Skocz do zawartości

BMW e61 jaki sprzęt


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :wstyd:

 

Od jakiegoś roku jestem szczęśliwym posiadaczem BMW e61 535d. Instalacja mutimedialna fabryczna jest oaparta na nawigacji Professional i systemie Logic 7 (praktrycznie nic lepszego w BMW nie mozna zamowic do auta ;/).

 

Na ogół to nieźle gra, ale brakuje mi mocy (przy glośniejszym słuchaniu tarci na jakości) i przede wszystkim basu.

 

Myślałem o wyciszeniu, zmianie przednich głośników w drzwiach i dołożeniu jakiegoś porządnego suba.

 

Możecie mi pomóc dobrać sprzęt? Chciałbym wszystko w miarę możliwośći sam zrobić... Dużo jest pracy przy wyciszaniu autka? Jest ktoś może z doświadczonych kolegów z łodzi kto by mógł pomoć fachową rada?

 

Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za niedopelnienie z mojej strony :P

 

Więc tak, słucham głównie rapu, hip hopu, ale zdarza się też rock czy pop (radio). Nie chce uzyskać w aucie efektu "jebaniny" (mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi) zalezy mi na zachowaniu jakosci.

 

Chcę tylko nówki, nie chcę wydać na używki i potem je wymieniac bo coś walnie.

 

Jak napisałem brakuje mi mocy i bassu....

 

Co do kasy, to chce coś dobrego i jakościowego ale też rozsądnego (zeby bezsensu nie przeplacac). Nie chcę wymieniać wszystkich głośników tylko te z przodu no i bass. Pewnie tez bedę musiał wrzucić dodoatkowo jakiś wzmacniacz. Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

 

Mam nadzieje ze teraz wszystko :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy tym budzecie proponuje przejechac sie do firmy sie w tym specjalizujacej ale najpierw odsluchy na spotach zawodach itp. chyba ze powierzysz komys anonimowemu takie pieniadze , uwazam tez ze jezeli chcesz poprawiac wygluszenie w swoim samochodzie to tu tez nie mozna isc na kompromis poniewaz mozesz nie uslyszec roznicy i uwazam ze samo wygluszenie ( gdyby byl wygluszany caly samochod ) to kilka tyś zł i dopiero kompletowanie sprzetu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E61 ze względu na fabryczne radio nie daje raczej specjalnych mozliwości.

Nie wiem, czy fabr. grajek posiada z tyłu wyjścia RCA ale pewnie będzie trzeba wyciągać sygnał sprzed końcówek mocy. Także sprawa sie troche komplikuje, włożenie tam normalnego radia też raczej nie będzie zbyt proste.

Nie sądze abys dał sobie z tym radę jak jesteś zielony w kwestiach CA i elektroniki, elektryki.

 

Z tym budżetem to zdałbym sprzęt do firmy CA, w Łodzi polecam Audiomanie.

 

Samego suba można spróbować podłaczyc zamiast oryginalnego, uzywajac adaptera hi low, pobrac sygnał dla wzmacniacza na bass - po duzej linni oporu i rozwiązanie takie sobie, bez zajrzenia we fabryczne bebechy mozna gdybać w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość to pojedz chociaż na 2 spoty, odwiedź jakaś dobra firmę CA gdzie będziesz mógł odsluchac pare zestawów i juz coś będziesz wiedział w tym temacie. Możemy zacząć rzucać nazwami sprzętu ale to niemała kwota i dobrze by została wydana tak, byś był maksymalnie zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi o moje zadowolenie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif dzieki za rade. w Audiomanii powiedzieli ze z tym radiem fabrycznym wszystko ladnie gra i nie wiem jak to sie ma do tego co wy uwazacie.

 

A nie wiecei kiedy bedzie jakis zlot czy zawody blisko lodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi o moje zadowolenie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif dzieki za rade. w Audiomanii powiedzieli ze z tym radiem fabrycznym wszystko ladnie gra i nie wiem jak to sie ma do tego co wy uwazacie.

 

A nie wiecei kiedy bedzie jakis zlot czy zawody blisko lodzi?

 

radio fabryczne nie ma wyjśc rca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma RCA to czeka Cie oddanie tego radia komuś, kto wyprowadzi z niego sygnał sprzed końcówki mocy. Ewentualnie zrobi to w formie cyfrowego wyjścia optycznego , zależnie od konfiguracji reszty sprzętu. Osobiście przy tej kwocie pokusil bym się własnie o wyciągnięcie optyka, zasilenie nim dobrego procka ( coś pokroju BitOne w wersji poprawionej ) i dopiero z procka RCA na wzmacniacze. Wtedy masz pełna kontole nad systemem przy pozostawieniu fabrycznego radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu rozbieralem wzmacniacz HK z bmw x5 z systemu logic7, jak zobaczylem co jest w srodku to malo nie peklem ze smiechu, TDA1562 w ilosci sztuk okolo 6 do 8 (moze jeszcze gdzies mam fotke), normalnie jak to ma grac. Jezeli w e61 jest cos tego samego typu to radze wymienic wzmak i dorobic jakas pasywke do tego, roznica w mocy i jakosci bedzie na bank. Ale zanim cokolwiek sie stwierdzi trzeba bedzie wzmaka wydlubac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej gra Dynaudio w nowym Passacie, niż Logic7 w E60. Ogólnie jest to przeciętny system ( bez większych cudów jak na serie ).

