak dotarł do kupującego to twierdził on że jest problem z jednym kanałem - wziąłem wzmak z powrotem i oddałem kasę - a gdzie faktycznie (w którym momencie) usterka się pojawiła - tego nie wie nikt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kable zasilajace w zadnymm , zaznaczam zadnym miejscu sie nie przecinaja lub bardzo nie zblizaja do RCA ?? Mowie tu o takich miejscach jak gdzies za kokpitem albo przy samym wzmaku ??

Nie krzyżują sie w żadnym miejscu, zasilanie puszczone jest lewym progiem a rca prawym,przy kokpicie odległość zasilających od rca wynosi na oko 0,5m a w bagażniku z jednej strony wchodzą zasil. a z drugiej rca wiec też nie mają ze sobą styczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potpinałeś na, krótko masę na RCA :)

Nie podpinałem na krótko masy na rca :P pewnie chodzi ci o ten sposób który jest opisany na forum przez któregoś kolegę ??? Czy ktoś z okolić Włocławka mógł by mi pomóc w sensie sprawdzenia radia i wzmacniacza podpiąć u kogoś i sprawdzić bo tu nie znam kto by miał system przedni nie grający pod radiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie podpinałem na krótko masy na rca :) "

W takim razie od tego zacznij ;)

 

"Czy ktoś z okolić Włocławka mógł by mi pomóc w sensie sprawdzenia radia i wzmacniacza "

w najbliższą niedzielę najprawdopodobniej będzie u nas spocik tak więc jeżeli sobie nie poradzisz do tego czasu to zapraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie podpinałem na krótko masy na rca :/ "

W takim razie od tego zacznij ;)

 

"Czy ktoś z okolić Włocławka mógł by mi pomóc w sensie sprawdzenia radia i wzmacniacza "

w najbliższą niedzielę najprawdopodobniej będzie u nas spocik tak więc jeżeli sobie nie poradzisz do tego czasu to zapraszam ;)

Jeszcze pokombinuje, jak nie opanuje tego to z miłą chęcią zajrzę,jeśli bede w stanie bo w sobotę idę na osiemnastkę :P i mogę nie być w stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, dzisiaj podłączyłem masę RCA radia na krótko tak jak

mi radziliście i nic się nie polepszyło jest tak samo :...: następnie co zrobiłem to wyjąłem RCA i puściłem przez samochód więc nie miało styczności z żadnymi przewodami zasilającymi i również to nie zdało rezultatu :idea: mi już ręce opadają nie wiem co jest ale zauważyłem że te trzask i tąpnięcie woofera przy zmianie piosenki występuje tylko jak jest odtwarzana piosenka z płyty, przy odtwarzaniu z USB to nie występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle stoję w miejscu :zakrecony: podpinałem juz kilka wzmacniaczy i jedynym na którym to się nie działo był sony xm120 który użyczył mi maxtz masę którą miałem przytwierdzoną do karoserii zamocowałem bezpośrednio do (-) aku tak jak radził mi maxtz i również nie ma różnicy więc doszedłem do takiego planu żeby podpiąć nowy wzmacniacz bo jak na razie podpinałem stare piecyki ale skąd tu teraz nowy wzmacniacz :rozpacz: bo być może starsze wzmacniacze są bardziej wrażliwe na zakłócenia,to chyba zależy od ich kondensatorów tak mi się zdaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle stoję w miejscu :zakrecony: podpinałem juz kilka wzmacniaczy i jedynym na którym to się nie działo był sony xm120 który użyczył mi maxtz masę którą miałem przytwierdzoną do karoserii zamocowałem bezpośrednio do (-) aku tak jak radził mi maxtz i również nie ma różnicy więc doszedłem do takiego planu żeby podpiąć nowy wzmacniacz bo jak na razie podpinałem stare piecyki ale skąd tu teraz nowy wzmacniacz :rozpacz: bo być może starsze wzmacniacze są bardziej wrażliwe na zakłócenia,to chyba zależy od ich kondensatorów tak mi się zdaje

A czy nie jest czasem tak ze obudowa wzmacniacza ma kontakt z karoseria samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest czasem tak ze obudowa wzmacniacza ma kontakt z karoseria samochodu?

Właśnie nie ma,miałem tak połączone zasilanie że:zasil. do suba (+) i (-) mam bezpośrednio pociągnięte od aku a do systemu przedniego miałem oddzielnie puszczone czyli (+) do aku a (-) do blachy i tow właśnie zmieniłem i podłączyłem do zacisku (-) na kondensatorze tak jak (-) od suba, ja już jestem głupi nie wiem co jest stwierdziłem tak jak napisałem w poprzednim poście że może to że są to stare wzmacniacze które mają czułe kondensatory więc chciałbym sprawdzić na nowym ale u mnie w okolicy nikt sie nie interesuje CA i nikt nie posiada nie starego wzmaka bo jeśli to nie wzmak to pewnie radio jest walnięte :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze cos z radiem, bo jak wlozylem radio kolegi to nie bylo takich objawow.

Kolejna strona wątku w którym wiadomo już, co jest winowajcą. Metodą eliminacji znalazłeś usterkę i teraz trzeba się skupić na jej naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...