Skocz do zawartości

Car Audio - 3500 zł


deex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem nowy na forum, planuje zrobić dobre audio w swoim : Renault Clio II, do 3500 zł, w cenie muszą być :

 

- Radio,

- Kable,

- Maty wygłuszające,

- No i oczywiście sprzęt.

 

Jeśli to ważne to słucham Hip Hopu, audio będę chciał sam zamontować w samochodzie.

Co prawda chciałbym sprzęt : rockford fosgate ale nie jestem uparty i jestem otwarty na wasze propozycje, to Wy się znacie :zdziwko:

Jeśli np. uważacie, że rockford jest drogi i za te pieniądze można lepsze audio zrobić firmy np. Alpine to proszę podajcie jakąś konfigurację :D

Chciałbym by te pieniądze nie były wywalone w błoto, podawajcie też ceny, radio nie musi mieć mp3 i innych bajerów :rotfl:

 

EDIT :

Zapomniałem dodać głośniki z przodu mam 165 mm2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tematów ostatnio na forum bardzo dużo takich...

No i najważniejsze pytanie ... Czy nówki, czy używki?

Co do RF to jest dość drogi sprzęt i na pewno wiele alternatywnych rozwiązań się znajdzie... Ale przy HH na pewno się sprawdza...

Z używek za tą kasę to już można kawałek sprzętu wytargać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja chciałbym coś takiego co będzie pięknie grać, bass musi też być dobry :rotfl:

Clio to małe auto, raczej nic większego tam nie jest potrzebnego by ładnie grało ? Zresztą to Wy jesteście eksperci :wstyd: Ja nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić cały sprzęt ! Bo jak na razie to tylko mi subwoofery proponujecie ;p

 

Na przód włóż sobie jakiegoś "majętnego" grajka ze średniej półki typu Pioneer 77MP, Clarion 658/758, Alpine 9812 lub 9853.

Przód - może coś z Powerbass-u np. L60-C skoro lubisz HH.

Sub - do czarnej nuty coś z hamerykańców np. JL Audio 12W3V3-4

Wzmak - 4 kanałowiec jakiś np. Xetec 4G-600 lub coś Phase Evolution RS4

Maty - STP/GMS

 

Radio 400-600 zł

Przód 400-500 zł

Sub 600-800 zł

Wzmak 600-800 zł

Maty 400 zł

 

Kable - spawarka + HE na głośniki, chyba że masz parcie na firmowe :rotfl:

 

Koledzy jeszcze zapewne Ci coś napiszą ciekawego :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje wzmak RF power t8004

 

cztery kanały z seri power daja rade pod wzgledem jakosciowym jak i pradowym

 

tym wzmakiem mozna z powodzeniem pedzic dobry przod z pasywnymi zwrotnicami oraz dosc duzy subwoofer poniewaz jego moc w mostku przy 2ohm wynosi 520rms :rotfl:

 

u mnie napedza woofery i suba i świetnie sie spisuje w tej sekcji:) na górze jest detaliczny i łagody i sporo sie rozni od innych RF-ków np seri punch- to nie ta bajka zupełnie

 

na allegro uzywki sa koło tyśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deex, zaczynajac od drzwi mozesz upolowac np cos takiego jak ja mam UP6i mi sie trafila okazja komplecik trafic za 499zł, cos innego z DLSa to np R6A. Jesli sie nie pogniewasz to nie szukam niczego w RF . Oczywiscie mozesz kompletowac sobie sprzet np wooferki R6 DLSa, niewiem jak graja tweetery z tego zestawu ale mozesz sie pokusic o dokupienie tweeterkow z zestawu UP6i czyli UP1. Radyjko jak bedziesz szukal z prockiem bedziesz mogł aktywnie pociac wiec zwrotki to nie jest koniecznosc. Co do radyjka polecane dobrej jakosci i z bajerkami typu czasowki, procek, to Pionner deh-p88rs lub rsII w dosc dobrych cenach mozna dostac nowe a uzywane jeszcze taniej :rotfl: Nie słyszalem i nie jezdzilem z innymi radyjkami lepiej wyposażonymi wiec innych nie polece ale sa tematy na forum co do samych radyjek w roznych przedzialach cenowych.

 

Co do pieca na drzwi dobra 4 kanałowka mocna jesli sie zdecydujesz na R6 wooferki. Takze tematy byly na forum poruszane w kwestii wzmacniacza wyzszych klas albo cos w tym stylu. Ja osobiscie mam Rodka 680N 6kanalow.

 

Kable jakis zawsze sie znajdzie w forumowej gieldzie tez tego troche bylo :) A i tematy jakie kable gdzie i do czego stosowac takze byly poruszane a nawet temat jest podwieszony na forum.

