Skocz do zawartości

wzmacniacz SPLX MF 900 oraz Subwoofer Xplod XS-L120P5W HELP&


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mniej wiecej to 60x13,5=810Wat wzmak jest klasy A/B czyli ma skutecznosci okolo 60% czyli moze wygenerowac w mostku okolo 486wat oczywiscie jest to przyblizonba wartosc poniewaz bezpieczniki moga zawyzac moc a i wydajnosc pradowa moze byc mniejsza lub wieksza o pare % Ale stawial bym ze ma cos od 350-500wat w mostku wiec w mostku sobie poradzi z twoim subem i bedzie to w miuare optymalnie dobrany mocowo zestaw , a co do kabli to 500wat ze spokojem moze smigac na kablu 16mm2 jak wolisz wydac sporo wiecej kasy i kupic na zapas a wrecz z przesada to kupuj twoja sprawa ja moge napisac jakie wystarcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie za zainteresowanie i za odpowiedź. To co nie ma sensu brać 35mm? Tylko kupić Dietza 20mm? A co gdybym w przyszłości chciał coś mocniejszego? ile te kable dadzą rade wytrzymać? eh i znów nie wiem co zrobić. możesz mi jeszcze napisać ile bez mostku na kanał może mieć przykładowo ten wzmacniacz? to się dzieli na dwa czyli jakieś 150 - 200 wat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teori to sie dzieli na 4 , 20mm2 to pewnie okolo 700-800wat jeszcze dadza rade a 35mm2 to juz naprawde spore moce wchodza w gre, ponad 1kW , wiesz wszystko zalerzy od ciebie za gruby klable w niczym ci nie przeszkodzi a moze zapobiec wymianie w przyszlosci ja nie kupuje na zapas bo wiem w jakich mocach bede sie obracal i ze nie bede szedl w moc ale jezeli uwazasz ze w przyszlosci bedziesz chcial wiecej mocy to lepiej kup grubsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cie przekonywac sam sobie ze spokojem przemysl jak szybko mozesz wpsc na pomysl zeby kupic cos mocniejsZzego bo jak juz kupisz cos z dwa razy mocniejszego to kable odrazu wymiana , przemysl :)A co do kabli to np. jezeli chcialbys kupowac grubsze to rozejzyj sie za kablami spawalniczymi a nie dedykowanymi do CA sa tansze i nic nie gorsze wiec bedzie grupszy kablel za cene chudszego

 

[ Dodano: 2010-05-04, 01:58 ]

Spawarka 35mm2 - http://www.allegro.pl/item1016271994_kabel...rka_35_mm2.html

Spawarka 25mm2 - http://www.allegro.pl/item1011873847_przew...25mm2_0748.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam, przyszły mi dzisiaj kable dietza 20mm, wyglądają dość masywnie i sprawiają wrażenie porządnych ale jak to wygląda w praktyce? Jutro będę podłączał sprzęt wiec napisze jak to chodzi. Mam tylko do Was Pytanie, boje się że nie wystarczy mi kabla zasilającego...kupiłem 5 metrów, auto Audi Avant B4, czy ewentualnie można dołączyć kawałek kabla??? Mam też problem ze wzmacniaczem ponieważ nie bardzo rozumiem jak go będzie trzeba ustawić:

 

1) nie wiem do czego dokładnie służą w nim pokrętła (czy jak wstawię zdjęcie pomożecie mi to rozwiązać?)

 

2) jak prawidłowo powinno wyglądać ustawienie parametrów wzmacniacza żeby dźwięk był jak najlepszy?

 

3) w wzmacniaczu mam przełącznik full/low, gdy wezmę na low to sub gra tylko basem...gdy na full to że tak powiem całym pasmem więc normalnie wydaje z siebie oprócz ciekawego basu inne dźwięki jak normalny głośnik. Czy sub można w tej pozycji full używać? Czy to zaszkodzi głośnikowi i tylko wskazane jest używanie aby głośnik odgrywał pasmo niskich tonów?

 

Pozdrawiam Serdecznie, Radek. I dzięki wszystkim jeszcze raz z góry i za wcześniejsze zainteresowanie oraz pomoc jak i teraz za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem ukończyłem montaż kabli i sprzętu. Muszę przyznać że efekt bardzo zadowalający ładnie bass pomrukuje... tylko mam jeden problem. Gdy zapalam samochód przy włączonym radiu i wzmacniaczu to po odpaleniu wzmacniacz się wyłącza i przechodzi w tryb protected. Gdy ścisze radio, zapale jeszcze raz to już jest ok. O co chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...