Skocz do zawartości

Przebudowa instalacji - sugestie?


conrack007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś rok temu popełniłem błąd kupując sprzęt CA w pośpiechu bez niezbędnego obycia w temacie. Było to helixy db 52.1, skrzynka jbl gt5-12 + cp hpb602, radio alpine CDE 9872. Wiadomo przez kilka dni byłem zadowolony bo "łupie" :hyhy:, ale w końcu zechciałem posłuchać muzyki i zaczęły się schody jakbym nie na ustawiał tak w raz to gra do niczego, jedynie w wolnych "murzyńskich" bitach jakoś to ostatecznie grało. Obecnie mam wzmacniacz alpine 3548 podpięty pod przód i z tym tylko jeżdżę... Chcę sprzedać suba, ale mam z tym problem. Po wstępie moje pytanie jak sensownie rozłożyć przebudowę na etapy? Warunki to uniwersalność sprzętu bo moje zamiłowania do konkretnych gatunków są zmienne. Dodam, że auto to passat b3 kombi i tu jest wg mnie problem odległości suba od przodu. Jakiś przedział cenowy dodam, gdy dojdziemy do tego od jakich elementów zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można rozłożyć na raty i sukcesywnie robić niemniej nie jest to proste.

1) Czy drzwi masz zrobione (tzn. wytłumione i wygłuszone) ?

2) Jak daleko finansowo chcesz się w rozbudowę CA zaangażować ?

W tej chwili z twojego postu wynika, że stwierdziłeś że subwoofer buczy a nie gra ale nie napisałeś czy przód Ciebie zadowala.

Zmiana po kolei powoduje także że kupione nowe i lepsze elementy będą grać tylko tak dobrze jak pozwolą na to pozostałe słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw skup sie na przodzie, czyli :

 

Przygotuj odpowiednio drzwi poprzez wygluszenie i zakup/zrobienie dystansow.

Zakup glosniki oraz wzmacniacz do nich, zacgowujac zasade by wzmacniacz byl mocniejszy niz glosniki - wtedy latwiej po czasie bedzie Ci wymienic glosniki na jakies inne, moze mocniejsze. Zakup oczywiscie odpowiednie okablowanie. Dobrze by bylo gdybys zakupil od razu cale czyli razem z kabelkami dla suba - wtedy rozbierasz auto tylko raz zeby polozyc instalacje. Nie zapominal o bezpieczniku kolo akumulatora.

Na sam koniec tego etapu mozesz pomyslec nad zmiana radia.

 

Kolejny etap to sub+skrzynka + wzmacniacz.

 

I myzyka gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można rozłożyć na raty i sukcesywnie robić niemniej nie jest to proste.

1) Czy drzwi masz zrobione (tzn. wytłumione i wygłuszone) ?

2) Jak daleko finansowo chcesz się w rozbudowę CA zaangażować ?

W tej chwili z twojego postu wynika, że stwierdziłeś że subwoofer buczy a nie gra ale nie napisałeś czy przód Ciebie zadowala.

Zmiana po kolei powoduje także że kupione nowe i lepsze elementy będą grać tylko tak dobrze jak pozwolą na to pozostałe słabsze.

 

1) Jestem przed tym przedsięwzięciem. helixy siedziały w konsoli przedniej. Wstrzymałem się z tym, bo nie wiedziałem czy auto zostanie ze mną. Póki co planuję zrobić to na materiałach STP.

2) Jeżeli nie będę popełniał poważnych błędów i rozkładał to na etapy to sądzę, że trochę na to pójdzie, trudno mi powiedzieć ile, bo jak wiadomo, jednemu wystarcza to a inny chce więcej.

3) Przód zdecydowanie do wymiany.

 

Najchętniej zacząłbym wszystko od początku i szkoda mi trochę wydanych pieniędzy, ale cóż poradzić. Co myślicie, aby przeboleć błędy zakupu i w miarę możliwości odsprzedawać sprzęt?

 

np;

I etap:

-głuszenie drzwi dystanse itp

- helixy + alpine 3548

 

II etap:

-porządniejszy przód np dls r6a

- adekwatny wzmacniacz

 

II etap:

-lepsza jednostka

-sub+wzmak

 

coś w tym stylu.

 

Najbardziej mnie zastanawia jak to rozegrać, aby tymczasowo wykorzystać to co mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...