Skocz do zawartości

Zna kotoś ten zestaw??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje zestawu na przód w cenie 450zł i wpadł mi w oko ten zestaw:Helix E 136 http://www.audiosklep.pl/helix-e-136---wys...----p-2453.html Miał może ktoś do czynienia z takowym zestawem albo może słyszał jak cyka ? bo szukam zestawu do mocy 80 rms słucham różnej muzyki to co na radiu eska. Mam zamiar pędzić go na razie wzmacniaczem SOUNDWAVE BO 400 2X200W(nabyłem go za flaszkę) i to jest wszystko co o nim wiem :padam: bo to jest na nim napisane a nie wiem dokładnie ile może mieć RMS-u ma dwa bezpieczniki po 20A nie mogę nigdzie znaleźć jego danych technicznych :rotfl: może wy coś o nim wiecie

post-2993-1272882219.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki jezeli byly by doberane realistycznie by oznaczaly ze ten wzmak jest dosc mocny ale..... nie musza byc dobrane realistycznie

 

 

Co do helixow to mialem przyjemnosc sluchac jest to bardzo kulturalny zestaw z niezlym tweeterem ktory nie denerwoje i jest dosc precyzyjny a woofery no coz moze nie mozna sie z nich spodziewac trzepania nogawkami ale bardzo przyjemnie sie slucha calosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo może słyszał jak cyka

 

Pisałeś że go nie słuchałeś a to jak gra tweeter uchwyciłeś baaardzo trafnie

 

 

Jak więc widzisz masz już 2 opinie i to skrajnie różne ... każdemu podoba się co innego i pozostają odsłuchy .

 

PS: błąka się po allegro Hertz HSK za 400zł >polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem tego zestawu Helix. Kick dość fajny, tweeter to już kwestia gustu. Nie można powiedzieć że jest zły, ani że jest dobry. Gra dość szybko i w miarę detalicznie, ale ma siarczyste trochę ostrawe brzmienie. Moim zdaniem do elektronicznej muzyki może się podobać (ze względu na dużą ilość "cykania" w niej zawartego, którego odtwarzanie jako tako wychodzi temu tweeterowi :padam: ). W każdym razie gra specyficznie i koniecznie polecam odsłuch, jednemu może się podobać, innemu tak jak mi - nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: błąka się po allegro Hertz HSK za 400zł >polecam

powalla z chęcią bym je kupił ale nie wiem czy ten wzmacniacz je poradzi :padam: bo myślałem też nad tym zestawem HERTZ ESK 165 http://www.allegro.pl/item1016838347_hertz...i_promocja.html tylko boje się że ten wzmacniacz nie wykorzysta w pełni ich mocy bo nie wiem ile on ma tych waciszy :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HSK a ESK to 2 inne zestawy. HSK są tak skonstruowane, że nie potrzebują dużo mocy i kontroli do poprawnej gry. Nawet na radiu potrafią zagrać i są głośne. Także nie masz się co obawiać, w przyszłości wymienisz wzmacniacz na lepszy i wykorzystasz w pełni ich potencjał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mylisz z DSK :hyhy: ?? HSK jest na wooferze HV 165 on ma 100 w rms i zjada to na śniadanie tak że nie wiem czy nadrobi to skutecznościę żeby zagrać pod radiem jak piszesz :hyhy:

Zapewniam cię, że na pewno nie pomylił się. 2x50W robiło już dobrą robotę z HSK, gilotyna, zola, ruby mogą potwierdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla, U ciebie pod radiem w samochodzie żony o ile sie nie myle graja badz graly HSK i opinia twoja na ich temat byla dobra nawet w takim konfigu , czy tak ?

 

Ja co prawda nie mam juz HSK ale to prawda ze nawet pod 30-50 watami potrafily zagrac poprawnie , moje space tez maja 100wat rms i juz byly zasilane przez 30, 35 , 40 , 60 , 80 , 85 , 100 i 225wat i zawsze sobie dobrze radzily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak HSK grały pod radiem i radziły sobie świetnie ! Sam byłem zaskoczony i co ważne radio potrafiłem rozkręcić bez zniekształceń do 47 (skala do 50). Wiadomo potęgi nie było ale kop i sama "głośność" były na poziomie wystarczającym dla mojej połówki , a rożne cuda już słyszała z racji mojej pasji do kombinowania . Teraz grają tam r6a i już nie jest tak fajnie (bez zniekształceń do 40..dlaczego nie wiem , ponoć dłuższa cewka w polu czy coś tam ). Czuć że DLSy muszą dostać swoje waty ale nawet teraz ... lusterka (wewnętrzne też) nieźle się bujają , a dodam że suba "ni ma" http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem a allegro i nie ma już tych HSK za 400zł:hyhy: a na nowe mnie nie stać moge wydać 450 i tak mi po głowie chodzą te dwa zestawy co wymieniłem wcześniej chyba ze polecicie mi inny zestaw, używki też wchodzą w gre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...