Skocz do zawartości

2 skrzynie w jednym bagaju


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nigdzie nie mogłem znaleść info na ten temat więc postanowiłem zapytać:) Czy umieszczenie w jednym bagażniku 2 skrzyń z głośnikiem powiedzmy RE Audio jakieś tam 200-300 w RMS w różnych obudowach tj. jedna close, a druga b-r ma sens? Czy ktoś próbował takiego rozwiązania? W ten sposób miałbym niby i głośno i nisko :zdziwko: . Jak to się ma w praktyce? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 2 skrzynie b-r to nie będzie zbyt dużo na mój bagażnik, który użytkuję na co dzień:) A jaki model polecacie do jakieś małej skrzyni? Narazie będzie jedna sztuka później dorzuci się drugą :) I jaki wzmacniacz? najlepiej żeby był już w stanie podołać dwóm skrzynią :) Myślę przyszłościowo :zdziwko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdy bedziesz ich sluchal na przemian.

Niekoniecznie :)

Taki układ można zastosować nawet na dwóch różnych subwooferach (np.10" i 12-15") ale to już wyższa szkoła jazdy gdyż wymaga to odpowiedniego zestrojenia tak aby częstotliwości z obydwu subwooferów nawzajem się nie nakładały :)

Czyli np. większy głośnik (lub niżej zestrojony BR) odpowiada za najniższe rejestry natomiast mniejszy (lub odpowiedni closed) uzupełnia pasmo po między nim tym większym a wooferami w drzwiach.

Swoją drogą to korci mnie takie rozwiązanie :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy problem techniczny.

Tak, to możliwe. I są dwie możliwości:

1. Priorytet jakości. Ta wersja określone przez maxtz.

2. Priorytet ciśnienia. Obudowa zamknięta gra częstotliwości subbasowe, a BR daje maksymum "mięsa" i ma strojenie w obszarze 35-45 Hz. Jakość basu nie jest najwyższa z punktu widzenia group delay.

Ale jak już omowione, do budowy takiego systemu trzeba poprzednio zmierzyc parametry T-S głośników, i na tej podstawie obliczyć obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co szukać sobie biedy? MOże i by miało to sens ale.. no właśnie potrzeba czasu, sprzętu i "noł hał" żeby coś takiego zbudować. Osobiście każdy ma jakieś preferencje jeden mniej drugi bardziej sprecyzowane. Więc wolał bym się określić czego tak naprawdę potrzebuję. Nie neguję nikogo za to, ze chce eksperymentować wręcz jestem pełen podziwu ale nurtuje mnie pytanie po co? Nie można by było przykładowo wrzucić 2, 3, 4 szybkie 10' i efekt był by chyba lepszy (nie słyszałem połączenia clozet+br) niż eksperymenty. Aczkolwiek jeżeli sie ktoś tego podejmie z chęcią prześledzę projekt :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POdejzewam ze autor tematu mial na mysli po prostu szybka wrzute stad taka odpowiedz.

Nie raczej nie zamierzam się narazie w to bawić:) Chcę po prostu wrzucić coś "kulturalnego" :) do bagażnika. I wybór padł właśnie na RE ( chociaż to jeszcze nic pewnego :rotfl: ) Najpierw wrzucę jedna skrzynie a później się dołoży drugą taki mam zamiar:) i nie chciałbym żeby zajęło mi to cały bagażnik :) kwota jaka planuję na to wydać to jakieś 300 - 400 zł. Oczywiście sam głośnik ze skrzynią. Reszta tzn wzmacniacz, kable itp to inna bajka :) .

Swoją drogą to korci mnie takie rozwiązanie :)

Rozumiem że przymierzasz się do takiego rozwiązania :D ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...