Skocz do zawartości

Sonic 12" w closed


Nekci1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcialem wcisnac sonic`ka w closed, nie wiem czy jest sens ale sprobowac mozna. I stad prosba do was o pojemnosc skrzyni zamknietej w jakiej zagra najlepiej. Glownie chodzi mi o to zeby zrobil sie troche bardziej uniwersalny. Teraz jest fajnie bo jest zejscie ale jak dam cos szybszego to bass sie zlewa.

 

Informacje techniczne

Impedance (Z) 2 x 2Ω

Resonant frequency (fs) 27Hz

Max. frequency range f3-300Hz

Music power 2 x 600WMAX

Power rating (P) 2 x 350WRMS

SPL (1W/1m) 85dB

Suspension compl. (Cms) 0.14mm/N

Moving mass (Mms) 250g

Mech. Q factor (Qms) 11.2

Electr. Q factor (Qes) 0.49

Total Q factor (Qts) 0.47

Equivalent volume (Vas) 51 l

DC resistance (Re) 2 x 1.9Ω/1 x 3.8Ω

Force factor (BxL) 19Tm

Voice coil induct. (Le) 2 x 0.7mH/1 x 2.8mH

Voice coil diameter Ø 75mm

Voice coil former Kapton

Linear excursion (XMAX) ą25mm

Eff. cone area (Sd) 511cm2

Magnet weight 180oz.

Weight 15kg

 

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze zalerzy to od materialu czy "pozorna wielkosc sie zwiekszy" a wrecz juz od jakiegos czasu nie jestem przekonany do tej teori , JA swoja skrzynie zmniejszalem za pomoca gabki akustycznej i na sluch , znaczy po zachowaniu i grze glosnika jestem prawie na 100% pewny ze pojemnosc sie zmniejszyla , mianowiscie z kazdym arkuszem gabki pas stawal sie punktualniejszy i nie przeciagniety z 36litrow zmniejszylem pojemnosc na jakies 20 wiec dosc znacznie i ja dla mnie to nie zaszlo tam takie zjawisko ao jakim piszecie ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz gra w B-R i podoba mi sie zejscie, ale juz same czarne rytmy troche mecza i chcialbym go troche przyspieszyc. Zobaczymy co wyjdzie z "klozetu"

 

Na to jedyna rada to... zmienić głośnik. Niestety tak to bywa w życiu że nie można mieć wszystkiego, chyba że w erze.. :)

 

Głośnik ma dużą moc, świetne zejście ale brakuje mu szybkości i nie nadrobisz tego mocno zmianą obudowy. W zamkniętej nadal nie będzie grał zadowalająco a po zejściu pozostanie tylko czar...

 

Oczywiście możesz spróbować ale sądzę że się gorzko rozczarujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Pozostawiam Sonica w BR i kolejna prosba o pomoc. Mianowicie teraz "puka" w skrzyni ok 65l. Chce go wsadzic w 70 -75 i dac dwa porty bo przy jednym slychac spore świsty (port fi 100x220mm). Pomoc polega na obliczeniu i podaniu wymiarow portow zeby zestroic skrzynie na okolo 33Hz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...