Skocz do zawartości

zauważalny przeskok jakościowy?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mało ochoczo ...ale jednak zastanawiałem się nad zmianą przodu

zostaje wszystko co mam w opisie :wstyd: gdyz nie chce mi sie narazie nic kombinować z resztą.

 

do rzeczy:

mam mozliwość kupna morelki 6 w dobrej cenie(o ile 440 zł to dobra cena:P...bo nie slyszalem tych glosniczków

tyle tylko ze z opisów...ze są na gorze dość drażliwe?... czy clarek i wzmak je utemperuje?

i czy znacząco poprawi się brzmienie?w porównaniu do PB?

wiem że te i te...mają lekko mówiąć proste zwrotnice

nie chce wywalać za dużo kasy dlatego zastanawiam sie akurat za tym modelem

miał ktoś mozę te brzoskwinki lub słyszał pod jakimś clarionem?jak to zagrało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które konkretnie morele masz do kupienia?

Przeskok nawet na Tempo da zauważalną poprawę, kwestia tylko czego oczekujesz.

Philips do łagodnych wzmaków nie należy i nie licz, że utemperuje tweeter. Nie ostrzy może jakoś wybitnie na górze, ale do "ciepłych kluch" jak w przypadku niektórych sony mu trochę daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor o tempo mi chodziło

bo duzo się naczytałem ze duzo osob mimo ze kupiło zachwalane an roznych forach te morele to jednak przy zwrotkac dlubac musieli;/

jak nie Filip to moze radyjko delikatnie pomoże?:)bo jak wiadomo clarki sa "miłe" na górze wiec co nieco sie zrównowazy?

bo do 450 raczej nic lepszego jak te morele nie wyrwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor o tempo mi chodziło

bo duzo się naczytałem ze duzo osob mimo ze kupiło zachwalane an roznych forach te morele to jednak przy zwrotkac dlubac musieli;/

jak nie Filip to moze radyjko delikatnie pomoże?:)bo jak wiadomo clarki sa "miłe" na górze wiec co nieco sie zrównowazy?

bo do 450 raczej nic lepszego jak te morele nie wyrwe?

W "sprzedam" widziałem te morele za 350zł :wstyd:

 

Zawsze możesz uderzyć do Ukashec w sprawie zwrotnicy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez widziałem ale ta membrana jakas taka:"niewyraźna" i wole nie ryzykowac

Słyszałeś o wysyłce za pobraniem z możliwością otwarcia paczki? :wstyd:

 

Edit:

Teraz dopiero przyjrzałem się dokładnie. Głośniki musiały dostać nieźle po tyłku, skoro membrana tak wygląda(tak wygląda membrana jak głośnik przekroczy swoje Xdam, wtedy membrana ciągnie dalej do przodu, a zawieszenie już nie i łamie membranę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tempo nie bedzie takiego odczówalnego basu jak z s6c, na to nie licz,ale midwoofer bardziej kulturalny i przenosi duzo wiecej srodka... Tweeter duzo lepszy ale na stockowych zwrotach rózniez nie da sie go bezpiecznie skierowac w twarz nawet pry -3db Ale od s6c i tak bedzie lagodniej http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Do 400zł mozesz poszukac z powodzeniem rainbow slx a jak dobrze pojdzie i sax... Moim zdaniem lepsza opcja od podstawowego morela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Tweeter duzo lepszy ale na stockowych zwrotach rózniez nie da sie go bezpiecznie skierowac w twarz nawet pry -3db

A po kiego grzyba kierować je na miskę?Jak ktoś przerobił filtry to nie oznacza że zrobił to dobrze.Czasem taka zabawa więcej popsuje jak poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że zaprzeczasz sam sobie.Jak byś chwilkę pomyślał to wpadłbyś na to że gdy środek jest mocno wycofany lub go prawie nie ma,można odnieść wrażenie że basu jest dużo.Takie złudzenie.
Wzgledem s6c? Ja mam teraz wrazenie ze nie do koca przypominasz sobie jak gr s6c.

 

Jak ktoś przerobił filtry to nie oznacza że zrobił to dobrze.

 

Pewnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam oba modele i porównywanie ich ze sobą to nieporozumienie.
Mam wrazenie ze niepotrzebnie starasz sie gloryfikowac ten budzetowy zestaw morela, moze i rzeczywiscie porownywanie ich jest nie na miejscu dysponujac takim zapleczem i mozliwosciami jakie posiadasz TY... Jednak postaraj sie zauwazyc ze nei wszyscy beda zaraz pod te morele za 300zł kroic specjalnie zwroty za tyle samo... Wiem wiem zaraz napiszesz ze nie trzeba az tyle za nie wydac, ale i tak 90% uzytkowników chce system opzec o stock...

 

To ja już więcej pytań nie mam.
W sumie moze to i lepiej, nie musisz wcale znizac sie do poziomu lamera CA, nikt Cie nie zmusza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze od siebie dodam ze ja Tempo 6 rowniez kiedys nie dawalem szans ale kiedys mialem okazje posluchac go w W-wie w pewnej skodzie Octavie I liftback.