 

Wygłuszenie takze, kazdy robi po swojemu praktycznie jedni wydaja na wygłuszenie 100zł niektorzy 500 i wiecej. Temat takze znajdziesz przy pomocy opcji szukaj http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Sub, Autko małe do jakosciowego grania nawet taki wiekszy piecyk ktory bedzie okazyjnie napedzal drzwi napedzi ci takze i suba, ale wtedy mile widziane 6 kanalow :wstyd: Jesli decydujesz sie na wiecej niz jeden subwoofer to wtedy inwestycja w wiekszy piecyk do napedu wylacznie suba. Wszystko zalezy od tego jak widzisz swoje audio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radyjka polecane dobrej jakosci i z bajerkami typu czasowki, procek, to Pionner deh-p88rs lub rsII

 

tia i 750-1000 zł nie jego ... tak samo mógł by wziąć Phase-a ...

 

deex, zaczynajac od drzwi mozesz upolowac np cos takiego jak ja mam UP6i mi sie trafila okazja komplecik trafic za 499zł

 

original ? jeśli tak to szczęście i zarazem okazja, ale nie ma co liczyć na to raz zarazem :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin, ta orginaly dostalem za 499zł jeden wiekszy mankament to brak orginalnych krateczek na tweetery bo poprzedni własciciel je sobie poprostu posiol zeby mu w miejsca fabryczne sie chowalo :)

 

Ale liczac tak na szybko to :

 

Pionek 700zł za 1000zł mozna dorwac nowego, a radyjko ma juz dosc dobre osiagi.

Przod R6A 350 do 400zł

Piec do 700zł pod przod

Piec sub 600zł Chodzby mono taki jak moj ESX Vision 1000.D

do tego zostaje na suba i wygłuszenie plus kable z tego co licze :D A sprzecik to juz takak nie najgorsza połka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin, ta orginaly dostalem za 499zł jeden wiekszy mankament to brak orginalnych krateczek na tweetery bo poprzedni własciciel je sobie poprostu posiol zeby mu w miejsca fabryczne sie chowalo :)

 

to były te z ŁDZ ? http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Pionek 700zł za 1000zł mozna dorwac nowego, a radyjko ma juz dosc dobre osiagi.

 

88RSII za 1000 zł ? ja ostatnio widziałem je po 1100 z groszem ... dodatkowo wybije się ponad wszystkie komponenty ... będzie na przyszłość, gorzej jak mu przejdzie CA :D

 

do tego zostaje na suba i wygłuszenie plus kable z tego co licze :)

 

800 zł na majętny sub do HH + sygnał + zasiłki + klemy + maty - mało ... :D

 

P.s: w ogóle kolega nam nie napisał czy jest to DCi i w miarę altek czy benzyna i np. 1.2 16V ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne macie zasady na forum, z tym podpisywaniem linku, jeszcze nigdzie czegoś takiego nie spotkałem ... Nawet jeśli przeczyta się regulamin to można zapomnieć, człowiek ma tyle kont ..

 

Pionek 700zł za 1000zł mozna dorwac nowego, a radyjko ma juz dosc dobre osiagi.

Przod R6A 350 do 400zł

Piec do 700zł pod przod

Piec sub 600zł Chodzby mono taki jak moj ESX Vision 1000.D

 

To by było 2700, licząc, że radio by było za 1000 zł

Czyli zostaje 800 zł na wygłuszenie i sub, nie wystarczy, bo 400 zł maty wygłuszające tak około + kable to by nawet nie było na sub ..

 

EdiT :

Nie widziałem posta wyżej, To jest 1.2 16 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje 800 zł na wygłuszenie i sub, nie wystarczy, bo 400 zł maty wygłuszające tak około + kable to by nawet nie było na sub ..

 

dokładnie ...

 

P.s: to w końcu masz diesla czy benolinę :)

 

EDIT:

 

to jak 1.2 16V to lepiej 4 kanałówkę mimo wszystko i majętne radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna, benzyna :)

mozna wygluszyc byle jak za 400zł i mozna wygłuszyc dobrze za 100zł, trzeba tylko pomyslec :)

 

A jak wygłuszyć dobrze ? Bo auto już mógłbym zacząć wygłuszać, reszta dopiero po sprzedaniu pojazdu dwuśladowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin, yep z Łodzi

 

hehe :) widziałem je http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

deex, mozna wygluszyc byle jak za 400zł i mozna wygłuszyc dobrze za 100zł, trzeba tylko pomyslec :D

 

dekarką :) ? ale to opcja przejściowa w wielu przypadkach ... tak samo jak spawarki :D

Wiesz wszystko można, pytanie gdzie jest granica opłacalności.

Do mnie np. do końca nie przemawia fenomen "dynamitu", ale są ludzie, którzy by to pięściami wytłumaczyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deex, wygłuszyc dobrze tzn zachowac szczelnosc i sztywnosc zakrytych otworow technologicznych, a jakim kosztem to uzyskasz to juz twoja sprawa :) Tmaty sa na forum opisane wszystkie do tego warto sobie przegladnac tanie a dobre wygłuszenia ludzi z forum, w dziale " Wasze instalacje ".

 

Ja takze nie lubie przeplacac a jak mozna cos zrobic pomyslem za mala kase a rownie dobrze to lepiej 300zł miec w kieszeni :D Jak sie moj pomysl nie sprawdzi to bede kombinowal dalej ale jestem przekonany ze moje wygłuszenie bedzie rownie dobre jak inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...