Skocz do zawartości

Jaka wartość rezystora do wyciszenia tweetera?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hi hi kto mie wzmacniacz na "wożenie" pożyczy :zalamany: rad bym sobie Stega pod woferki zapuścić :rotfl: , Gienia na twetery też bym przytulił :rotfl: jeno tak ... :rotfl: nie topiąc gotówki :rotfl:

 

Ja tak zrobiłem i powiem szczerze ze zacnie bylo oj :rotfl:

 

Genesis SA50 -> tw

Steg K2|02 -> woofersy

 

sorry za OT

 

i wiem napewno ze nie pozbede sie Gienka (a niech sobie lezy/jezdzi w aucie) oj fajny to klocek.... fajny......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącząc SZEREGOWO dwa zwykłe, standardowe elektrolity bodaj plusami do siebie (albo minusami nie wiem dokładnie na pewno są info w sieci) budujemy taki "pseudo" bipolarniak, który z powodzeniem nadaje się do budżet aplikacji.

Zastosowanie kondensatora elektrolitycznego (teoretycznie ... czułego na biegunowość) w torze audio nie ma jakichś specjalnie wybuchowych ...efektów . Gorzej wypada taki elektrolit jak się go zastosuje w obwodzie prądu stałego i pomyli bieguny , ale nie o tym mowa.

 

Kolejny raz powtarzam w sytuacji stanec-a, dla przeprowadzenia doświadczeń z charakterystyką i "nausznym" testem wystarczy do tego 10uF Jantzena dokleić szeregowo najzwyklejszy kondensator elektrolityczny o tej samej wartości 10uFi napięciu najzdrowiej minimum 63 V po stwierdzeniu , że 5uF "gra" lepiej można zaopatrzyć się w np. taki :zalamany: :

 

Kondensator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kondensatory foliowe 6,8uF do zabezpieczenia tweeterów, przed ewentualnym błędem podczas "kręcenia gałką" Wpinam je szeregowo np pod +? Kierunek nie ma znaczenia?

Toć przeca pisałem już w poprzednim poście, że nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...