Skocz do zawartości

Mocna 4 kanałówka wyższej klasy


Karolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problemik, otóż powoli nadchodzi czas na zbudowanie własnego systemu w samochodzie.

Szukam mocnego i dobrze grającego wzmacniacza 4 kanałowego. Urządzenie będzie zasilało 2 zestawy 2 drożne każdy o mocy 160 RMS ( 4 ohm ).

 

Póki co rozważam następujące konstrukcje

 

Precision Power DCX 1000.4 ( 4x125 RMS @ 12.5V )

lub

Rockforda T600-4 ( 4x100 RMS - pomiarowa moc na razie nieznana, ale mam upatrzoną sztukę, jak od angola dostane info to napiszę ile tam mu wyszło ).

 

PP-ka słuchałem pod dwoma zestawami HSK i jego brzmienie jak najbardziej mi odpowiada, jakośc zachowana a całość gra z odpowiednim wykopem.

 

Amerykanskie brzmienie znam ze strony subwooferów ofc. także mi odpowiada, więc RF-a biorę pod uwagę, ale troche się boje tych ich mocy pomiarowych, bo nie moge za bardzo sobie uzmysłowić, że niektóre sztuki mimo iż zbudowane z tych samych elementów potrafią być mocniejsze czasem o 20-40 watów na kanał... :( ( bo w piecach subowych są dużo większe )

 

Dodam, że do tej pory nie miałem za dużo do czynienia z piecami na przód ze stajni RF ( za to obleciałem sporo tych do subów :] ), stąd trudno znaleźć jakiś punkt odniesienia.

 

Głownie stawiałbym na czystość i przejrzystość dźwięku oraz odpowiedni poziom głośności bo sekcja basowa będzie niegorsza.

 

Radio jakie będzie z tym sprzęgnięte to Alpine F1 status.

 

Muzyka jakiej słucham to głównie HH ale też jakieś szybsze bity.

 

Dzięki za wszystkie opinie i pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie brzmienie preferujesz na gorze, ale mi osobiscie DCX1000.4 na gorze sie nie widzi. Za to jak najbardziej da sobie rade z wymagajacymi glosnikami. Mocy to mu nie brakuje, jak go mialem to napieral tak ze masakra. Prawdziwe amerykanskie brzmienie, mocne i dynamicznie.

 

Osobiscie z tych 2 to DCX. Jednak musisz zdawac sobie sprawe z tego ze jest to kawal "bydlaka" i trzeba sie nagimnastykowac zeby zabudowac go w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam własnie t8004:)

 

mocy mu nie brakuje i wbrew pozorom (ze RF) na gorze gra detalicznie i nie ostrzy...

 

słuchalem np z 4 kanałowek stega k4.01 i phase RS4

 

RSa zjadł na sniadanie

 

w porowaniu ze stegiem bylo lepiej ale nie odpowiadal mi w stegu bass (taki twardy) o gora jak dla mnie za ostra...

 

nie zaluje ze go kupilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam własnie t8004:)

mocy mu nie brakuje i wbrew pozorom (ze RF) na gorze gra detalicznie i nie ostrzy...

słuchalem np z 4 kanałowek stega k4.01 i phase RS4

RSa zjadł na sniadanie

w porowaniu ze stegiem bylo lepiej ale nie odpowiadal mi w stegu bass (taki twardy) o gora jak dla mnie za ostra...

nie zaluje ze go kupilem

 

Wszystkie trzy wymienione przez Ciebie wzmacniacze są naprawdę dobre.

To który gdzie wygra zależne jest wyłącznie od konfiguracji w jakiej są porównywane oraz gustu oceniającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście od siebie dorzuciłbym coś ze stajni Soundstrem'a :P

Oczywiście, mowa tu o klasykach i oldzikach ze stajni tego szlachetnego producenta.

Naturalnie, w grę również wchodzi zamiłowanie do amerykańskiego brzmienia.

Troszkę ostrzejsza góra no i oczywiście soczysty bassik :wstyd:

Co do AS'a, też nie głupie propozycję, lecz na pewno wymagające prądowo, to fakt lecz mocy im nie braknie.

 

Soundstream Reference 800.4

- http://forum.realmofexcursion.com/gallery/...ry.php?cat=1790

 

A ten piecyk, jak i mocowo jak i brzmieniowo będzie delikatnie zbliżony do RF'a 800.4

Myślę, że też warto się nad nim zastanowić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki87, a będziesz miał swojego 1000.4 podłączonego pod coś? Ja zaczynam dopiero powoli rzeźbić podstawy pod audio i nie ma jeszcze efektu. Na dobra sprawe na razie mam sprzęt i upatrzone auto.

 

Nie lubie ostrej i natarczywej góry, te seryjne zestawy będą tylko jakiś czas u mnie w aucie ( 2 x Dragster DSK 672 ) docelowo będzie 3 way w aktywce. Ale do tego jeszcze troche, na razie bliższa przyszłość mi w głowie. Piec będzie musiał być mocny bo woofery z tego zestawu pójdą pod przyszły system, bo mają odpowiedni wykop :P

 

Max budżet za piec to 1k pln ( uzywany czy nowy - nie gra to żadnej roli )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam DCX 600.4 bo potrzebuje trochę miejsca w bagażniku a gra on podobnie do 1000.4... Zasilam nim niewymagający mocowo zestaw odseparowany + subwoofer. Jak będę miał trochę czasu to może wrzucę 1000.4... ale on zajmuje pół bagażnika:/ ...jest to naprawdę kawał bydlaka, dlatego myślałem, że może u Ciebie przetestujemy; - )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z tych dwóch to PPI, i jednego i drugiego słuchałem, RF nawet zamiennie w moim systemie zamiast 603x.RF to mocne bydle ale do łupania, natomiast PPI to już troszkę wyższa półka jeżeli chodzi o SQ.Jak ma być to do F1 to może warto dać mu dobrego partnera, jakoś RF mi się nie widzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...