Skocz do zawartości

Opel Vectra A 1.7D


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Widziałem ją i jak na moje oko, ona nie jest zamknięto-komorowa.

Zamknięto-komorowa to ta: http://allegro.pl/apama-mata-akustyczna-wygluszenie-maski-silnika-i1231325887.html

Mam taką właśnie. Przyjrzyj się jej fakturze i stwierdzisz, że jest całkiem inna od piramidek, a piramidki, to chyba taka sama gąbka jak ta ich najtańsza, co mam pod tapicerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak widać w sygnaturze, zmieniłem wzmacniacz z u-Dimension Jr 4.300 na Audio Art 50HC. Przyszedł do mnie już parę dni temu, ale musiałem ogarnąć go troszkę. Dla pewności rozebrałem go, ale okazał się być czysty, pewnie poprzedni właściciel wyczyścił go. Następnie usunąłem z radiatora starą i zaschniętą pastę silikonową i zaaplikowałem nową pastę termoprzewodzącą, wymieniłem oryginalne zewnętrzne śrubki na nowe, ponieważ oryginalne były pordzewiałe:/ Do tego stopnia, że przy wykręcaniu 2 imbusy urwałem! No ale wzmacniacz po przeglądzie, luźny lakier usunąłem, reszty troszkę przytarłem i spolerowałem, a coś mi chodzi po głowie odmalować tego antyka;P Albo sam główny radiator na proszek, albo sam w domu zrobię to aerografem, tu będę mógł pozasłaniać napisy na blachach i również je pomalować.

Dobra, koniec pisania o wyglądzie, ważne jest jak gra:D

Podłączyłem go wczoraj późnym wieczorem, a dzisiaj posłuchałem go ze 3h. Pochodził zestaw z pół godziny w garażu i miałem go już potem tylko dla siebie:D

Na pierwszy rzut poszła moja ulubiona płyta mojego ulubionego zespołu, a mianowicie Daft Punk - Discovery, potem troszkę Pink Floyda, następnie znowu cała płytki "Sultans of Swing - The Very Best of Dire Straits", parę ulubionych piosenek Dżemu, Modjo, Parov Stelar, Sting i innych kilka fajnych piosenek. u-D grał miękko, ciepło, troszkę wysuwał do przodu górny zakres woofera, słabszym kickiem (ale nie wiem, czy samochód bardziej nie ruszał się przy nim?), ale w zamian tweetery nigdy nie krzyczały nawet przy moim ustawieniu +3 Db na zwrotce.

Po prawie 2 tygodniowej jeździe samochodem z Morelkami pod radiem (nigdy więcej już tego rzucania piachem na górze!), zestaw przywitał mnie bardzo przyjemnie pod nowym wzmacniaczem. Troszkę więcej bassu, który jest szybszy, już nie jest taki mięciutki. Woofer "uderza i wraca" z wielką precyzją. Daje to wrażenie, że ten wzmacniacz jakby lepiej panował nad głośnikiem. Co do górnego pasma woofera jeszcze chyba nie mam wyrobionego zdania, albo grają bardzo podobnie, czyli wzorowo. Góra za to stała się bardziej przejrzysta, detaliczna, szczegóły piosenek są jeszcze lepiej słyszalne, ma się lepsze poczucie sceny i chyba mam wrażenie, iż w piosenkach o "dużym stereo" jeszcze lepiej słyszy się z głośników, którą stroną bardziej gra w tym momencie, chyba lepiej jakby separował kanały. Przez to także łatwiej lokalizuję rozmieszczenie instrumentów.

Reasumując, sprzedałem świenty 4-kanałowy wzmacniacz i kupiłem 2 kanałowy o jeszcze mniejszych mocach na kanał. Musiałem troszkę nawet dopłacić, ale nie żałuję:) Tu jest wszystko pod lepszą kontrolą, bardziej szczegółowe i detaliczne, czyli to co lubię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pamiętam jak pierwszy raz spotkaliśmy się na spocie (latem), byłeś bardzo dumny ze swojego juniorka.

Potem na kolejnym mówiłeś, że lubisz rzeczny nowe i z gwarancją i dlatego wybrałeś Juniora (wtedy miałeś problem z przewodami RCA).

Teraz już się przekonałeś że ....... stare jest lepsze :super: .

 

ale teraz najważniejsze ......

 

JA TEŻ JUŻ JESTEM STARY :rotfl: i przynajmniej przez chwilę tego nie żałuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junior to był wspaniały wzmacniacz, ale miał jedno ale. Moc po zmostkowaniu zbyt mała do napędzenia sensownego suba, a mocy na kanał w sumie nawet wystarczało bez mostkowania na przód. Doszedłem do wniosku, że lepiej iść w stronę ulepszenie tego co się ma, niż umeblowanie bagażnika:D Co do tych nowych rzeczy... Do wzmacniaczy się przekonałem, ale nadal nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić w wypadku przetworników, tym bardziej systemu przedniego. Problem z przewodami już dawno naprawiony, świeżo założoną tapicerkę po wygłuszaniu podłogi musiałem znowu zdejmować i zakładać, żeby wymienić przewód RCA, którego w gruncie rzeczy nie używam, bo mam 2 pary puszczone, ale dla świętego spokoju na zapas, czy to pod Biamping, czy pod Subwoofer.

Bardzo mi miło, że tak wszystko pamiętasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...