Skocz do zawartości

podłączenie dwóch aku


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciał bym się wymądrzać i to nie tylko dla tego, że jestem nowy ale wdg. mnie nie ma to najmniejszego uzasadnienia - to tak jak byś miał seryjnie między celami w jednym aku bezpieczniki ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym się wymądrzać i to nie tylko dla tego, że jestem nowy ale wdg. mnie nie ma to najmniejszego uzasadnienia - to tak jak byś miał seryjnie między celami w jednym aku bezpieczniki ;-)

 

Ale cela nie odkreci Ci się lub w razie wypadku nie urwie powodując przepływ prądu zwarciowego rzędu setek amper Na takim odcinku nie dawał bym bezpiecznikami. Chyba ze uważasz ze jest ryzyko ze kabel plusowy w razie oderwać ja się może spowodować zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy akumulatorami jezeli juz to daje sie dwa bezpieczniki jak najblizej kazdego z aku ale to w momencie gdy np fabryczny jest pod maska a drugi w badazniku. jezeli + miedzy akumulatorami ma 50cm to zapeszluj, przytrytys i zapomnij. tak przy okazji np w starszych bmw + idzie z bagaznika pod mache do rozdzielni i jakos te samochody sie nie pala a nie ma tam kilometrow peszla, bezpiecznikow, cudownych kolorowych "wezowych skorek" itp bajerow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cela nie odkreci Ci się lub w razie wypadku nie urwie powodując przepływ prądu zwarciowego rzędu setek amper Na takim odcinku nie dawał bym bezpiecznikami.

Nie biorę pod uwagę tak ekstremalnych sytuacji jak crash - myślałem tu o zawodach. Ale sam napisałeś, że nie zakładał byś bezpiecznika więc nie do końca rozumiem :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cela nie odkreci Ci się lub w razie wypadku nie urwie powodując przepływ prądu zwarciowego rzędu setek amper Na takim odcinku nie dawał bym bezpiecznikami.

Nie biorę pod uwagę tak ekstremalnych sytuacji jak crash - myślałem tu o zawodach. Ale sam napisałeś, że nie zakładał byś bezpiecznika więc nie do końca rozumiem :|

 

Powiedzmy ze tez nie biorę pod uwagę takie sytuacji, dlatego napisałem ze sam bym nie dał bezpiecznika. Chciałem sprostować Twoj przykład z cela. Poza tym z racji wykonywanego zawodu zwracam na takie rzeczy szczególna uwagę i wiem jak odpowiednio wykonać i zabezpieczyć instalacje. Ale jeśli ktoś nie wie lub czuje ze nie jest w porządku to taki bezpiecznik może dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...