Skocz do zawartości

jaki woltomierz kupic


arturbp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No pewnie :)

 

Chyba że będą spadki poniżej 7,5V albo chcesz to montować w ciężarówce :)

 

http://cgi.ebay.de/Digita...=item20b046c983

 

Tylko czy ten mój woltomierz z linku może być zasilany z tego zasilania, które sam mierzy ????

 

Chce kupić takich więcej i muszę mieć pewność, że tak będzie ...

 

I czy takie coś nie będzie rozładowywało akumulatora ??

 

Chciałbym go podłączyć pod kable zasilające wzmacniacz ale co w momencie zostawienia auta na noc ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym go podłączyć pod kable zasilające wzmacniacz ale co w momencie zostawienia auta na noc ?????

 

co za problem :) pstryczek elektryczek i jazda :) na przewodzie stosujesz przełączniczek, który ładnie ukrywasz gdzieś żeby się nie rzucał w oczy etc, widziałem kiedyś takie które posiadały jeszcze "remote" to wtedy jest lux ;P podłączasz remote od radia/stacyjki i masz git;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przelacznika mozna zastosowac malutki przekazniczek sterowany z kabelka remote lub przewodu "po stacyjce" - zalancza on wtedy nasz volmeter :) Choc nic nie stoi na przeszkodzie by miec tak jak hehepack . Na pewno nam nie wyladuje aku :P

 

PS - ten voltomierz ghost'a strasznie przypomina mi wzmaki RF serii Power :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym go podłączyć pod kable zasilające wzmacniacz ale co w momencie zostawienia auta na noc ?????

 

co za problem :rotfl: pstryczek elektryczek i jazda :) na przewodzie stosujesz przełączniczek, który ładnie ukrywasz gdzieś żeby się nie rzucał w oczy etc, widziałem kiedyś takie które posiadały jeszcze "remote" to wtedy jest lux ;P podłączasz remote od radia/stacyjki i masz git;P

 

http://cgi.ebay.de/Digita...=item20b046c983

 

Tylko czy ten mój woltomierz z linku może być zasilany z tego zasilania, które sam mierzy ????

 

Raczej tak .... bo nie widzę innej opcji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link do e-bay cos nie teges jest. Woltomierze moga byc zasilane napieciem ktore mierza jednak w takich wypadkach wystepuje niewielki blad pomiarowy. Najwiecej problemow mialy z tym kostki ICL 7106 i 7107 :rotfl: Jednak przy zastosowaniach samochodowych nie ma sie tym co przejmowac. Producenci zadbali o to, by odpowiednio skompensowac te bledy w granicach napiec pomiarowych rownych ok 10 - 15 V .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje nas pomiar napięcia "ogólnie" w instalacji to przecież można zwykły voltomierz podłączyć tam, gdzie napięcie pojawia się dopiero po przekreceniu kluczyka. Jeśli chcemy natomiast mierzyć napięcie na akumulatorze lub bezpośrednio przy samym wzmacniaczu to taki "remote" można sobie prosto dorobić poprzez wspomniany przezemnie przekazniczek z cewka na 12V - podlaczamy go tak, ze napięcie na cewce pojawia się po przekreceniu kluczyka i wtedy zalancza on voltomierz. Koszt - >5zl .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ode mnie :)Rozdzielacz

 

Miałem, nie "rozładowuje standardowego aku przez co najmniej 5 dni :P i jeszcze zawiera nie najgorszy rozdzialacz.

Po gruntownym rozbebeszeniu robi sie na prawde "malusi" ( miałem go w okienku zegarka w golfie III) .

Hmmm...mierzy pewnie nie gorzej jak Brax :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj panowie macie taki voltomierz z Remote Tylko ta cena

 

mnie ostatnio urzekł Brax Multicontroller ... to jest dopiero cena ... ale wszystko monitoruje na bieżąco :P

 

To jeszcze ode mnie :)Rozdzielacz

 

Miałem, nie "rozładowuje standardowego aku przez co najmniej 5 dni :P i jeszcze zawiera nie najgorszy rozdzialacz.

Po gruntownym rozbebeszeniu robi sie na prawde "malusi" ( miałem go w okienku zegarka w golfie III) .

Hmmm...mierzy pewnie nie gorzej jak Brax :hyhy:

 

podobny trochę do Zealum-a z którym miałem styczność http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...