Skocz do zawartości

wzmacniacz SPLX MF 900 oraz Subwoofer Xplod XS-L120P5W HELP&


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie! Tak jak w tytule posiadam wyżej wymieniony sprzęt.

 

Specyfikacja wzmacniacza :

* Maximum Power 900w

* 2 channel modes 2x450w

* Mosfet Bridgeable

* Adjustable input level control

* Short circuit and thermal protection

* Gold plated RCA jacks, Power and Speaker terminals

 

Mój problem polega na tym, że nie potrafię dobrać odpowiednich kabli do tego zestawu :padam:. Mam zamiar zakupić jutro kable firmy DIETZ lecz nie wiem jakiej grubości wystarczą. 20, 35??

 

Bardzo proszę o fachową odpowiedź i o pomoc, gdyż jestem nowicjuszem w sprzęcie car audio tego typu i nie mam pojęcia które będą najbardziej odpowiednie. Z góry Wszystkim Wielkie dzięki za pomoc i za odpowiedź.

 

Pozdrawiam Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20mm2 starcza inaczej napisze...20mm2 starcza ale zawsze lepiej miec zapas (na przyszlosc) i kupic 35mm2 http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif poszukaj na forum o kablach bo tego bylo mnostwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i za rade, czy inni też są tego zdania że 20mm wystarczy ale lepiej zakupic 35mm? bo 10mm to zapewne za małe.. PS: podłączałem ten sprzęt u kolegi który właśnie chyba ma kable 10mm i grało tak sobie, ale to dla tego że za mało prądu dostawał wzmak i na większych kablach będzie lepiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja wzmacniacza :

* Maximum Power 900w

* 2 channel modes 2x450w

* Mosfet Bridgeable

* Adjustable input level control

* Short circuit and thermal protection

* Gold plated RCA jacks, Power and Speaker terminals

 

Nie znam tego wzmaka ale widzac po tych danych to zapewne jest to jakis chinski slabiak , nie podales mocy RMS ani zabezpiecznenia na wzmaku ,

 

Skoro u kumpla gral n kablach 10mm2 i nie wylanczal sie z braku pradu to to potwierdza moja hipoteze ze to jakis zlomk ktory pewnie nawet nie ma 20% mocy ktora producent deklaruje jako max

 

 

Gral slabo bo tak ten typ ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno mam pytanie. Jak podłączyć do niego głosniki (tył chyba 100w w rms sony, przód oryginalne audi) wiec bez rewelacji. Ale czy jak podłącze głośniki to już go nie zmostkuje dla suba? bo to chyba dwu kanałowy wzmacniacz jak się nie myle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli uwazasz ze ta firma robi niezly sprzet to z pewnoscia na stronie tej firmy znajdziesz dokladne parametry tego wzmaka , a jak je znajdziesz bo to niezla firma wiec z pewnoscia ma porzadna strone ze specyfikacjami to napisz jak to mocowo wyglada to wtedy bedzie mozna wymyslic jaki kabel jest potrzebny , narazie podales same bez wartosciowe dane , uwazam ze hehepack, jest optymista jezeli uwaza ze wystarczy max podzielic na pol i bedzie w tym przypadku rms bo jezeli tak to ma 450wat rms w mostku wiec kablel 16mm2 to juz jest z zapasem , ale tak jak wyzej napisalem sam powiedziales ze podlaczyliscie pod kabel 10mm2 i gral i to powiedz czy glosno testowaliscie jezeli tak mniej wiecej na 90% w skali radia zagral i sie nie wylanczyl znaczy ze pradu mu nie zabraklo.... ale to tylko gdybanie wskocz na strone tego renomowanego producenta i daj znac co znalazles bo ja jej odnalesc nie moge dlatego pomyslalem ze to chyinszczyzna bo one tez nie maja podanych parametrow a producent nie posiada strony www......

 

[ Dodano: 2010-05-03, 14:47 ]

A jak nie znajdziesz tej strony to orientacyjnie mozesz dobrac kable pod sume wartosci bezpiecznikow na wzmaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie, no właśnie strony internetowej również znaleźć nie mogłem...ta firma być może już nie produkuje sprzętu i dlatego brak info w sieci...wzmacniacz ma parę dobrych lat. Właśnie zobaczę ile mają bezpieczniki, może to pomoże. Dzieki za info zapoznam się z FAQ może coś więcej będę rozumiał. A powiedzcie mi jak podłączyć pod ten wzmaczniacz głośniki tył, przód i sub? lewy i prawy kanał przedni połączyć razem i tak samo tylni i podpiąć czy jeżeli wzmak 2 kanałowy to wszystkie 4 głośniki pod jedno wejście ii sub pod drugie? Aha i jak z masą? ciągnie się od akumulatora czy od karoseri samochodu Panowie?

 

[ Dodano: 2010-05-03, 15:02 ]

i jeszcze jedno pytanie posiadam, i chciałbym zasięgnąć od was fachowej opinii. Wzmacniacz jak podłączyliśmy chodził, sub pracował lecz nie świeciła się dioda power. Czytałem że to może wina masy albo bezpieczników. Ale czy wzmacniacz może być np niesprawny w 100%? Czy to w/w problemy mogą być tego przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy coś się stanie jak kupie za duże kable bo myśle nad tymi 35mm...będą na dłużej i nie będę musiał zmieniać po rozbudowie sprzetu

im grubsze to nie szkodzi w kable inwestuje si raz a dobrze.wiec 35mm2 starczy ale ja osobiscie bym celowal w 50mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki Wam wszystkim:) pomogliście mi i każdego wynagradzam punkcikami;)... kupie 35mm ale podobno apetyt rośnie gdy sie coś założy z car-audio wiec i przyjdzie czas na 50mm http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif . Mam jeszcze jedno pytanie. Poczytałem troche literatury i mój wzmacniacz daje na jeden kanał 450w po zmostkowaniu 900w, głosnik znamionowej mocy ma 350 a maksymalnej 1200w. Jak zmostkuje suba to czy muszę uważać z głośnością czy wtedy głośnik osiągnie te 1200w czy to tylko chwilami łapie maxa a tak to pracuje na 350 w i wtedy wzmacniacz na jakich wartościach powinien pracować? 50 % głośności żeby nic nie zrobić głośnikowi?? Proszę o odpowiedź bo to b.wazne dla mnie. Nie chcem się nacieszyć parę chwil subem i go spalić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci moze wyjasnie to tak dane dotyczace mocy twojego wzmaka producent nie podaje RMS czyli mocy realnej tylko max , wiec masz max 450wat na kanl co moze rownie dobrze znaczyc 100wat RMS , no ale nie wazne moja opinie o tym wzmaku znasz jak byc napisal jakie ma wartosci bezpiecznikow to wiecej bys sie dowiedzila niz podajac te wyssane z palca dane , ale wracajac do tematu to twoj glosnik ma podana moc rms 35owat i to jest jego moc a te 1200wat max to producentowi sie wydaje ze jezeli podasz na ten glosnik 1200wat RMS to glosnik przezyje Ale do poprawnej pracy potrzebuje okolo 350wat czy twoj wzmak tyle ma to tylko producent wie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif A jezeli nadal myslisz ze moc max jest miarodajna to zobaczsobie ten link z chinskim wzmakiem i zobacz moce oraz cene i pomysl czy to moze byc prawda http://www.allegro.pl/item1022170757_voice...rybucja_pl.html - krol wzmakow voice kraft :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...