Konfiguracja

 

Przez wszystkich czesany Clarion DXZ788, Morel Tempo 6, wzmak tw. genesis SA30, wzmak woofery Genesis Profile Four

 

 

Szczeka mi opadła jak to grało i z cała odpowiedzialnoscią moge stwierdzic ze bassu Tempu nie brakuje,....... oczywiscie dla kogos komu Helon za mało to moze i faktycznie tempo dla niego grają nijak......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie dla kogos komu Helon za mało to moze i faktycznie tempo dla niego grają nijak......
Cos w tym moze byc w sumie

 

Morel Tempo 6, wzmak tw. genesis SA30, wzmak woofery Genesis Profile Four
Fajnie ze jednak to dodałes http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Ja kolejny raz zaznacze ze i tempo pewnie maja jakis potencjał który da sie wywlec na wierzch, wiem po sobie jak diametralnie potrafi zmienic sie chocby mój tweeter miedzy ori zwrota a tym co jest teraz.

 

I ok przyznaje ze sie zagalopowałem porownujac je bezposrednio do s6c... Bo z s6c naprawde nie da sie tyle pokombinowac. Tyle ze zaznaczam tez ze piszac wczesniejsze posty miałęm cały czas na mysli oba te zestawy w ori konfiguracjach, a w nich Tempo to zadna rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22, ale widzisz odniosłes sie cały czas do stock'a, tylko zauwaz ze cena nowych tempo 6 przynajmniej jakis czas temu w detalu kosztowała 799 PLN, taki zestaw w uzywce mozna kupic za ok 400-450 PLN i nawet dokladajac te 300 PLN na dlubniecie zwrotki przez kogos kto zna ten zestaw zamykasz sie w budzecie nowych.

 

Co zyskujesz dodatkowo

1. duzo lepsze granie w stosunku do stocku i przypuszczam z dlubnietą zwrotka lepsze od kazdego stocku w przedziale 1000 PLN lub moze nawet troche wiecej.

2. Mozliwosc zasilenia tego zestawu z 1 wzmaka 2-ch, ktory poprzez dlubniecie zwrotki nie wymaga inwestowanie w dodatkowe kable, wzmaki, procki i zwrotki aktywne zeby to pociac jesli nie pasywka.

3. Dla wielu to tez jest wazne zeby miec system i 1 wzmak ktory to zajebiscie ogarnia, niz platanine kabli, kilka wzmaków i zaje*any bagaznik i dalej jest w d*pie

4. Brak inwestycji w radio z prockiemi zwrotnica, ktore defacto jest drozsze niz poprawnie grający golas puszczony passive z dlubnieta zwrotka.

 

 

Takze rozwaz rowniez te rzeczy bo mowisz kazdy woli na stocku ale pozniej nie mija 1 miesiac i zaraz jest wylewanie łez na forum jak to juz ch*jowo gra i co mam teraz zrobic.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście niepotrzebnie się odzywałem.Ale gdybym tego nie zrobił jedna opinia pogrzebała by dobry produkt(forum czyta sporo osó i rozeszło by się że tempo ma ostry tweeter czy nie ma basu.A tak może ktoś pomyśli,posłucha a potem coś napisze.

Faktem jest że nie jest to system dla łupaczy.Nie nadaje się do czarnej muzy itp.Tempo sprawdza się w kulturalnym graniu i tu nie ma za wielu konkurentów(oczywiście w swojej cenie).

mastah22 coś mi się wydaje że źle mnie zrozumiałeś.napisałem Ci że więcej nie mam pytań po tym jak dałeś mi wyczerpująca odpowiedź a Ty wyskakujesz z czymś takim:

W sumie moze to i lepiej, nie musisz wcale znizac sie do poziomu lamera CA, nikt Cie nie zmusza.

:padam: ten tekst przypomina mi czasy podstawówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Tempo aktywnie z dwoma alpinkami i gra bardzo przyjemnie. kicka nie brakuje, mimo że drzwi nie są jeszcze tak zrobione jak być powinny. a tweeter ucięty na 4 Khz 6dB/okt i ściszony o 4 dB względem midwoofera gra przyjemnie i nie ostro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za naświetlenie sprawy!

 

Do 400zł mozesz poszukac z powodzeniem rainbow slx a jak dobrze pojdzie i sax... Moim zdaniem lepsza opcja od podstawowego morela...

 

tez zastanawiałem się nad rainbow...tylko porównując ceny nówek obu zestawów(moreli i np. sax)drożej wypada morel więc prostolinijnie myśląc wydawał mi się lepszy...(wiem głupie myślenie bo wiadomo że nie wszystko co droższe jest lepsze :padam:

 

na gołe oko widać że zwrotka w sax-ach jest bardziej dopieszczona...(ale na oko niejakie xplod-y też ładne:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22 coś mi się wydaje że źle mnie zrozumiałeś.napisałem Ci że więcej nie mam pytań po tym jak dałeś mi wyczerpująca odpowiedź a Ty wyskakujesz z czymś takim:
Mozliwe...

Ty chyba mnie tez zle zrozumiałes nie nazwałem Ciebie lamerem w tej dziedzinie tylko siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumie masz go ściszony ale piszesz że dokładnie 4dB ... gdyby to był wzmacniacz 4 kanałowy lub 2 identyczne 2 kanałówki i gainy ustawione identycznie , to można by się sugerować tym co pokazuje wyświetlacz w radiu , a w Twoim przypadku podawanie konkretnych wartości nie ma sensu ...chyba że wiesz(zmierzyłeś) że oba wzmacniacze pomimo swych różnic mocowych podają właśnie identyczną moc na wofery jak i na tweetery :padam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mierzyłem. gainy ustawione w obu na FIXED a pościszane są i tweeter i midwoofer z poziomu radia, co by ktoś za duże nie chciał z głośników wycisnąć.

miałem chwile na 2 alpinkach tej samej mocy, obie na fixed, ale nie te same modele i też trzeba było przyciszać tweeter. ale kiedyś przetestuje to bardziej miarodajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...