Skocz do zawartości

Propozycje projektu audio BMW E34 Sedan


dj.cross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc czekam na jakieś porady co do tego żeby to jakiś wyglądało i grało

Do wykorzystania cały kufer bmw e34.

Do dyspozycji

1szt-AS helon15spl

2szt-orion 2500D

jednostka sterująca sony CDX-M8800

zasilanie 100mm2

akumulator 110ah 1050A

Jaki kondensator do tego kupić?

i co na przód włożyć

lepiej do tego kupić drugi AS czy jakieś inne 2 12calówki?

skrzynia ma posiadać wylot(szczelinę) do środka kabiny poprzez tylną kanapę w miejscu podłokietnika...

Jak mogę dodatkowo usprawnić alternator?

Czekam na ciekawe pomysły i z góry dziękuje za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na 180 da się zmienić pewnie

ale drugi to nie ma szans to model e34 TDS

hm akumulator centry po roku klękną pod sonym xm2200gtx :)

 

Zabudowa pod hardstyle...

Zastanawiam się nad kondensatorem i mam 2 kandydatów z allegro

1-Impluse 18F

2-boss 12F

który co warty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dj.cross, nie zmiescisz raczej racjonalnych skrzyn pod 2x 15 do sedana.

 

Sprzedac 15 AS'a i 2x hcca 12.2 byloby bardzo grubo.

 

 

Zeby nie byc po tyłach z zasilaniem nie wystarczy jeden aku i jakis tam altek 150A.

Taki arsenał wymaga elektrowni i to nie byle jakiej. Elektrownia któa da rady bez strat pod to wiaze sie z napewno 2 altkami (ale w tds nie ma miejsca reki wlozyc) i bateria akumulatorów.

 

 

Wiem po sobie mam nie wiele bardziej wymagajacy prądwo piec od 1 sztuki orka a 70ah+ 20ah bufora GÓWNO daja... Laduje aku do maxa, dopinam trzeci aku 100AH a dalej są potworne spadki i niedobory, choc obecnie narazie testowo pod sztuka helona 12...

 

Altek narazie tragedia (bo juz od dawna lezy i sie kurzy altek ale czasu nie ma), ale celowo pisze o tym ze ladowalem aku do maxa przed testem zebys miał swiadomosc ile trzeba... Nie wspomne e eby zrobic elektrownie z prawdziwego zdarzenia która podoła Twojemu zestawowi 2x OREK nie wystarczy 2 tys zł...

 

 

Mój obecny altek nie doladowuje jak nalezy akumulatorów daltego nie czesto uzywam suba szczerze mówiac i profilaktycznie co jakis czas podpinam na noc prostownik.

Nie mam miejsca na baterie akumulatorów na codzien, wiec musi wystarczyc to co jest. Gdy przyjda pomiary to zapewnie dopinana baterie akumulatorów, która na czas pomiaru wystarczy. Na codzien jednak zyje ze swiadomoscia, ze nie wykorzystuje pieca na max'a bo miejsce i jeden altek (150-200 A) mi nigdy tego nie zapewnia.

 

 

Niedawno biłem sie z myslami czy nie kupic dwóch d2500, a mogłem meje miec praktycznie bez pienieznego wkłądu dodatkowego z mojej strony. Dobrze ze nie znalazlem miejsca zeby je zamontowac pod roleta bo teraz miałbym dopiero nie lada problem z zasilaniem....

Powstrzymałem sie bo czasem nie warto za wszelka cene przec naprzód a to dlatego czesto zdarza sie, ze w takich sytuacjach nastepuje przerost formy nad trescia a to do niczego rozsądnego nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia ma posiadać wylot(szczelinę) do środka kabiny poprzez tylną kanapę w miejscu podłokietnika...

IMHO, nie zawsze to jest dobrze. Jest nie mało przypadków, gdy sub gra lepiej przez tylną półkę, albo nawet grając w bagażniku, który ma dostęp do wnętrza przez otwory pod głośniki tyłowe.

Jak to będzie lepiej w Twoim przypadku, odpowie eksperiment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pokminisz to zrobisz odpowiednie zasilanie za 2000 zł.

Co ja proponuje: jak masz benzynowy motor to ze zmieszczeniem 2 altków mega problemów raczej nie będzie, w ostateczności mozna zrezygnować z kompresora klimy i tam wrzucić drugiego altka.

Jeżeli chodzi o same alternatory to polecam te montowane seryjnie w Audi A6 3.0 TDi.

Sam kupiłem takie dwa. Oczywiście okablowanie to wiadomo jakie.

Jeżeli chodzi o akumulatory, pojeżdź po szrotach i szukaj terenówek jeep-a. Najczęsciej znajdziesz tam żelowe aku optminy o dość solidnych pojemnościach.

Mnie udało się kupić 2 takie żółte Optimy 75Ah w cenie 450 zł/szt z takich rozbitych jeepów.

 

Taki tandem odpowiednio zestrojony z ładowaniem o odpowiedniej wartości z altka, da zaskakujące efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pokminisz to zrobisz odpowiednie zasilanie za 2000 zł.

Co ja proponuje: jak masz benzynowy motor to ze zmieszczeniem 2 altków mega problemów raczej nie będzie, w ostateczności mozna zrezygnować z kompresora klimy i tam wrzucić drugiego altka.

Jeżeli chodzi o same alternatory to polecam te montowane seryjnie w Audi A6 3.0 TDi.

Sam kupiłem takie dwa. Oczywiście okablowanie to wiadomo jakie.

Jeżeli chodzi o akumulatory, pojeżdź po szrotach i szukaj terenówek jeep-a. Najczęsciej znajdziesz tam żelowe aku optminy o dość solidnych pojemnościach.

