Skocz do zawartości

CA do cinquecento [650zł]


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaczynam składać CA do swojej bryki - Cinquecento. Zastanawiałem się nad wstawieniem głośników w drzwi, i chyba właśnie tak zrobię. Poszukuję więc głośniki w drzwi czyli 16. Panele w drzwi też kosztują ale te 650zł ma pójść tylko na radio i głośniki. Myślę że głośniki do 300 zł wystarczą gdyż w tej granicy cenowej troszkę sprzętu. Jak wymieniam głośniki to również i radio. Poszukuję nowej jednostki która obowiązkowo ma mieć zielone podświetlenie. To jedyny warunek xD. Myślę że do 350 zł też jest co wybrać. Nie daje mi spokoju również sprawa wygłuszenia drzwi. Nie wiem czym wygłuszyć matą bitumiczną miękką np. Bolla: klik czy może taśmą dekarską np. Soudal: klik. Doradźcie bo czytałem zarówno plusy jak i minusy o tych sposobach wygłuszania... Na ten cel przeznaczę ok 100-150 zł więc budżet nie za duży i nie ma co szaleć z droższymi matami typu STP czy GMS.

 

Muzyka której słucham to house, trance, dance i często to co w radiu zagra. Planuje tylko zestaw na przód ze względu na mały bagażnik więc sub odpada. Chcę coś co zagra niekiepsko basem. Moje propozycje głośników to:

Hertz DSK 165: klik

Powerbass S-6c: klik

Sinuslive S165w+Neo25: klik

Będą one grały pod Kenwoodem KAC-PS150. Przy okazji jakie kabelki do niego i głośników?

 

Jeśli chodzi o radia to głównie zastanawiałem się nad Kenwoodem KDC-4047UG: klik

 

Proszę o pomoc w doborze sprzętu, ew. opinie na jego temat no i głównie to co wybrać bo mam mętlik w głowie. Macie większe doświadczenie z CA wiec myślę że dacie radę doradzić . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym wygłuszyć matą bitumiczną miękką np. Bolla: klik czy może taśmą dekarską np. Soudal: klik.

mi sie wydaje ze nie bedzi roznicy czy soudalem czy bollem...moim zdaniem wybierz ten co Ci najwiecej(moze chodzi o cene w Twoim przypadku)sie podoba ja bym byl za soudalem jak juz http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

co do glosnikow to bylbym za sinusami :)

radio przy tej kasie(nowe) to keniu co podales :hyhy: chyba ze namowimy Cie na uzywke :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym jednak poradzil boll lub app bo one chociaz w malym stopniu ale jednak spelniaja swoje zadanie a dekarka nie , Zakup mat nie musi tez wyjsc drozej niz dekarki , na takie male furtki jak ty masz ze spokojem 14-16mat wystarczy na porzadne wygluszenie czyli okolo 80zł i jeszcze trzeba by sie zajac wytlumieniem tapicerki , jest taka pianka zamknieto komorkowa na allegro za 10zł za arkusz ktory wystarczy ze spokojem na jedne drzwi wiec caly koszt zamknie sie w 100zł + wysylka i bedzie z pewnocia dobrym rozwiazaniem a przedewszystkim skutecznym

 

 

Co do glosnikow to skoro ma byc bez suba to faktycznie SINUSY ale pokusilbym sie moze nawet o przemyslenie kwesti budowy paneli zamknietych dla nich w zamian za wygluszenie drzwi to rozwiazanie powinno dac wiecej mieska z drzwi

 

 

Co do radia no to faktycznie celujac w nowke rewelacji nie bedzie moge tylko od siebie polecic ci ta aukjce z Pioneer DEH-9100R - http://www.allegro.pl/item1049044372_pione...0r_cd_r310.html bo takie radio moglo by ci dac sporo radosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem temat CC więc mogę coś powiedzieć.

Z wytłumieniem nie ma co szaleć, bo drzwi i tak są nieszczelne, a blacha dość gruba, poza tym na zewnętrznej blasze u mnie były przywalone konkretne plastry bitumicznej już.

