Skocz do zawartości

Lutownica


Emil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najczęściej używam transformatorówki z ZDZ troszkle lepiej wykonana niż Lutola .

Do elektroniki używam taniej ale bardzo dobrze się spisującej oporówki takkiej jak ta http://www.allegro.pl/item1003918174_lutow...et_30_130w.html tylko dokupiłem bardziej płaski grot bo jakoś nie trawię tych okrągłych

Do lutowania końcówek na kablach prądowych używam palnika P/B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zależy do czego. Do lutowania kabli w garażu (brak prądu :) ) kupiłem lutownicę gazową DREMEL

 

i jak Ci się ona spisuje, bo właśnie jakiś czas temu o takowej myślałem :) ( mimo że mam i oporówkę i transformatorową :D )

 

Bardzo dobrze, nie miałem z nią problemów choć trzeba przyznać że gaz trzeba kupować lepszy a nie najtańszy jak ja to robię :P Na kijowym gazie potrafi się zwieszać ale na lepszym gazie nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ardzo dobrze, nie miałem z nią problemów choć trzeba przyznać że gaz trzeba kupować lepszy a nie najtańszy jak ja to robię :) Na kijowym gazie potrafi się zwieszać ale na lepszym gazie nie ma problemów.

 

i rzeczywiście nadaje się do wszystkiego tak jak pisze w "reklamie" :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, można- koncówki jak sie nagrzeja, to mozna nimi wszytko zrobić-fajnie w drewnie wypala się i nie tylko w drewnie, ale również w plastiku-- nieraz trzeba dokładnie coś przyciac na gorąco to też spokojnie da rade(wypróbowałem). Gazu wystarcza na jakieś pół godziny, z ładowaniem też nie ma problemu :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odgrzebałem swoją Lutolę i po sprawdzeniu okazało się, że jest z... 1975r!!! Działa sobie dzielnie nadal. Lutowałem nawet dziś kabelek 25mm2. W całości nie idzie, ale po trochu śmiało daje radę. Trzeba tylko pamiętać o dobrym kontakcie w miejscu grot śruby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jak chcesz tej lutownicy używać?

 

Lutowanie kabelków i konektorków czy jakaś elektronika?

 

Ja na codzieńużywam lutoli 75W i jest świetna (po małym tuningu - ma SuperFluxa zamiast żaróweczki co by jasno było :] ), a do elektroniki używam stacji PT 968 - polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...