Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz ?


vhs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za tyle warto...

A jakościowo daje radę jak na pierwsze budżetowe CA?? Docelowo raczej będzie na nim chodzić jakaś skrzynka a na przód myślę o jakimś z serii alpine V12 albo sony XM.

 

ps.

Jeśli nie wybieram zbyt dobrze to mnie nakierujcie na dobre tory Będzie to budżetowe CA, więc liczy się cena i w miarę sensowna na tę cenę jakość (ponoć te alpinki i soniacze to dają). Jaką ewentualnie skrzynkę pod tego GZ zakupić (tak do 300zeta)?? Nie chodzi mi o ciśnienie (nie musi rozginać blach na aucie) a o fajny basik uzupełniający przód (różna muza). Jak najbardziej może być używka. Auto to Vectra B w sedanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym chciał zabudować wzmacniacz to jaka musi zostać przestrzeń wokół niego i nad nim aby miał dobre chłodzenie ?

Robiąc wymuszony obieg powietrze(jeden wentylator wciąga powietrze, drugi wypompowuje) da się zrobić ciasną zabudowę, w której wzmacniacz nie będzie się wyłączać z powodu temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym chciał zabudować wzmacniacz to jaka musi zostać przestrzeń wokół niego i nad nim aby miał dobre chłodzenie ?

Robiąc wymuszony obieg powietrze(jeden wentylator wciąga powietrze, drugi wypompowuje) da się zrobić ciasną zabudowę, w której wzmacniacz nie będzie się wyłączać z powodu temperatury.

 

Skrzynia w jakiej bedzie zabudowany bedzie miała wysokość ok. 7 cm sam wzmacniacz ma 5 cm. Przestrzen po bokach bedzie duza bo ok 10-15cm. Czy w takiej skrzyni musze miec chlodzenie czy moze lepiej zrobic jakies male otwory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz spokojnie miejsca na 2 wentylatory. Koszt 2szt. takich jak w zasilaczach ATX jest niewielki(przejdź się po serwisach komputerowych czy nie mają jakiś padniętych zasilaczy do wyrzucenia to będziesz mieć za friko).

Dorabiasz tylko przekaźnik, który będzie sterowany Remote i zasili on oba wentylatory(żeby prądowo nie przeciążać remote, blaupunkt podaje bodajże 300mA jako maks) i masz spokój. W bagażniku ich nie będziesz słyszeć, a jak już to zawsze możesz założyć rezystor, żeby ograniczyć napięcie, trochę spowolni to wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz spokojnie miejsca na 2 wentylatory. Koszt 2szt. takich jak w zasilaczach ATX jest niewielki(przejdź się po serwisach komputerowych czy nie mają jakiś padniętych zasilaczy do wyrzucenia to będziesz mieć za friko).

 

to nie jest zbyt dobry pomysł ... z cichych a tanich to polecam Sunony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz spokojnie miejsca na 2 wentylatory. Koszt 2szt. takich jak w zasilaczach ATX jest niewielki(przejdź się po serwisach komputerowych czy nie mają jakiś padniętych zasilaczy do wyrzucenia to będziesz mieć za friko).

 

to nie jest zbyt dobry pomysł ... z cichych a tanich to polecam Sunony.

A gdzie taki wentylatorek powinien się znajdować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taki wentylatorek powinien się znajdować ?

 

podobna zasada jak w komputerze - ważne aby był tzw. "przeciąg"

Problem jest w tym że chce go zabudować w podłodze bagażnika i nie wiem jak tam zrobić wentylacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że chce go zabudować w podłodze bagażnika i nie wiem jak tam zrobić wentylacje.

 

dwa po przeciwległych krawędziach zabudowy ( dekla górnego ) - jeden wtłaczający i drugi wyciągający powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że chce go zabudować w podłodze bagażnika i nie wiem jak tam zrobić wentylacje.

 

dwa po przeciwległych krawędziach zabudowy ( dekla górnego ) - jeden wtłaczający i drugi wyciągający powietrze.

Aha, dobrze wiedziec, bede musial o tym pomyslec. Chodz nie myslalem ze bedzie chlodzenie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 piece w tym 4ch klasy A pod tapicerka w boczku i nie ma koniecznosci chłodzenia....

 

wszystko kwestia wzmacniacza jaki posiadasz, oraz ile miejsca ma do "oddychania".

 

U mnie przestrzeni będzie około 10l (80cm x 7cm x 30cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7cm to glebokosc montarzowa ??

To wymiar zewnętrzny.

Chodz nie myslalem ze bedzie chlodzenie potrzebne.

Bo chłodzenie nie musi być konieczne bo

wszystko kwestia wzmacniacza jaki posiadasz, oraz ile miejsca ma do "oddychania".

ale nie przewidzisz tego wcześniej. Podczas codziennego użytkowania gotowej zabudowy możesz decyzję o montażu wentylatorków podjąć. Dobrze jest uwzględnić taką potrzebę już w fazie projektowania zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymiar zewnętrzny

To jest wymiar skrzyni w ktorej bedzie zabudowany wzmacniacz (szerokosc x wysokosc x glebokosc). Bedzie podniesiona podloga w bagazniku.

 

ale nie przewidzisz tego wcześniej. Podczas codziennego użytkowania gotowej zabudowy możesz decyzję o montażu wentylatorków podjąć. Dobrze jest uwzględnić taką potrzebę już w fazie projektowania zabudowy.

Jak wezme sie juz za wykonywanie to wezme pod uwage montaz chłodzenia

 

Pytam bo po wymiarach zaczelo mi sie wydawac ze tylko plaski sub wejdzie w ta zabudowe

Sub bedzie zabudowany w boczku nadkola w miejscu orginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...