Skocz do zawartości

BMW e61 jaki sprzęt


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musi być jakieś "miejsce" w jednostce sterujacej w którym systemy te się spotykają. Inaczej mielibyśmy osobny wzmacniacz dla radia, osobny do tv itp Wieczorem poszukam serwisowki to będę wiedział konkretnie. Chyba ze uda mi się zdobyć coś na testy to będzie lepiej http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być jakieś "miejsce" w jednostce sterujacej w którym systemy te się spotykają. Inaczej mielibyśmy osobny wzmacniacz dla radia, osobny do tv itp Wieczorem poszukam serwisowki to będę wiedział konkretnie. Chyba ze uda mi się zdobyć coś na testy to będzie lepiej http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

oczywiscie ze jest (wzmacniacz fabryczny z dsp (czy jak wolisz logic7) problem w tym, ze sygnal jest juz pociety na low i mid-high

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Postanowiłęm że sam chcę zrobić caly system. Mam złe doświadczenia z firmami CA w Łodzi :zawstydzony:

 

Mam pytanie. Czy ktoś z forumowiczów jest z łodzi lub okolic? Czy byłaby możliwość posłuchac jakichs zestawow?

Nie wiem w jaka firme pojsc :P Narazie mysle o Rockford Fosgate, raz mialem okazje sluchac CA na klockach wlasnie tej firmy. A co Wy uwazacie? Ktore firmy sa godne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałem nieco tematu Logic 7 i widzę szanse na zrobienie czegoś sensownego jeśli chodzi o konwersje swiatelka z fabrycznego radia na zwykły tosslink. Narazie brak czasu i idzi to jak krew z nosa :wstyd: Poki co widzę takie rozwiazanie - Rockford Fosgate 3sixty.2 lub rezygnujac z czasowek i szerszego koektora tańszy 3sixty.1 , do niego wprowadzić sygnał glosnikowy wychodzacy z fabrycznego wzmacniacza . Procesor zsumuje te sygnaly i "wygladzi" ich charakterystykę. Z procesora wyprowadzimy sygnał niskiego poziomu po RCA do zewnetrznego wmzacniacza. Wada - tracimy podział na low mid high - ale przy zastosowaniu zwrotek to i tak bez znaczenia. Tracimy także fabryczne ustawienie charakterystyki systemu audio dopasowanej do tego modelu samochodu. Jednak wymieniajac chociażby same glosniki i tak zmieniamy cześć tej charakterystyki wiec i tym nie musimy się martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem ze kupując rockforda podpinam go pod seryjny wzmacniacz a potem do niego kolejne wzmaciacze na output i do nich glosniki?

 

Z tego co czytalem na homepage fostgate to ten 3.sixty.2 to bardzo fajne urzadznie, mozna sie polaczyc na bluetooth i nim zarzadzac, kazdy glosnik ustawiac itd.

 

Jak myslicie jak zrobie tak jak kolega waski radzi to bedzie to mialo rece i nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - 3sixty.2 do seryjnego piecyka po wyjsciach glosnikowych, nowe wzmaki po RCA do 3sixty i do wzmakow glosniki. Procesor ma funkcje wyrównywania charakterystyki dźwięku wchodzacego byś miał podstawę do dalszej equalizacji. Wszelkie operacje na nim wykonujesz z poziomu laptopa z bluetooth ( najwygodniej ) lub PDA czy smartfona z systemem Windows mobile. Ustawiasz każdy glosnik - poziom, equalizer, opóźnienia czasowe. 3sixty.1 nie ma opóźnień i dysponuje wezszym equalizerem. Poza tym są takie same. Ale niech wypowiedzą się jeszcze inni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o glosnikach fostgate?

 

To zalezy o ktorych :P Ze swoich T162S jestem bardzo zadowolony. Potrafia swietnie grac dolem.. Co do jakosci..hmm.. obawiam sie ze mam za gumowe ucho by oceniac je w ten sposob Dla mnie elegancko. Choc i tak kusi mnie eksperyment z 3 way :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor RF 3sixty.2 o którym mówil waski.

 

Na przód myśle żeby wybrać coś z tego:

1.Morele Elate Limited Edition

2.Mac Audio CRX 2.16

3.DLS Gothia 6.2 lub 6.3

4.RF T2652-S czy T1652-S

 

 

Teraz pytanie isc w dwu czy trzy drożne systemy... Jaka jest Wasze zdanie?

Ktoś może korzysta z którychs wymienionych głośników?

 

Teraz sub, ma być mięsisty, dynamiczny i mocny.

1.Seria z RF T1 czy T2 ? (jest spora różnica w cenia a w jakosci?)

2. Magnat Agressor 6000

3. Kicker S15L72

 

To na tyle moich pomyslień. Możecie pomóc dobrać wzmaki tak żeby wykorzystać potencjał głośników?

Druga sprawa to czy zmieniać głosniki pod siedzeniami (BMW wymysliło taki patent, dwa suby pod siedzeniami kierowcy i pasażera) czy zostawić miejsce na zwrotki? I co robić z tylnimi furtkami? Zostawić te małe bzyczki czy wsadzić jakas 165?

 

A jeszcze siedzi jakis kwadratowy głosnik na srodku deski rozdzielczej co z nim?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 1000 zł a nie 20000 zł. Budżet raczej nie ma wiekszych ograniczen, chcę mieć porządny sprzęt. myślę ze tak kolo 5-10 k zł.

 

Chcę tylko nówki, nie chcę wydać na używki i potem je wymieniac bo coś walnie.

