Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze suba


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Składam mój pierwszy zestaw do samochodu. Przestudiowaniu forum i skompletowałem kilka klocków lecz mam mały dylemat co do subwoofera. Chce żeby się zgrywał z przodem ale żeby też potrafił zadziwić, lubię bass zróżnicowany z impulsem ale żeby potrafił zejść(nie mulił). Raczej closed 10 cali chciałbym zabudować cały boczek (Astra II hatchback) choć nie wiem czy sobie poradzę z zabudową tych dziwnych kształtów. Słucham praktycznie wszystko rock, hardstyle po czarny hh dlatego szukam jakiegoś uniwersalnego zestawu.

Co do głośnika(cena do 500zł) nie jestem osłuchany więc proszę o pomoc i dobraniu coś odpowiedniego dla mnie.

Rozglądałem się i znalazłem kilka modeli:

Re Audio SR 10

IT MDS10

Rockford P2 albo jakiś starszy klasyk

Audio System ale droższy ten HX10SQ a HX08SQ to jednak tylko 20cm

chyba ze macie jakąś inną sensowną propozycje, czekam na opinie i rady.

 

Posiadam:

Alpine CDA-9885

FOCAL 165 A1

Audison SRX3

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockford też jest w wersji 2x4 (P2D410) a MDS10 raczej tak dużo nie potrzebuje mocy. Audison ma 340W/2ohm więc chyba sobie poradzi z nimi, przy HX10SQ już będzie naprawdę ciężko lecz i tak go cena dyskwalifikuje chyba ze mnie przekonacie ze jest tego wart.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HX08SQ to jednak tylko 20cm

Który potrafi wpędzić w kompleksy spory tabun 30 centymetrowców :) .

Wszystkie są zacne.

Hmmm...zależy ile tam miejsca masz do wygospodarowania ale od siebie polecałbym MDS w budzie BR .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś znaczne różnice dźwięku między MDS10DVC a MDS10S oprócz mocy/cewki?

Ma ktoś jakieś porównanie(wysłuchane lub wyczytane) tych głośników albo wersji multidrive. Niema za bardzo informacji na ich temat ;/

Do wątku o MDS12 dodałem właśnie info o multidrive ale :

1) Dotyczy 12-ki ;

2) Jest to multidrive SVC a nie DVC czyli jednocewkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...