Skocz do zawartości

Podłączenie Hifonics Brutus BXI2006D


mikolaj88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc w podłączeniu wzmacniacza jak w temacie ... posiadam dwa głośniki sonic-15 możliwość 1Ω lum 4Ω, a wzmacniacz charakteryzuje się mocą podaną przez producenta :

 

4Ω-1x650 rms

2Ω-1x1300 rms

1Ω-1x2000 rms

 

Hifonics posiada dwa kanały i nie podaje możliwości podłączenia każdego głośnika pod osobny kanał...

w jakiej konfiguracji zagra to najlepiej ? Mostek czy 1 głośnik pod 1 kanał jeśli 1na1 to jak spiąć cewki w sonic'u

 

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę ale ładowanie dwóch soników i karmienie ich tymi 650 W przy 2 ohmach to tak jak dla mnie mija się to z celem . Dla jednego sonika dawałeś prawie 1 Kw przy 1 ohm z doświadczenia wiem że średnia to przyjemność a teraz masz dwa i dostają prawie połowę tego co wcześniej :) Jakoś kiepsko to widzę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę ale ładowanie dwóch soników i karmienie ich tymi 650 W przy 2 ohmach to tak jak dla mnie mija się to z celem . Dla jednego sonika dawałeś prawie 1 Kw przy 1 ohm z doświadczenia wiem że średnia to przyjemność a teraz masz dwa i dostają prawie połowę tego co wcześniej :) Jakoś kiepsko to widzę :)

 

Wiem ... jednemu dawałem 1,1kW i ani nie zapachniał a mam go rok... poźniej pomyśle nad lepszym zwmakiem coś zeby dawało 1kW na 1 sonika albo drugi hifon

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonic gra przyjemnie w mocach 850-1000 RMS przy 4 ohmach. Jezeli chodzi o jedną sztuke w 1 ohmie wiadomo... brzemienie pieca i własności mocno sie pogarszają, membrana zaczyna latac jak mop przy myciu podłogi. Moim zdaniem szkoda prądu. Docelowo musisz kupić coś co bedzie miało z 2kw przy 2 ohmach. Ja używam empahsera EA2500D z dwoma raptorami 15" MK2 ( 2200rms przy 2 ohmach ) i gra to znośnie ale cóż... daleko temu tandemowi do osłuchanego swego czasu Sonica 15" i hifonicsa ZXI 1kw@4ohm gdzie głosnik był wyraźnie dowatowany i trzymany ze łeb tak, że grał bardzo dobrze nawet szybkie bity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o jedną sztuke w 1 ohmie wiadomo... brzemienie pieca i własności mocno sie pogarszają, membrana zaczyna latac jak mop przy myciu podłogi.
No to ja jestem gluchy albo Ty posiadasz nadwyraz silną autosugestie bo wielokrtonie testowałem spinanie subów w 2 i 8 ohm w 1 i w 4ohm i NIGDY nie usłyszałem wyraznej róznicy...

 

daleko temu tandemowi do osłuchanego swego czasu Sonica 15" i hifonicsa ZXI 1kw@4ohm
...
że grał bardzo dobrze nawet szybkie bity.
I tu skłanialbym sie jednak raczej ku Twej nadwyraz silnej autosugestii :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naprawde nie wiem jak sonic moze grac dobrze szybkie bity

pisalem juz o tym kiedys...dla mnie ten glosnik to sraszliwy mul i nawet w klozecie nie moglem tego sluchac i rozstalem sie z nim bardzo szybko

 

pozatym te glosniki maja znaczaca wade konstrukcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...