Skocz do zawartości

Bezpiecznik do oprawki


mlody19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupilem cale okablowanie do sprzetu i mam teraz dylemat. Kupilem oprawke na przewod ktory bedzie do aku (plus) i nie wiem jaki mam kupic bezpiecznik do tej oprawki. Suma bezpiecznikow na wzmacniaczach to 100A a przewod to 25mm^2. Czekam na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony bezpiecznik 80A Mam jeszcze pytanie jak zabrać się do montażu kabli? Od czego zacząć?

:D

Może byś tak odszedł od komputera,pomyślał i zabrał się za montaż :rotfl:

A tak apropo bezpiecznika to dobiera się do przewodu a nie do sumy bezpieczników :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo czaję to pytanie :rotfl: Od przeciągnięcia zasilania z komory silnika (zapewne tam masz aku) do miejsca umiejscowienia wzmacniacza, chinche to wiadomo, najgorzej zawsze się kładzie kable do woferków w drzwiach no chyba że nie masz żadnych kostek w drzwiach a zwykłą osłaniającą kable przelotkę gumową, jak jest kostka i jeszcze ma kabli napchanych to kaszana Jeszcze gorzej jak tweetery też zamierzasz umiejscowić gdzieś w osłonach lusterek naprzykład a nie w słupkach, druga kaszana bo dwa razy przez kostkę trzeba przechodzić chyba że masz w kostce sporo miejsca to jedna większa dziura i gitara :D Jakie auto do montażu będzie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable położone. Brakuje mi tylko kabli RCA,a chyba w media-markt nie ma sensu kupować kabli hama 5m za 35 zł? Myślałem o dwóch kompletach tych:

Kabel RCA 5M http://www.allegro.pl/item1028577861_kabel...ital_5m_hq.html

I najpierw zasilanie do wzmacniacza dać i ziemie,a potem podpiąć pod plus tak?

Swoją drogą czy jakość kabla ma duży wpływ na jakość dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc kabla RCA ma duze znaczenie najbardziej ze wzgledu na na zaklucenia ktorych w samochodzie jest mnostwo , jakosc dzwieku tez czasami sie zmienia , te hama maja slabe ekranowanie ale mialem takie dwie sztuki i jak sie je dobrze ulorzy to nier ma zaklucen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie mozecie polecic kable do 50-70 zł za komplet juz z przesylka? A te z linku nie są dobre? Bo miałem kupić te hama,ale doszedłem do wniosku,że troche drogie są. Kurde nie moglem dzisiaj znalezc nic sensownego w miescie,a w sklepach elektronicznychsam badziew po 9 zł.. A tak miałbym już wszystko. Orientuje się ktos z was jakie potrzebne są dystanse do Skody Felicii? :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisvandrinken, Miałem na myśli kolejność podłączenia wzmacniacza,a potem kolejno przewód plusowy do akumulatora tak? Czyli tak,podłączam masę do wzmacniacza,potem podłączam plus do wzmacniacza,a na końcu plus do aku tak?

A jak rozgałęziacie plus na 2 wzmacniacze? Bo szukałem takiego rozgałęźnika w hurowni el. ale nie mieli :/

Głośniki to Hertze HSK 165. Do tego Kenwoody KAC-729S i KAC-929 i głośnik Hertza ES 300 ';)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duży? Kabel 25 mm^2 oprawka i bezpiecznik 80A dałem. Zastanawiam się jak podpiąć te kable 25 mm^2 pod wzmacniacz w ktorym wejscia sa takie male..

 

chociażby przez końcówkę oczkową lub w kształcie U - zależy, jaki masz wzmacniacz, a raczej jakie terminale, czy zwykłe śrubki, czy też zabudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem... ale jak tak patrze na te zdjecie to jak bym jasia fasole widzial :D

a tak na powaznie to ten konektor oczkowy mozesz wykozystac do polaczenia wzmacniacz-masa(buda)lub wzmacniacz-aku(+) do podlaczenia wzmaka potrzebujesz tylko i wylacznie takie cos(w przypadku tego pieca)

widlak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie da rade i tak musisz go rozgiac i dopiero potem zacisnac mocno szczypcami jakimis(osobiscie uzywam mloteczka i kowadelka :D ) ale skoro tak cie to dreczy to prosze

widlaki

tylko szkoda ze paczkowane po 6 sztuk bo osobno nie moge cos znalesc ale zawsze moze byc zapas

 

jezeli chodzi o domowy sposob rozdzielania napiecia to jest to mozliwe przy uzyciu 3 konektorow oczkowych, ale lepiej poszukaj jakiegos ori rozdzielacza bo majatek nie kosztuje. np

rozdzielacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś "domowy" sposób na rozgałęzienie przewodu plusowego pod 2 wzmacniacze?
jezeli chodzi o domowy sposob rozdzielania napiecia to jest to mozliwe przy uzyciu 3 konektorow oczkowych, ale lepiej poszukaj jakiegos ori rozdzielacza bo majatek nie kosztuje

długo jeździłem na takim właśnie domowym rozdzielaczu i nie było z tym najmniejszych problemów...czyli 3 konektory oczkowe skręcone śrubą i porządnie zabezpieczone, leżało to pod tylną kanapą więc było niewidoczne i nie denerwowało oka...ale rzeczywiście 22zł to niewiele za rozdzielacz, ja jak szukałem na kabel 50mm2 to najtańszy znalazłem za 30 funtów, od razu mi przeszła ochota na kupowanie i w zupełności mnie zadowolił ten patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...