Skocz do zawartości

Projekt CA do A4 b5


Sqizzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,

 

ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad rozbudową CA w mojej A4.

 

Jedyne co mam do radio JVC KD-AVX2. Planuję pod jeden wzmacniacz podłączyć przednie głośniki i subwoofer.

 

1 Głośniki

 

Zastanawiałem się nad 16cm głośnikami z przodu ale w Audi A4 potrzeba za dużo przeróbek aby zmieścić w drzwiach owe głośniki. Także skupiłem się nad 130mm głośnikami. Zastanawiam się nad Hifonics TX5. Oczywiście do tego miałoby dojść wyciszenie drzwi.

 

2 Wzmacniacz

 

Co sądzicie na temat titan ta0x103 miałbym okazję kupić go dość tanio.

 

3 Subwoofer

 

Póki co budżet nie pozwala mi na kupno subwoofera, więc póki co grałby sam przód pod wzmacniaczem, a subwoofer zostałby kupiony w późniejszym terminie

 

 

Zastanawia mnie podłączenie głośników i subwoofera pod wzmacniacz i do radia. W radiu mam kilka wyjść na wzmacniacze, podzielone na:

- przednie głośniki

- tylne głośniki

- subwoofer

Możecie mi napisać w jaki sposób miałbym podłączyć wzmacniacz pod radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście "subwoofer" podłaczasz pod jeden kanał we wzmacniaczu a "Przednie głośnik"i pod drugi następnie do pierwszego kanału poprzez mostek podłączasz skrzynie a do drugiego pod lwy kanał lewy głośnik pod prawy - prawy "Tylne głośniki" zostawiasz w spokoju bo z tego co widzę nie planujesz tam nic wrzucać

Co do 16 to mógłbyś się jednak o nie pokusić bo jest różnica :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia nie znam, więc się nie wypowiadam

 

Głośniki na przód, warto pobawić się i wstawić 16cm

 

Wzmacniacz, delikatnie mówiąc słabiutki

 

 

Podłączenie:

z wyjścia rca front do wzmacniacza na przód

z wyjścia rca sub do wzmacniacza subwoofera

Od radia bierzesz jeszcze remote (wł/wył wzmacniacza/wzmacniaczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz z jednego wzmacniacza zasilacz suba i glosniki przednie to kupujesz 4-ro kanalowke, dwoma kanalami zasilasz glosniki a pozostale dwa mostkujesz i polaczasz pod nie suba. Radio podlaczasz tak - przednie glosniki - to wiadomo, od wyjscia na suba wystarczy jeden kabelek RCA , przy wzmacniaczu stosujesz rozdzielacz typu Y , podlaczasz go pod wejscia odpowiadajace zmostkowanym kanalom i gra muzyka Niektore wzmacniacze oferuja przelacznik mono-stereo na mostkowane kanaly - wtedy nie musisz stosowac tego rozdzielacza Y.

 

Napisz ile mozesz przeznaczyc na sprzet, czy moze byc uzywany czy nie, i czego glownie sluchasz. Powiedz takze czego oczekujesz od swojej instalacji.

 

 

...spoznilem sie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasy póki co mam niewiele na ten cel, jakieś 600-700złoty na wzmacniacz i głośniki z przodu.

Muzyka różnie, zależy co wpadnie w ucho. Przeważnie house, hh.

 

Póki co mam zamiar skupić się tylko na przodzie i wzmaku. Subwoofer dojdzie za 2-3 miesiące.

 

Najprawdopodobniej zostanę przy 130mm z przodu, akurat aby upchnąć 160mm w A4 trzeba się niesłychanie namordować.

 

 

Powiedzcie mi czy takie maty wystarczą aby wygłuszyć przednie drzwi: http://www.allegro.pl

/item1002363845_mata_bitumiczna_wygluszjaca_profesjonalne_maty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc moje plany się trochę zmieniły.

 

Jednak z przodu postaram się zamontować 165mm PowerBass S-6C.

 

 

Jakiej mocy mam kupić wzmacniacz do tych głośników ( 70W RMS) i subwoofera do bagażnika. Wzmacniacz oczywiście może być używany, mógłby ktoś polecić jakiś niedrogi sprzęt. Zastanawiam się nad czymś z Magnata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sqizzy, niebawem robię sobie Panele do Audi to podpatrzysz sobie jak można to fajnie zrobić :P

 

Sam na razie nie mam na to koncepcji :P

 

Jednak z przodu postaram się zamontować 165mm PowerBass S-6C.

 

Dorzuć trochę i będą fajne Vibe BlackAir 6 ;-)

Z rabacikiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki pod tapicerka, zwlaszcza w wypadku audi, duuuzo niestety traca.. :P Po prostu dusza sie pod nia. Zamontuj tak jak mowisz i jesli wystarczy Ci to, to ok. Ale wiedz ze wyciagajac je przed tapicerke zdecydowanie uslyszysz roznice... A panele mozna wykonac naprawde zgrabne, z maskownicami , ktore doslownie wtopia sie w reszte ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem wczoraj wieczorem alledrogo i zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami.

 

1:

Głośniki Vibe BlackAir 6 od K@mil'a z rabacikiem ;-) i Magnat RX44

 

2:

Powerbass S-6c i np. Blaupunkt GTA 480 lub słabszy magnat

 

Głośniki Vibe mają większą głębokość montażową i nie wiem jak to będzie z głośnikami wysokotonowymi, w PowerBass'ach wiem że do mojego A4 tweetery pasują idealnie ( Plug&Play). No i wiadomo że różnica w cenach też będzie.

 

Do wygłuszenia planuję użyć takich mat (około 15szt. na przednią parę drzwi): http://www.allegro.pl/item1010113725_atm_m...a_standard.html

 

Zastanawiam się tylko czy jest sens kupować głośniki Vibe i RX44 do takiego wygłuszenia.

 

 

 

Ogólnie na wszytko mam 1000zł. Tak więc odliczając okablowanie i maty. Na głośniki i wzmacniacz mam 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...