Skocz do zawartości

Jaki subwoofer do 500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Tak jak w temacie - proszę Was o poradę w sprawie subwoofera.

 

Chcę kupić subwoofer do ok. 500 zł (nowy). Zależy mi na sporej dynamice, gdyż głównie słucham muzyki elektronicznej Nie wiem jeszcze pod czym będzie ten sub grał - dopiero kompletuje CA. Następnym krokiem będą wzmacniacze. Na przód zdecydowałem się na zestaw odseparowany Vibe Black Air 6.

 

Zastanawiam się nad poniższymi pozycjami:

 

*RE Audio SR-10 D2

*Powerbass S-12

*Vibe Black Air II

*JL Audio 10W0v2

 

 

Co powiecie o powyższych propozycjach? Co innego polecacie?

 

I teraz pytanie do Was - 10 czy 12"? http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Co będzie lepsze?

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moc cię interesuje, 300W ? I co - ciśnienie, zejście, punktualność?

Ja bym odrzucił dwa ostatnie. Szukając suba dla siebie i przeczesując różne fora o tych dwóch ostatnich najmniej czytałem pozytywnych opinii.

Poszukaj jeszcze Rockford Punch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pacjentem będzie jednak Renault Megane Coupe (miało być A4 B5). Na czym mi najbardziej zależy? Hmmm...ciężko powiedzieć tym bardziej, że nie jestem jakimś ekspertem w sprawach CA, dopiero się uczę Jednak na pewno chcę aby nadążał, aby się nie gubił w szybkiej muzyce. Nad Rockfordem również myślałem, zapomniałem go tylko dodać do tej listy http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Tak więc doradzajcie koledzy :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE Audio to taki złoty środek niczym Helixy pod radio czy Rainbow SAX....

Ale fakt że nie ma nic przesadzonego w opiniach o tych subach. Ja miałem SE D4 (600W) i grał dobrze ale bez jakiejś werwy. Dlaczego? Bo miałem za słaby wzmak (400W). Te głośniki biorą na klate dużo więcej niż fabryka pisze i dobrze się z tym czują. Po przygodzie z nim, tak bardzo uwierzyłem w suby "made in USA" że teraz pod ten sam wzmak kupię (na 99,9%) MTX T610-44 (300W). To nowość, robiona na rynek europejski. Trudno znaleźć opinie... jedną tylko wyhaczyłem i głośnik zasuwa jak RE Audio albo i lepiej a wygląd ma kosmiczny (i technologię ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie co polecacie? Który sub wg Was będzie najlepiej spisywał się w muzyce elektronicznej? Do PowerBassa przekonuje mnie cena - nie jest ona przesadzona ale słyszałem wiele dobrych opinii na temat RE Audio i Rockforda...i teraz mam mętlik w tej mej rozczochranej głowie :P

 

[ Dodano: 2010-05-04, 17:41 ]

To jak Panowie pomożecie?

 

Czyli z tego co piszecie zostają:

 

*RE Audio SR-10 D2

*Powerbass S-12

*Rockford Fosgate P2D210

 

Który wybrać? Może coś innego polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo często jeżdzę do Łodzi.

 

Mam na stanie Powerbasy ES (lepsza seria niż te co podałeś), Hertze DS i ES, Rockforda HE2.

 

Jeśli masz sprzęt w aucie to możemy się zgadać i podepnę Ci jakąś skrzynkę na test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCA na razie sprzętu brak bo i pacjent dopiero będzie koło sierpnia A RE Audio masz?

 

Emil raczej nie ze względu na to, iż chcę, żeby sub nie zajmował mi dużo miejsca w bagażniku, którego często potrzebuję. Planuję zabudować z boku bagażnika tak aby nie zajmował miejsca zbyt dużo.

 

Prawdopodobnie wezmę RE Audio SR-10 D2 - czy to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wezmę RE Audio SR-10 D2 - czy to dobry wybór?

 

a może jednak PowerBass ES-10DS-2v.2 Evolution SQL

 

Co prawda żeby go ruszyć już potrzeba solidnego wzmacniacza, ale rekompensuje to sobą :rotfl:

 

Cena - 400 zł nówka w Essie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCA na razie sprzętu brak bo i pacjent dopiero będzie koło sierpnia A RE Audio masz?

 

Emil raczej nie ze względu na to, iż chcę, żeby sub nie zajmował mi dużo miejsca w bagażniku, którego często potrzebuję. Planuję zabudować z boku bagażnika tak aby nie zajmował miejsca zbyt dużo.

 

Prawdopodobnie wezmę RE Audio SR-10 D2 - czy to dobry wybór?

 

Dla mnie RE to pompki. Osobiscie lubię Cervin oraz Rockfordziki ;p

 

[ Dodano: 2010-05-12, 23:56 ]

Prawdopodobnie wezmę RE Audio SR-10 D2 - czy to dobry wybór?

 

a może jednak PowerBass ES-10DS-2v.2 Evolution SQL

 

Co prawda żeby go ruszyć już potrzeba solidnego wzmacniacza, ale rekompensuje to sobą http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Cena - 400 zł nówka w Essie :rotfl:

 

Za 400 masz model powystawowy. Nowy jest za 499zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, moja rada jest taka. Kup radio piec a na końcu będziesz szukał odpowiedniego suba. Nie ma co bić piany skoro nie masz nawet auta. A po co ma Ci leżeć sprzęt w domu. Elektronika i zabawki CA tanieją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, moja rada jest taka. Kup radio piec a na końcu będziesz szukał odpowiedniego suba. Nie ma co bić piany skoro nie masz nawet auta. A po co ma Ci leżeć sprzęt w domu. Elektronika i zabawki CA tanieją.

 

Niby tak. Auto planowo ma być koło wakacji więc niedługo Mówisz, że najpierw piec...zdecydowałem się na 1 monoblok do suba i 2-kanałówkę na przód. W takim razie jeśli mam kupić piec najpierw to jaki? Myślałem o Renegade by Hifonics REN850S - co sądzicie o czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam SR'a i bardzo sobie chwalę, nie mam narazie jakiejkolwiek wizji zamiany na coś innego w tej cenie. I zejście i szybkość nawet w BR jest :)

 

Czytając opinie w internecie i w ogóle patrząc na zadowolenie posiadaczy RE Audio jestem zdecydowany na tą firmę. Słyszałem tylko, żeby nie brać SR tylko dozbierać do SE bo podobno seria SE gra zdecydowanie lepiej - co na ten temat możecie powiedzieć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem tylko, żeby nie brać SR tylko dozbierać do SE bo podobno seria SE gra zdecydowanie lepiej - co na ten temat możecie powiedzieć? :)

 

nie wiem gdzie takie brednie czytales....... mialem jeden jak i drugi i złego słowa nie moge o nich powiedziec. Zalezy kto czego od suba oczekuje ale ogolnie sa to dobre glosniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to myślę, że będą grały podobnie (Bartek napisz coś więcej o nich bo masz porównanie :) tylko Ty chyba miałeś 10' ) natomiast SE po prostu zagra mocniej, potężniej i zrobi większe zamieszanie, także zależy co kto potrzebuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...