Skocz do zawartości

Przygotowanie drzwi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z racji, że dziś udało mi się znaleźć chwilkę czasu to postanowiłem zajrzeć cóż tam w trawie piszczy Rozebrałem drzwi i takie coś:

 

Foto 1

 

Foto 2

 

Foto 3

 

Foto 4

 

Jak widać producent zadbał o wytłumienie drzwi :cwaniak: Jednak myślę że należało by co nieco poprawić :hyhy: ponieważ szykuje mi się wymiana głośników bo po zmianie radia czuć różnicę a nawet są na to dowody :rotfl:

 

8 Wat :/:zdziwko:

Głośnik 1

 

 

Jednak radio ma więcej :rotfl:

Głośnik Foto 2

 

I wymyśliłem aby wytłumić dwoma sposobami, mianowicie do środka drzwi zapodać jakiś lepszy materiał coś pokroju GMS a na tą część zaraz pod tapicerką dać maty app tylko na otwory technologiczne. I jeśli by mi to jednak kiedyś nie odpowiadało to będzie mniej problemu żeby tą app zdjąć bo myślę że ta np GMS dla mnie będzie ok i nie będę jej zmieniał. Czy jest to dobry pomysł? I czy to prawda że nie będę musiał wykładać w środku całych drzwi tylko jakiś tam kawałek za głośnikiem a niekoniecznie od brzegu do brzegu? I jeszcze jedno pytanie czy zastosować jakąś gąbkę za głośnikiem i bezpośrednio pod tapicerką?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DriftKing-DK jeżeli chcesz oszczędzić trochę na matach/wadze to możesz ograniczyć wygłuszanie zewnętrznego pokrycia drzwi do nałożenia dużych kawałków mat na płaskie powierzchnie. To daje najwięcej efektu najmniejszym kosztem.

Dobrze uszczelnij przednią część drzwi czyli tą blachę do której przyczepiasz tapicerkę, w szczególności zadbaj o to aby usztywnić matę w miejscu dużych otworów technologicznych.

Uszczelnij okolice zamocowania woofera (oczywiście w granicach rozsądku - otwory odpływowe dla wody muszą zostać drożne), szczególnie miejsca gdzie spinki wchodzą w blachę.

Dodatkowo obklej blachę w okolicy mocowania woofera - 2 warstwy od spodu + 2 warstwy od przodu+ dokładnie obklej matami panel mocujący z MDFu - najlepiej zrobić to po zamocowaniu głośnika

http://img686.imageshack.us/img686/8537/pict1265.jpg

Sorki za kiepską jakość zdjęcia - jest tylko poglądowe.

Mam nadzieję, że to Ci choć trochę pomoże.

Powodzenia w pracach.

Pozdr.

Kamyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o uzycie gąbki to ja własnie uzylem , zrobilem budzetowe wygluszenie i szkoda ze juz nie mam drugiego auta zrobionego w STP by porownac ale.... Nie zabardzo wiem jak moglo by byc lepiej , moze moje szczescie ze audiofilem nie jestem ale takie sa moje odczucia

 

Jak jestes zainteresowany to w naszych instalacjach jest temat VECTRA by SANDERS156 i tam mozesz zobaczyc jak wyglada to o czym mowie , efekt jest taki ze nic nie trzeszczy nie stuka a woofery pompują jak glupie :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...