Skocz do zawartości

podłączenie dwóch aku


Rekomendowane odpowiedzi

Z ladowaniem jest tak ze altek musi miec taki zapas pradu by bez problemu mogl naladowac oba akumulatory, obsluzyc cala instalacje fabryczna ora ta, ktora Ty dokladales... Prad ladowania mniej wiecej zalezy od pojemnosci zastosowanych aku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jakie dokladnie te akumulatory, jakie piece, i jaki pobor pradu z dotychczasowej instalacji. POdejzewam ze w formie w jakiej chcesz to zrobic altek nie wystarczy. No ale napisz dokladniej co i jak. I poszukaj gdzies na forum byly dwa tematy z rozprawkami dotyczacymi aku i ladowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altek tego nie obsluzy. Oba akumulatory bedą niedoladowane. Druga rzecz to chyba zle policzyles pobór prądu ...chyba ze w impulsie. Pobór prądu nie może przekroczyć nominalnej wydajności pradowej alternatora gdyż wtedy akumulator zamiast ladowany będzie ciagle rozladowywany. O katowaniu altka nie wspomnę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem łączną sumę bezpieczników na piecach

 

Tak podejzewalem

 

tak konkretnie to nie wiem jaki pobór prądu mam obecnie

 

Jesli chcesz dodac drugi aku lub jeden wiekszy to polecam wczesniej zrobic bilans energetyczny zeby potem nie bylo problemu z niedoladowanym aku lub mrugajacymi swiatlami http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedż do elektryka i zmierz sobie pobór prądu, zanim wymienisz alternator, na wzmakach bezpieczniki mogą mieć 10000000000000000000A, i co z tego, najwiekszy prąd pobierają przy maxymalnej głośności ( bez przesterowania) podczas słuchnia muzyki, te wzmaki co masz w opisie, podczas normalnego słuchania pobierają może z 80A, a gdzie tu 250?

 

[ Dodano: 2010-05-04, 19:09 ]

Mam wzmaczniacz 2,2kw rms w klasie AB, maxymalny pobór jaki zmierzyłem na zawodach to było 286A, bezpieczniki mają 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i odrazu mam pytanie do profesjonalistów, jeśli np mam wzmaka steg 2.02 i dotego rockforda T2, w aucie passat b5, altek 120A i teraz takie pytanie czy lepiej abym kupił 70 Ah kwasowy aku na przód i do tego 30Ah zelowy (stinger lub optima) jako bufor, czy 1 zelowy 100A (np stinger lub optima) licząc ze mam kable z rdzeniem miedzi 10 mm czyli jakies 80mm2. Czemu zadaje to pytanie ? Bo kolega ma wzmaka i suba po 300 rms, kable 20mm2 dietza, wszystkie styki przeczyszczone miedzy aku altkiem karoserią i co mnie dziwi przygasają mu swiatła, ma jakis aku centry 76 Ah, i dziwi mnie to ze przy takiej małej mocy jest przygasanie swiateł, w nocy bardzo wyrazne. Dlatego wole z góry sie spytać co by bylo przy moim zestawieniu, bo przekonany jestem ze 2 aku przy takich mocach są juz niezbędne by prawie ze nie bylo spadków napięcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to znaczy ze niektórzy z nas musieli by wozić z 5 dodatkowych akumulatorów i po 3 alternatory Jeszcze do niedawna teoretyczna moc mojego zestu wynosiła 2kW i jakoś nie miałem problemu z jenym aku 65Ah przy altku 120A :rotfl: Co jest nie teges z intalacja Twojego kolegi. Może aku pada, alternator słabo laduje, nie wymienione kable miedzy alternatorem a akumulatorem lub ich złe połączenia. Bez pomiarów u niego i u Ciebie nic na zapas nie da się powiedzieć. No może prócz tego ze w drugi aku raczej nie musisz się bawić :rotfl: Lepiej dołożyć kasę do porządnych kabli zasilajacych i poprawić cała instalacje - wliczając w to kable od alternatora i masowy idacy od aku do karoserii. Najczęściej własnie o tym ludzie zapominają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim zaopatrz się w miernik i zrob pomiar napięcia w rozych punktach instalacji. Tym sposobem będziesz wiedział gdzie pojawiają się te spadki. Jeśli już przy samym alternatorze to znaczy ze to on niedomaga. Dolozenie drugie aku wbrew pozorom nie jest tak prosta sprawa i wymaga odpowiedniego przygotowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam sie za fachowca, ale mam pewną wątpliwośc:

 

Jeśli mam 2 aku odległośc miedzy biegunami jest 50cm, potrzeba tam bezpiecznik, co mówicie, teoretycznie nic nie powinno sie stać??

 

Coś niemoge zaczaic o co dokładnie chodzi :rotfl: Pytasz o montarz bezpiecznikami pomiędzy dwoma akumulatorami polaczonymi równolegle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...