Także rolka dekarki na drzwi lub lepiej trochę mat jak kolega wyżej napisał spokojnie wystarczy. Z tyłu drzwi jest większy otwór montażowy - warto tam kawałek płaskownika dać. Tapicerki nie trzeba jakoś specjalnie wytłumiać, jest tylko na zatrzaski i to z materiału, nie plastiku.

Możesz również rozważyć kick panele jeżeli chcesz zrezygnować z półki w drzwiach... Wtedy wytłumienie drwi odpada, bo na spodzie od wewnątrz masz litą blachę.

Szczególną uwagę zwróć na zlikwidowanie brzęczenia cięgła od klamki wewnątrz do zamka.

 

Co do paneli, CC to nie limuzyna i przyzwoicie wyglądające panele możesz sam wyrzeźbić przy odrobinie chęci, zaoszczędzisz dużo.

 

Co do zestawu warto więcej zainwestować w przód skoro nie planujesz suba.

Osobiście patrzyłbym za Tonsilem Speed 1700 w tej kasie lub polował na używki DLS R6A albo Hertz HSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Więc tak w drzwi pójdą Sinusy i radio to ten Kenio, nad wygłuszeniem jeszcze trochę pomyśle ale chyba zrobię dekarką. A jakie kabelki dać do wzmaka, bo do głośników to zastanawiam się nad 1,5mm2 lub 2,5mm2. Jakaś różnica będzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kabelki dać do wzmaka, bo do głośników to zastanawiam się nad 1,5mm2 lub 2,5mm2

 

 

Suba nie masz wiec 2,5mm2 jest zbyteczny http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif A do wmaka to bedziesz tam mial jakies 4 metry i okolo 150wat mocy wiec 8mm2 zupelnie wystarczy , choc wiem ze za chwile ktos ci napisze ze lepiej 20mm2 lub 35mm2 zeby miec na zapas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych przeciwwskazań do tych kabli. Liczy się rzeczywisty przekrój.

Co do Tonsili Speed to user akustyka na allegro ostatnio nimi handlował, zapytaj go.

Nie mam jednak pewności, czy ta nowa seria nie jest gorsza od starej... Niby nie powinno się nic zmienić ale głowy nie dam.

Tutaj dla przykładu aukcja ze starymi speedami, które trochę inaczej wyglądają http://www.allegro.pl/item977561823_tonsil..._zwrotnice.html (głośniki bardzo podobne do starych Velocity Blaupunkta, które grają równie dobrze, jak nie lepiej (bardziej wyrównaną średnicę mają). Mam Velocity VX170 jeszcze w CC obecnie i wiem co potrafią. Niestety strasznie ciężko je spotkać, a sztuki w dobrym stanie to rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CC temat znany:)

Panele najlepiej samemu zrobić troszkę mdf i inwencji twórczej i dasz radę. Póżniej obijasz kocykiem i jest git.

Co do wytłumienia mata dekarska starczy. Działa jak APP ale kosztuje sporo mniej. Dostępna w budwoniczych typu Castrama.

Co do głośników DLS R6A dają radę i mają bas.

Dobry rozwiązaniem są również Powerbassy.

Kable spawalnicze stosowane często stosowane są do db dragu więc nie ma przeszkód aby ładować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa jak APP ale kosztuje sporo mniej.

 

 

Wytlumacz mi to bo moze o czyms nie wiem Bo po pierwsze nie zgadzam sie z tym ze dzialaja tak samo ( przynajmniej teoretycznie ) a co do sformulowania ze dekarka kosztuje sporo mniej tez bnym sie klucil chociaz moze potaniala przez ostatnie 3 lata bo wtedy ostatnio kupowalem ale pamietam ze placilem okolo 100zł za rolke a jedna mata APP kosztuje 4zł wiec za 100zł to 25mat co by starczylo na dwa takie autka

 

[ Dodano: 2010-05-22, 20:13 ]

Dekarka

Wymiar : 225 mm x 10m

cena: 83zł

APP

Wymiary : 50cm x 25 cm / sztuka

cena:4,39 zł/sztuke

 

20sztuk mat APP to wymiary 250mm x 10m ( czyli wiecej niz rolka dekarki )

cena: 87,80 czyli 4,8zł drozej ale tez wiecej powirzchni oklejone

 

Chyba ze ja gdzies sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...