Skocz do zawartości

Głośnik niskotonowy


vhs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie poszukiwania głosnika niskotonowego do zabudowy bagaznika, znalazlem cos takiego : μ-Dimension EL-S104. Czy moze ktos sie powiedziec o nim ? Od razu dodam ze bedzie on zabudowany w malej skrzyni max. pojemnosc bedzie moze okolo 14l. Kwote jaka mam do wydania to okolo 300-400zl. Bedzie on podlaczony do wzmacniacza narazie jest to Hertz H420. Czy jest on wstanie zagrac przy kazdym stylu muzycznym, i zalezy mi by mial gleboki i przyjemny bas. Moze cos innego, tylko cenowo on sie dobrze ksztaltuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w malej skrzyni max. pojemnosc bedzie moze okolo 14l. Kwote jaka mam do wydania to okolo 300-400zl.

 

bierz Audio System HX-08SQ od Mattoma ( nówka 389 zł ) i wkładaj do BR :)

A co to za firma ? Pierwszy raz o niej słyszę.

 

P.s: jak tam wzmak :) ?

 

Wzmak ma się bardzo dobrze. Powiem szczerze ze jestem bardzo milo zaskoczony, na razie uczę się prawidłowo go jeszcze ustawić. Zastanawia mnie tylko jedno czemu nie ma on pokrętła gain ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak ma się bardzo dobrze. Powiem szczerze ze jestem bardzo milo zaskoczony, na razie uczę się prawidłowo go jeszcze ustawić. Zastanawia mnie tylko jedno czemu nie ma on pokrętła gain ??

 

a level to co :) ? :D

 

A co to za firma ? Pierwszy raz o niej słyszę.

 

to poczytaj, popatrz i itp. :D a przede wszystkim posłuchaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio System to już nie jest marketowa firma tylko poważniejsza robiąca "grubsze" klocki :)

Co do głośniczka to nie ma się co zastanawiać, jak masz kasę to nie znajdziesz niczego lepszego do takiej małej skrzyneczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio System to już nie jest marketowa firma tylko poważniejsza robiąca "grubsze" klocki :)

Pewnie dlatego nie slyszalem o tej firmie :)

 

Co do głośniczka to nie ma się co zastanawiać, jak masz kasę to nie znajdziesz niczego lepszego do takiej małej skrzyneczki.

Jaką może mieć minimalny litraż skrzynia dla tego głośniczka ? Czy on ma głęboki i czysty bass ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką może mieć minimalny litraż skrzynia dla tego głośniczka ? Czy on ma głęboki i czysty bass ?

8l closed.

Jak jesteś fanem basu to na pewno Ci go braknie. Do uzupełniania przodu sprawdzi się świetnie.

Nie powala zejściem, ale nadrabia jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką może mieć minimalny litraż skrzynia dla tego głośniczka ? Czy on ma głęboki i czysty bass ?

8l closed.

Jak jesteś fanem basu to na pewno Ci go braknie. Do uzupełniania przodu sprawdzi się świetnie.

Nie powala zejściem, ale nadrabia jakością.

Fanem to może za szumnie powiedziane, ale lubię sobie czasami posłuchać deep house'u, soul'u czy hip-hop'u a tam bas jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HX-08SQ to nie głośnik dla łupaczy...szkoda go.nie zdąży się wygrzać a będzie po nim.

 

a kto pisał u łupani :) ?

 

i zalezy mi by mial gleboki i przyjemny bas.

 

to HX-08SQ da radę przecież :)

 

Tylko jeszcze kwestia jakie Hsv ma auto ... bo w HB HX się sprawdzi. Sedan - tu już raczej może być krucho ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HX-08SQ to nie głośnik dla łupaczy...szkoda go.nie zdąży się wygrzać a będzie po nim.

 

a kto pisał u łupani :) ?

 

i zalezy mi by mial gleboki i przyjemny bas.

 

to HX-08SQ da radę przecież :)

 

Tylko jeszcze kwestia jakie Hsv ma auto ... bo w HB HX się sprawdzi. Sedan - tu już raczej może być krucho ...

Jezdze HB - Audi A3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Passat to nie duze kombi i nie ma problemu zeby sie przebic , subem uzupelniamy najnizsze rejestry ktorych przod nie gra wiec w moim mniemaniu nie ma to tak duzego znaczenia bo i tak przod jest odciety na okolo 70Hz tak jak i sub i mocno nie wchodza w swoje czestotliwosci innymi slowy przod nie gra tego co sub w 99% przypadkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jesli chodzi o głośność subwooferów w roznych budach ;) A mianowicie czy jesli w manualu napisanew jest ze w klozecie przy 40 Hz sub osiąga 108 dB, a w br 114 dB czy bedzie wyraźna róznica w głosnosci/odczuwalnosci basu ? Teoretyczne te 6 dB to duzo czy raczej niebardzo ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...