 

W Audiomani mówią, że bedzie ładnie grało - na pewno będzie lepiej niż w serii ale sygnał wyciągną pewnie za pomocą konwerterów hi - low ( nie sądze, żeby dłubali w pcb radia i wyciągali sygnał ).

 

Extremecaraudio robiło ze 3 sztuki E60 i w każdej radio zostało seryjne ( żadne zdjęcie nie obrazuje tego jak zajmowali się radiem - jedynie na jednym widać DIY wyciągnięte bodaj 4 kanały z radia )

 

Jeżeli chodzi o spot Łodzkiej grupy - od dość dawna nic nie dzieje się w temacie. Chyba tylko Archera auto jest w sumie nagłośnione od A do Z ( accord Maciatego skasowany ), wiem, że są jeszcze ze dwie osoby z Łodzkiego na forum o ciekawszym sprzęcie, ale nie zawitały do nas nigdy. U mnie w Pabianicach jest jeden wóz czynny ( instalka ala jakościowa ), nagłaśniacz miasta jako drugi na kanale, trzeci sie szykuje a czwarty na zawody dB także w toku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana radia raczej nie wchodzi w gre, napewno nie z tym budzetem( I-drive)

 

sygnal to albo po wysokich albo z przed koncowki mocy we wzmacniaczu a nie radiu( z tego co sie orietuje nikt nie oferuje do bmw modulu swiatlo-RCA)

 

jezeli sygnal po wysokiej to high-low 4 kanalowy, 2 kanaly podtylkowe, 2 kanaly tw+mid lub AFC Helixa (w tym przypadku bedzie problem z fabrycznymi opoznieniami)

jezeli high-low to potrzebujesz 4 kanalowego wzmacniacza na przod

 

 

jak juz bardzo chcecie cos wytlumiac to ja proponuje progi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem dorobić taki moduł swiatelka? I to w radiu, by uniknąć zaklucen z koncowek mocy itp. Jeśli już miałbym stosować rozwiazanie z sygnalm wysokiego poziomu to wybrał bym procek RF 3sixty.2 który takie wejścia posiada i ładnie "wyglądzi" wszelkie nalecialosci z fabrycznego systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem dorobić taki moduł swiatelka? I to w radiu, by uniknąć zaklucen z koncowek mocy itp. Jeśli już miałbym stosować rozwiazanie z sygnalm wysokiego poziomu to wybrał bym procek RF 3sixty.2 który takie wejścia posiada i ładnie "wyglądzi" wszelkie nalecialosci z fabrycznego systemu.

 

umial bys, zamawiam 10, do mercedesa kosztuje 1999 ustal podobna cene a tylko w polsce bedzie tecgo sporo zchodzilo :padam::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ten konwerter high-low wystarczy jak wyprowadze jeden przy radiu czy powinno ich byc tyle co glosnikow (jak je ogladalem w sklepie to mialy jedno wejscie i jedno wyjscie) ?

 

Czy jak bym skorzystał z pomyslu kolegi i wywalil wzmacniacz wstawil cos porzadnego i do tego np dolaczyl jakiegos suba a zamiast seryjnych glosnikow wymienil je na jakies renomowanych firm (morele czy jbl) byla by znaczaca roznica? Czy musiałbym wymieniac radio i w ogole robic totlalny disaster z radiem idrivem itd.?

 

[ Dodano: 2010-05-03, 11:22 ]

Jezeli ktos jest z ldz i moze mi w tym pomoc to bylbym wdzieczny A co z tym wyciszaniem progow? To znaczy ze nie ma juz co w tym aucie wyciszac czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie radio a caly samochod poniewaz swiatlem nie leci tylko audio, to caly system pracujacy w petli

 

nie wierze ze nie da się wpiac w sygnał audio za lub nawet przed przedwzmacniaczem z konwerterem analog/światełko a resztę tego wspaniałego sytemu zostawić niech sobie świeci czym chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze nie ma juz co w tym aucie wyciszac czy jak?

 

 

Włsanie o tym pisalem troche wyzej ze tutaj zeby poprawic fabryke nie starczy 1000zł garaz i szybka wrzuta nawet dynamat , jezeli juz bym wygluszal taki samochod zlecilbym to pewnej firmie ale tylko gdybym byl gotow zaplacic za ich wiedze i materialy tlumiace okolo 10k zł lub sporo wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz że to auto jest już na tyle wyciszone to nie będę się w to bawił... Tymbardziej ze za 10k to juz chyba mogę mieć porządny sprzęt grający.

 

Nie zamierzam jezdzić na zawody (chyba że cos sie zmieni) narazie system audio mam mi umilać podróże lub stanie w korku

 

Popołudniu rozbiorę boczek w bagazniku i zrobię foty wzmaka i wrzucę na forum. Moge liczyć na Waszą opinie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu wytlumiac drzwi poniewaz tam sa tylko sredniaki, niskotonowe sa pod siedzeniami i graja w "komorze" na ktora sklada sie plastukowa obudowa polaczana z profilem progu co tworzy ww "komore"

 

nie radio a caly samochod poniewaz swiatlem nie leci tylko audio, to caly system pracujacy w petli

 

nie wierze ze nie da się wpiac w sygnał audio za lub nawet przed przedwzmacniaczem z konwerterem analog/światełko a resztę tego wspaniałego sytemu zostawić niech sobie świeci czym chce.

 

z pewnoscia sie da ale bedziemy mieli tylko cd, a co z radiem, zmieniarka, ew TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...