Skocz do zawartości

Car Audio - 3500 zł


deex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wygłuszyć matami gms o grubości 0.5 mm2 i stp, kolega z forum co ma diesla powiedział mi, że powinno wystarczyć :

- 4 gms

- 10 stp

No i do tego jakieś usztywnienie by było do czego te maty przykleić.

Tą lekturę sobie wydrukuje i przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Widzę, że użytkownik Podpucha zaproponował prawie dokładnie to co ma w swoim podpisie :D , więc obiektywnie to to nie jest :) Ja od siebie mogę zaproponować jakieś radyjko ze stajni Kenwooda (od serii 6 w górę można się rozejrzeć). Jeżeli padło R6A to można też HERTZ HSK 165 zaproponować, system z mocnym dołem. Subik może być coś z RE Audio, jest pare używek na Allegro, np. RE Audio SR 12 i dać to w BR, będzie robiło zamieszanie i zagra też z kulturką bo i tak praktycznie większości osób przy pierwszym system audio zależy bardziej na ciśnieniu i dobrym basie niż na spuszczaniu się nad tym czy fortepian stoi w dobrej odległości od pianisty i czy gitara wybrzmiewa z pozycji pół-lewej czy lewej :)

 

Piecyk najlepiej jest dać dwukanałówkę na przód i drugą dwukanałówkę lub mono na suba ale można też dać mocną czterokanałówkę aby w mostku można było napędzić suba. Z piecyków na przód fajne są np. Sony XM 10020 (2 x 100 watt rms na kanał jakby kolega nie wiedział, więc takie HSK czy R6A już można dobrze napędzić). Jeszcze coś z Alpine to np. 3539 (2 x 150 RMS, ten może być na suba, około 400 RMS w mostku 4 ohm a Sonego dać na przód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak :

http://www.rockford.pl/index.php?page=shop...rt&Itemid=3 - Sub : Punch P2D410 : 599 zł

 

http://www.rockford.pl/index.php?page=shop...rt&Itemid=3 - Głośniki Power T1652 :

499 zł

 

A teraz schody bo nie wiem jak się dobiera wzmacniacze, nie musi być tej samej firmy, chyba, ze musi, tak samo kable nie wiem jakie a radio to nie problem bo już dużo osób proponowało, coś wybiorę, co myślicie o firmie peying ? Daje radę ?

 

A będę musiał się wybrać na jakiś zlot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanec, to co ja mam w podpisie praktycznie jest w tej cenie co autor tematu chce wydac i mysle ze ten sprzet takze sie do tego nadaje nie mowi co ma kupic ale za czym mniejwiecej sie moze rozgladac.

 

Tak samo mozna powiedziec ze jak zaczyna sie przygode z CA to lepiej kupic sprzetu za 500zł a 3tysi pozostale zostawic na sobotnie imprezy. Jak kupic raz a dobrze dac zamontowac lub montowac samemu i po kłopocie. Przynajmniej kolocki reprezentuja soba jakas jakosc nie koniecznie hi-end ale prawie :)

 

Autor i tak zrobi jak bedzie chcial ale mysle ze R6A do HH bylby jak znalazl jesli z tego co slyszalem to jeszcze nizej sam przod schodzi od moich UP6i. Rownie dobrze moge polecic zestaw Łukasza pod teraznijsza marka Mac Audio z serii CFX o ile sie nie myle, bardzo fajny zestawik z nisko cietym tweeterem robi praktycznie za srednice, ktorej w R6a moze brakowac.

 

Kazdy zrobi jak bedzie chcial a tutaj mozna przynajmniej sie nakierowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja wtrącę swoje 3 grosze jeśli chodzi o hip-hop :)

 

Jeśli wchodzą w grę używane graty:

Radio - alpine 9813/15 9835/55 500-700zł

Wzmacniacz np. audioart 240.4x akurat chyba wasylwek ma taki do sprzedania - dół one mają niesamowity - spokojnie napędzi mocny system z przodu - 2x 120w na mostkach 650zł

Do tego na przód system emphaser ECP26xt4 (o ile będziesz miał gdzie je upchać) ok 900-1000zł

 

Potem zastanowisz się czy zakup subwoofera jest konieczny :hyhy:

 