 

Jak napisałem brakuje mi mocy i bassu....

 

czy to t1 czy t2 potrzebujesz sporo mocy np t1500 i juz polecialo 5-6 kpln

rf 360.2 nie nazwalbym procesorem, a co najwyzej polproca ( pozatym mnie denerwowal szum), najwiekszy problem to opoznienie mid+tw wzgledem glosnika pod siedzeniem, po zsumowaniu tych sygnalow wychodza ciekawe rzeczy

 

Teraz pytanie isc w dwu czy trzy drożne systemy... Jaka jest Wasze zdanie?

 

Druga sprawa to czy zmieniać głosniki pod siedzeniami (BMW wymysliło taki patent, dwa suby pod siedzeniami kierowcy i pasażera) czy zostawić miejsce na zwrotki? I co robić z tylnimi furtkami? Zostawić te małe bzyczki czy wsadzić jakas 165?

 

A jeszcze siedzi jakis kwadratowy głosnik na srodku deski rozdzielczej co z nim?

 

jak bys chcial isc w 3 drogi to 16 obowiazkowo w dzwi, co oznacza zrobienie panela i wytlumienie drzwi

 

co prawda Audio System robi zestawy na przod do tego samochodu (tw+mid+poddupny) ale efekt jest mizerny

 

przemysl jeszce nad 4 kanalowka na przod, 2 pojda na fabryczne "poddupniki" a pozostale 2 na prawa i lewa strone, w dzwi wkladasz dobry zestaw odseparowany 10 cm dzielony pasywnie, np z morela mt22, dotech 4", mx22

odpada wtedy problem sumowania sygnalu

 

Waski

po co Ci RF 360.2, jezeli grasz z carpc? (nie czepiam sie tylko jestem ciekaw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3sixty.2 dostałem gratis za zakupy w jednym miejscu. Wykorzytuje go w dwuch celach - pierwszy jest taki, by uzyskać wieksza amlitude sygnału wyjsciowego na wzmacniacze. Z karty dzwiekowej która posiadam jest moim zdaniem ciut za niski. Drugi powód to wykozystanie go jako....kontrolera glosnosci Nie jest zbyt wygodnym podglasnianie czy szybkie sciszanie za pomocą dotyku na monitorze. Poza tym raz zdazylo mi się ze centrafuse się zwiesilo i nie szło nic zrobić - glosniki pompuja jak szalone a niebiescy pukaja w okienko ;)Wole mieć pod ręka "galeczke" która mi to umozliwi. Reszta czyli cięcia, EQ, czasowki lecą z kompa. Szumu generowanego przez sam procek u mnie nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak widzicie ten moj zestaw bo niestety sie troche pogubilem :rotfl:

 

 

W ogole jakie moge wstawic te glosniki pod siedzenia? Zwykle woofery?

 

A co z frontem nie isc w 3 drozne? Te zestawy które napisałem to byly wiekszosci trojdrozne.

Chcę wytłumić drzwi i zrobić panel. Jeszcze nie wiem jak ale chce.

 

Co do ceny to chce wszystko sciagnac ze Stanow a tam te ceny sa milsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to chce wszystko sciagnac ze Stanow a tam te ceny sa milsze

 

jak nic nie wiesz na ten temat to lepiej sie nie bierz za to, no chyba ze jest inaczej...

 

[ Dodano: 2010-05-11, 12:12 ]

jak nie wiesz jak, ale chcesz to zlec to firmie ktora sie zajmuje, tylko posprawdzaj ceny potarguj sie itd - samemu bez obeznania nie ruszysz z tematem a conajwyzej spieprzysz robote i bedziesz placil x2 za to samo - taka moja rada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam temat nie od dzis wiec wiem co i jak

 

Wiem wiem Te slowa nie byly skierowane bezposrednio do Ciebie

 

Mialem na mysli to, ze sam niemajac doswiadczenia w tej dziedzinie podjalem sie takiej akcji z powodzeniem. Inna sprawa ze spedzilem pare tyg. studiujac informacje w necie na ten temat i znalazlem naprawde dogadany sklep na e-bay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem o sprzet... Ze sprowadzeniem to nie bede miał problemow, mam rodzine w Stanach i to przyjdzie najpirew do nich wywala wszystkie rachunki i mi wysla w nowej paczce. Więc cła mi na pewno nie nalicza.

 

 

Kwestia tylko czy mi pomozecie wybrac glosniki bo o ile suba to wybiore to z tym przodem nie wiem w co celowac i jak z tylem i wzmakami?

 

No i ten procesor :/ Wczoraj bylem w Basserze w Konstatynowie Łodzkim i oni tego nigdy nie montowali i twierdza ze to lipa, a mnie sie ten pomysl z 3sixty bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z DLSami, a moze jednak Morele albo RF... A najwieksza moc maja Rainbowy... Którą firmę polecacie i które modele głosników uwazacie za udane?

 

Waski dzieki za Twoja opinie o RF... Licze po prostu na wiecej wypowiedzi innych urzytkownikow CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyym w baserze to wszystko co JBLa lub pokrewnych nie jest - jest be. :|

 

najlepiej umow sie z Sylwkiem z firmy dBMax on Ci podpowie co i jak (za Piotrkowem kawałek)

 

 

a co do marki - kazdy uwaza co innego jeden DLS inny Morel, nie ma jednego zdania, napewno sa glosniki z wyzszej polki ale zdanie trzeba wyrobic samemu na swoje ucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...