Skocz do zawartości

co zmienic aby poprawic taki zestaw...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hyhy:

 

Jakis czas temu skladalem swoj pierwszy zestaw audio. Biorac pod uwage rozne wypowiedzi i uwagi, oraz fakt, ze w aucie miala grac "kazda" muza, wyszlo cos takiego:

 

Radio: Clarion DXZ668RMP

Przod: Herz HSK 165 (nowy model)

Wzmak: Sony XM-6020

+ wygluszone drzwi matami APP

 

Jesli chodzi o rock/metal i podobna muzyke to zestaw sprawuje sie calkiem fajnie. Jednak jesli chodzi o rap/hip-hop/elektro to czegos tu brakuje... Nie wiem czy to sam fakt, ze nei ma Suba czy po prostu klocki sie niedograly :P

Ja mam wrazenie, ze muzyka jest troche plaska, jakby bardzo neutralna, brakuje jej fajnej dynamiki i polotu...

 

Jak moznaby temu zaradzic ?

Czy od razu uderzac w sub + wymiane wzmaka ? (jesli tak to co proponujecie)

Czy moze wystarczylaby wymiana XMa na cos innego ?

Czy jeszcze cos innego...

 

Dodam, ze jak zwykle - rozwiazania budzetowe sa koniecznoscia (ale bez przesady) :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień radio na Alpine

 

Do tego 6020 na 10020 lub lepiej dokup tego 10020 i puść system w biampingu , a jak dokupisz wspomnianą jakąś Alpinkę (to tylko luźna propozycja :) ) z procem i zwrotkami , to możesz się pobawić w aktywkę :)

 

 

PS: w dziale giełda jest Rodekza 220zł i niby tylko 20wna kanał mocniejszy ale charakter jest zgoła inny od Xmów (więcej drapieżności i dynamiki) . Mógłbyś go kupić zamiast 10020 i podpiąć pod niego same wofery (6020 zostawić na górę) ..testowałem 480i(to 2x280i) pod HSK i r6a i naprawdę ten piec świetnie sobie radzi , a kosztuje tyle co dobre kable RCA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mojego rodka :) to popytaj ruby1986 sluchal hsk pod rodkiem:) gdzies chyba w spocie slaskim jest jego opinia, naprawde sobie niezle ten piecyk radzi

 

chociaz moim zdaniem Twoim gownym problemem jest brak suba:) moze jakas 8lub 10 do uzupelnienia

 

8 re rex zadowala sie 10litrami i w hatchbecku calkiem fajnie uzupelnia przod:) wszytsko tez zalezy od tego ile chcesz wydac i jakie masz auto...

 

sam XM nie sluchalem ale wlansie ponoc graja dosc neutralnie , Rodek to typowy amrykaniec i w dolnych pasmach bass jest calkiem gleboki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy HSK 8 niewiele uzupełnisz :)

 

 

Uzupelni uzupelni , sub to sub nie wazne jak duzy wazne ze jest w stanie zagrac nizej niz hsk i te rejony ktore hsk nie ogarnia on ma zagrac i efekt murowany

 

Zgadzam się w 100% :P

Porządna 8" i spokojnie uzupełni Ci przód nawet przy HSK.

A wybór jest spory, lecz najlepiej posłuchać i samemu dobrać pod swój system.

W closed np. dobrze się sprawdzi Hertz HS200, uwierz mi, mała buda, a robi nie małe zamieszanie i potrafi rzucić mięsem, nawet w Rapie się sprawdza, miałem okazję go słuchać pod różnym gatunkiem muzyki i spokojnie jako i uzupełniacz i "rzucacz" mięsem, dawał radę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...