Skocz do zawartości

Czy jest sens kupować suba pod CARPOWER POWER 4/400 ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Tak jak w temacie - proszę Was o poradę w sprawie subwoofera.

 

To mój pierwszy post więc prosze bez nerwów, jakies pojęcie oCA mam ale w kilku kwestiach sie gubie i byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś troszke pojaśnił...

Po dobrych pieniążkach kupiłem wzm CARPOWER POWER 4/400 i zastanawiam sie czy jest sens kupować suba tak do 600-700 zł (uzywke) z obudowa Bass reflex czy wymienic wzm czego bym nie chciał

 

Poczatkowo wzm mial sluzyc na przedni zestaw i suba a teraz na przód mam inny wzm. Chciałbym wykorzystać cały potencjał tego wzm i zastanawiam sie czy np nie lepiej było by kupic skrzynke z 2 głosnikami które maja osobne wyjścia tzn zeby 1 mozna bylo podlaczyc pod 1 mostek na wzm i drugi głosnik na drugi zmostkowany kanał jakby miało sie to do oporu tzn lepiej było by żeby te głosniki miałby po 2 Ohm i czy na mostek mozna dac 2 Ohm?

 

Podejrzewam ze cięzko będzie wycelować w srodek ale chodzi mi o to żeby osiągnąć wszystkiego po troche ciśnienie, zejście, punktualność, jakosc

Troche poczytałem a i na zywo widziałem w akcji głosniczki Rockforda czy ReAudio i jestem pod wrażeniem tego sprzetu. Załozyłem juz radyjko Alpine i zestaw odseparowany rózwniez tej firmy.

Znalazłem carpower sonic i zastanawiam sie czy ten wzm uciągnie ten głosnik ??

 

Proszę o jakieś sugestie, chetnie równiez przyjme na klate troche krytyki, dopiero sie ucze i chciałbym sie dowiedziec jak najwięcej...

Typ auta to Sedan

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie wolno podłączać głośników 2ohm w mostku

 

po drugie, takiego Powera montowałem kiedyś koledze w nubirze, 2 kanały zasilały zestaw przedni PB S6C a pozostałe 2 napędzały 2 głośniki hertz 30cm i spokojnie wmak dawał rade, faktycznie ma Power i myślę ze jak masz miejsce to 2 głośnikowy subwoofer będzie ok... ale jaki, to już indywidualna decyzja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie wolno podłączać głośników 2ohm w mostku

A to niby dlaczego jeżeli chodzi o ten wzmacniacz to się zgadza ale są wzmacniacze które są w mostku stabilne i do 1ohm :niepewny:

Robertus007, jeżeli chcesz dwa głośniki musisz szukać głośniki z cewką 1x4ohm lub 2x2ohm około 300Wrms :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem carpower sonic i zastanawiam sie czy ten wzm uciągnie ten głosnik ??
nie uciagnie, i nie bedzie z sonica punktualnosci i jakosci :niepewny:

 

Wykorzystaj jego mostki na 2 suby tak jak napisales, to zdecydowanie dobra opcja na maksymalne wykorzystanie pieca. Tak jak napisał maxtz, 2 suby 1x4 ohm lub 2 suby 2x2ohmi cewki szeregowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...