Skocz do zawartości

Średniaki DLS'a UP2.5/2.5i


Podpucha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nakamichi, głownie chodzi o to czy za wiele nie poprawiali, i czy jego stara wersja zagra rownie dobrze jak nowa albo i odwrotnie :hyhy:

 

Nowsza gra płynniej , słabiej tez daje się zauważyć charakterystyczny dźwiek jaki zazwyczaj towarzyszy tym głośnikom.

 

[ Dodano: 2010-06-03, 19:08 ]

Głownie chodzilo mi o to czy niema zadnej przepaści miedzy tymi przetwornikami :)

Przepaści nie ma , ale bierz nowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego ma wynikać różna średnica membran , miedzy tymi modelami ? , chyba ze to dopiero w aucie wychodzi :P

idziemy o flaszeczkę...rozstrzygniemy to w sobotę :hyhy:

 

Co sie odwlecze :) ..........

Głosniki tej serii są oparte o cewki średnicy ~2 cale . Ta cewka stanowi "oparcie" dla kopułki która tworzy zasadnicza membranę głośnika . To co je różni , to inaczej wykonany kołnierz zewnętrzny głośnika , który sprawia , ze widzimy większy obszar głośnika , co moze tworzyć złudzenie innej średnicy membrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie interesuje co jakie złudzenie robi.Fakt jest taki że maskownica od starych nie pasuje na nowe.Wiec sama membrana jest większa a cewka któż to wie.

Średnica jest srednicą i określa wielkość . Jeżeli u podstawy kopułki będzie ten sam wymiar , oznacza to , że sama kopułka ma identyczna wielkość . Wielkości membrany nie określa "dekiel" :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie teraz to bedzie tak ze jak sie nie stane włascicielem UP2.5 to bede sie staral stac właścicielem UP2.5i, innej kolejnosci teraz raczej nie dopuszczam do mysli :P Ale juz znam mniej wiecej roznice teoretyczne a w sobote jak bedzie taka mozliwosc to moze i czegos poslucham w Gliwicach :)

 

Dzieki Panowie za podzielenie sie informacjami :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym wspominałem wcześniej:

Obrazek

 

To jest tez to o czym ja wspominałem , jest inaczej wykonany kołnierz górny , który pokazuje większa czesc spodniej czesci glosnika a dokładniej odkrywa dla naszego wzroku jego zawieszenie, ale średnica zarówno kopułki jak wielkośc zawieszenia ( fałdu ) jest identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nowsza gra płynniej , słabiej tez daje się zauważyć charakterystyczny dźwiek jaki zazwyczaj towarzyszy tym głośnikom.

 

[ Dodano: 2010-06-03, 19:08 ]

 

Przepaści nie ma , ale bierz nowy .

Odkopię stary temat. Mam pytanie co masz na myśli nakamichi pisząc o charakterystycznym dźwięku tych głośników :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...