Mnie udało się kupić 2 takie żółte Optimy 75Ah w cenie 450 zł/szt z takich rozbitych jeepów.

 

Taki tandem odpowiednio zestrojony z ładowaniem o odpowiedniej wartości z altka, da zaskakujące efekty.

 

Hu... No to czeka mnie ogrom pracy...

najlepiej było by zrobić to na 1 altku ale pewnie takich mocnych to niema...a z klimy jestem niechętny rezygnować bo trochę też wydałem na jej usprawnienie...

Moje Bmw to Diesel i jak na moje oko to nie bardzo ten drugi altek,ale może jakiś fachowiec spojrzy na to fachowym okiem inaczej... :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z upchnięciem czegoś tak aby pasek to napędził w 2.5 TD/TDS jest mocno utrudniony. Jedyne co ja widze, to wstawić maksymalnie wydajny alternator w miejsce fabrycznego. Pogadaj z jakims elektrykiem, bo wiem, że są tacy, który potrafią wyrzeźbić alternator o dość dowolnych parametrach. Kwestia kasy i ilości miejsca.

 

Zawsze możesz ściagnąc dedykowanego altka do audio. np Irriagi z USA - meade916 takich uzywa w tahoe. Te już są mocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na forum myślę że na początek starczy i altek 180A i jakieś 2żelówki... pokuszę się chyba na radę kolegi...

Jak stanę na nogi to zrobię zdjęcia tego co jest do wykorzystania i wrzucę na forum...

(Chwilowo się trochę połamałem po czołówce fiat cc kontra lublin3)

 

[ Dodano: 2010-05-15, 10:02 ]

Zdjęcie części zestawu do zabudowy...

post-3050-1272024179.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś został zmieniony kabel+ od altka na 70mm2...

Niechętny byłem na przeciąganie go pod tapicerką więc...

Dałem plus z altka na rozrusznik i działa nic złego się nie dzieje...

Ładowanie 14v.Dam nowe szczotki na altek to może się poprawi trochę.

 

W czwartek będę już mieć skrzynkę pod helona.

Zrobiłem trochę porządku w bagażniku i znalazłem idealne miejsce na oriona w podłodze,będzie niewielki dostęp do niego na regulację ale za to nikt mi go z tam nie wyłuska...

 

Niedługo dodam fotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,powoli...

Wczoraj z kumplem gruntownie obieliliśmy kufer...Zastanawiam się czy wykładać bagaj matą czy nie...

Jutro odbiorę skrzynkę i będzie przymiarka...

I może montaż nowych sygnałówek,jak czasu starczy.

 

P.S Zdjęcia wrzucę jak dopadnę lepszy aparat...

Próbowałem cyknąć SE k850i ale to taki szmelc że nic nie widać...

 

Potrzebne jeszcze jakieś mocne tweeter-y na tył,czekam na propozycje...

 

Karollo,jak podkręcić ten regulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolo nie wiem gdzie mieszkasz ale chociaż elektrycy znają się w temacie...

A u mnie jest tak:

Pierwszy elektryk samochodowy-Panie na co panu 2 alternatory?

Drugi-panie po co takie grube kable i na co taka "pyta"od alternatora?

Ale chociaż jak poszedłem do elektrycznego sklepu i pokazałem gościowi kabel to wiedział do czego to ma być...

 

 

Zaraz jadę to klamoty i biorę się za rozciąganie kabli...

Na razie etap wymiany sygnałówek na Audio-Technik Dietz

Oraz małe sprzątanko wewnątrz auta i pranko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprzątane,uprane i kable rozciągnięte...

Dołożyłem 1 żyłę więcej na jakąś kamerkę cofania lub lcd,sam jeszcze nie wiem...

Teraz najgorsze trzeba pozakładać i poprzykręcać kanapy i fotele i może boczki dziś upiore...

 

Porobiłem parę zdjęć jak zastane kumpla w domu to wrzucę kilka fotek gdzieś ok 20h...

 

Plany na jutro:

Dokończenie sprzątania,ułożenie skrzyni i pobranie wymiarów pod stelaż na wzmacniacze i akumulator...

P.S zrezygnowałem z 100mm2 bo były za sztywne,będą 70mm2 Wczoraj przyleciały... :zdrowko:

Browarek dla wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już sprzęt gra, niestety nie mogę teraz dodać fotek...

Teraz głośnik jest zapięty w 1ohm wzmacniacz rozkręcony na 1/4 mocy i już dość przyzwoicie zagrywa...

Skrzynie przykręciłem do tylnej kanapy na 4długie wkręty(nawet nie drgnie)

Hm... trochę pogra i może dostanie więcej mocy...

A alternator 140A musiałem zdemontować ponieważ przy wymianie szczotek okazało się że to 95A.I został odesłany...

Zamontowałem znów swoją starą 95 i dałem nowe szczotki(daje 14,2)

Jest kondensator 1F stealtch,aku 88ah A spadki przy 1/4 mocy od 14,2 do ok 13,0v

Jak dam głośniej na radyjku to mi światła mijania przygasają lekko...

Trochę się boje żeby nie uwalić głośnika lub wzmacniacza...

 

P.S Głośnik Audio System Helon 15spl umieściłem w skrzynce zalecanej przez producenta 95l.

Co się okazało:głośnik bardzo dobrze daje radę z Hard style, w wolnych bitach wręcz powala(utwór: thre 6 mafia)

Także z cała pewnością stwierdzam swoje zadowolenie...

 

Jak się wygrzeje zobaczymy co potrafi zrobić z bmw... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...