Razem z matami, kabelkami powinieneś zamknąć się w 2500zł a wniosek z tego że zostaje Ci jeszcze 1000pln na suba - można tu spokojnie coś jeszcze podzialać żeby grało nisko i kulturalnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy 1,2 benzyna to jaki to ma altek bo zaraz polecicie w moce okolo 1kW a on sie okaze ze ma altek 60A , co do zestawow to sa ich dziesiatki kazdy powie co innego bo co innego jest jego faworytem i ma inny sluch lub rozeznanie w temacie , prawda tak ze przy pierwszym systemie co byc nie zamontowal to bedzie dobrze i ci sie spodoba a jak sie wkrecisz to i tak bedziesz zmienial klocki co miesiac a codziennie sie zastanawial co by tu pokombinowac... przynajmniej ja tak mam :hyhy:

 

Nie bede wypisywal tego co ja bym kupil tylko powiem ze kazda propozycja kolegow jest godna uwagi z tym ze naprawde trzeba zwrocic uwage zeby altek wyrabial bo pozniej sub bedzie pracowal pod wzmakiem gdzie tapniecie basu bedzie robic spadki do 11V iu bedzie to brzmialo jak "murzyn" zamkniety w bagazniku walacy w klape :)

 

 

Przez internet nikt ci nie powie co tobie sie spodoba i bedzie najlepsza opcja dla ciebie , propozycji masz sporo wiec trzeba albo pojechac posluchac gdzies sprzetu na spot albo zaryzykowac i zaczac kupowac bo temat moze potrwac jeszcze 5 stron a ty i tak nie bedziesz mial ulatwionego zadani bo kolejnych 5 uzytkownikow poda swoje typy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emphaser ECP26XT4 Extremalnie Głośny + STP

 

tak te, jak coś to mam je taniej niż tam, tak samo nowe, tylko że bez mat :)

 

czemu miałbym na nie nie znaleźć miejsca ?

 

hmmm jak by Ci to powiedzieć ... miałeś je w rękach :)

 

Mam sprawdzić jakiej mocy jest akumulator ?

 

sprawdź alternator :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hellsin mógłbyś zrobić foty tego głośnika ?

 

to samo co w necie :)

 

http://www.acrcarhifi.de/webshop/images/ecp26xt4.jpg

 

niczym się nie różni :)

No może poza tym, że na żywo zwrotnica to mini kobyła, no i tweetek też nie jest aż taki mały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zwrotnice gdzie się montuje ?

 

Wedle uznania , jeden w drzwiach inny pod schowkiem inny w bagazniku ,

 

[ Dodano: 2010-05-25, 19:45 ]

Co prawda nie mialem do czynienia z tymi glosnikami ale jak patrze na te woofery i widze ich parametry to obawiam sie zeby wycisnac z nich wszystkie soki to z 200wat na strone by sie przydalo w dodaku nigdy nie slyszalem dobrze grajacych tweeterow od jakiegos zestawu emphasera ( slyszalem dwa ) i kazdy byl krzykaczem ktorego wypadalo uspokoic jakosciowym piecem a 2x 200wat z jakoscia to ciezki kawalek chleba , wspolczuje tez wygluszania drzi pod takie potwory , nie mowie ze sa zle ale beda wymagac duzego nakladu pracy i kasy

 

 

p.s ja bym takie dziukusy wpakowal w kick panele dal do tego us ampsa 1600.2 ( jest w dziale gielda za grosze ) dal na uspokojenie na serce systemu clariona dxz 948 - koszt klockow to okolo 2000zł + sporo pracy przy gluszeniu lub budowie paneli ale mysle ze jezeli maja taki wykop jakie sa o nich opinie ( ich wyglad tez budzi respekt ) to ma to predyspozycje na przod ktory osmieszy nie jednego suba ale tak czy inaczej trzeba by go jakos wspomoc bo sub to sub tak jak sluchajac transu tak jak ja juz jezdze kilka dni bez suba bo woofery kopia jak nalezy to jednak jak wlancze jakiegos rapa to czuje nie dosyt najnizszych czestotliwosci poprostu woofery mam obciete na okolo 60-70Hz bo nizej sie gubia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deex, jeżeli planujesz system sam montować, wygłuszać auto, itd polecam również zajrzeć na http://forum.krc.cn.pl/viewforum.php?f=17 (zresztą chyba jesteś zalogowany na KRC) - jest tam kilka tematów z fotostory co, jak i którędy ugryźć w clio odnośnie instalacji CA, np. bezbolesne przeprowadzanie powerkabla w c2ph2, itd. Może być przydatne.

Mam nadzieję że nie łamię żadnego pktu regulaminu :)

pozdrawiam,

bor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...