Skocz do zawartości

CLARION DRX 960RZ - problem


massiv88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Posiadam Clarka już jakiś czas i nie miał takich ,,fochów" jak teraz :P

Problem tkwi w tym że samoczynnie przeskakuje z płyty CD na radio. Czas jest różny, nieraz gra dłużej a nie raz przeskakuje dość szybko, zanim przesłucham jedną nutę/kawałek. Denerwuje mnie to bo muszę przełączać ponownie na CD.. W czym tkwi problem? Miał ktoś taki przypadek?

 

PS: w szukajce nic nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś zimny lut? Pada przycisk od wyboru funkcji?

to raczej nie

 

Tasma luzna na panelu?

wydaje mi się że najprędzej tutaj coś będzie się działo.

Ktoś kiedyś gdzieś wysnuł taki mit że można taśmę przetrzeć spirytusem ze ściereczką i może pomóc. Ktoś próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała taśmę?? Nie wiem skąd to komuś przyszlo do głowy. Same styki taśmy owszem - przeczyscisz je i tyle. Trzeba tez obadac czy nie jest gdzieś przerwana w zalamaniu. Rozumiem ze kwestie TP wykluczasz? Radio przelacza się na jakakolwiek audycje czy tylko info dla kierowców?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem dwa razy, tylko nie z Clarionem a z Pionkiem DEX-P9R. U mnie przełączało się samoczynnie z CD na Tuner i na Multi CD, tak w kółko. Co 30 sekund przełączało się samo, myślałem, że ku...wicy dostanę. Wziąłem szmatkę z microfibry, mocno ją nasączyłem IZOPROPANOL'em przeczyściłem styki na panelu i w radioodtwarzaczu. W moim przypadku był to strzał w dziesiątkę, trzy miesiące już minęło i nic się nie dzieje. Też myślałem, że tylko Elser (serwis) na Platynowej mnie ratuje :P a jednak obyło się bez tego.

 

Do jakiekolwiek czyszczenia, czegokolwiek polecam Ci tylko IZOPROPANOL, wóda, dykta i inne polecane specyfiki zostawiają po sobie pozostałości w postaci różnego rodzaju nalotów.

Można go kupić w sklepach chemicznych lub po prostu w sklepie fotograficznym, jest to płyn do czyszczenia optyki w aparatach fotograficznych i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiryt i czysta nie zostawiają sladow czy owadów które mogły by mieć jakikolwiek wpływ na rzeczy które tu bedą do czyszczenia. Od lat nie raz stosuje i nigdy nie miałem problemu. Można zakupić "kontakt" - najlepszy do czyszczenia. Ale jak mówię - jak się ma pod ręka czysty alko to da radę. Nic się nie stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...