Skocz do zawartości

Port szczelinowy a okrągły


nowy987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chce zrobic skrzynke do subwoofera Rockford fosgate RFZ 1412

producent na stronie podaje ze ma to być skrzynia 56l i port fi=10cm dl=27cm

 

strona producenta:

http://www.rockfordfosgate.com/rftech/libr...unchRFZ_MAN.pdf

 

i teraz takie pytanie jezeli chce zrobic port szczelinowy to obliczam sobie powierzchnie rurki i taka mniej wiecej powierzchnia ma mieć szczelina? I dl zostanie taka sama wtedy tak?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze mam takie pytanie. Skrzynia bedzie trapezem i jak sie liczy w takim trapezie dlugość portu?? czy na polowie wysokości czy może 2 częsc szczeliny( rownolegla do tylnej scianki) zrobić w ksztalcie trójkąta tak aby dlugosc szczeliny na kazdej wysokosci byla taka sama??

 

aha i jaki klej do takiej skrzyni?? Pytam sie bo wczesniej uzywalem kleju montazowego do drewna i tak srednio z niego bylem zadowolony.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wiem ze szczelina musi mieć tą samą szerokość ale wysokośc już po załamaniu bedzie troche inna gdy zrobie ścianke szczeliny równoległą do tylnej ścianki pochylonej to po 1.

A po 2 chodzi mi o długość szczeliny czy mam ją zrobić tak jak na zdjęciu jest normalnie tylko pochyloną czy może tak jak zaznaczyłem czerwonym kolorem tak by na dole skrzyni jak i na górze była ta sam długość szczeliny?

post-2381-1274261813.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ja to rozumiem ale chodzi mi o fakt ze z powodu kształtu pierwszej ścianki szczeliny(trapez prostokątny) która ma na spodzie skrzyni większą długośc niż u góry długośc całej szczeliny będzie malała wraz z wysokością skrzyni. i nie wiem czy 2 ściankę szczeliny zrobic normalnie w kształcie prostokata czy też właśnie w kształcie trapezu(tak jak pokazałem na zdjeciu czerwonym kolorem) po to by długość szczeliny na każdej wysokości skrzyni była taka sama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale porządny taki tunel kosztuje w granicach 80-100zl.

Z czego ten tunel? Ze złota? :)

Zwykła PCV kanalizacyjna daje radę, wystarczy tylko dołożyć kilka listewek, żeby ją sztywno w budzie zamocować

 

a jak zmierzyć ten moduł impedencji? pytam z czystej ciekawości

A np. tak:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic...1454020#1454020

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...