Skocz do zawartości

Passat B3-problem z głośnikami.


Rafal__K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

W dniu wczorajszym w aucie koleżanki pojawił sie problem z głosnikami...

Otóż...

Podczas słuchania muzyki padły głośniki w drzwiach...

Wszystkie po za tweeterami w desce i subem w bagażniku (sub zasilany osobnym wzmakiem)...

Początkowo myślałem, że rozsypały sie same głośniki...

Dzisiaj pojechałem i podłączyłem zapełnie inne, sprawne głośniki i dalej cisza...

Czyżby coś z radiem??

Radio to Pioneer deh-3000 coś tam... (ma ok roku i kupiłem je osobiście jako nowe)

 

Może podpowiecie w czym może być problem, że grają tylko same tweetery??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wypiely sie gdzies kabelki? Rozumiem ze glosniki podlaczone sa pod samo radio? Przesledz kable idace od glosnikow az po kostke iso przy radiu. Jesli masz mozliwosc podlaczenie innego radia to przed rozbieraniem tapicerki mozesz wczesniej to zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. moze byc i tak ze padla koncowka mocy i tweetery jakos tam piszcza na ostatnim tchnieniu scalaka ale wooferow juz to nie ruszy... Wyjac radio, sprawdzic instalacje ( najlepiej miernikiem w pozycji "Test ciaglosci" przedzwonic ) jesli bedzie wszytsko ok to podlaczyn na probe inne radio...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak głośniki są podłączone pod samo radio...

Dodam, że głośniki to seria...

Ten samochód jest tylko przejściowy...

Też myślałem a podmianie radia na moje (Też mam Pionka), tylko wyjmaków nie miałem przy sobie...

Najbardziej zastanawiające jest to że tweetery grają a te w drzwiach nie...

Jakby padła końcówka mocy w radiu to, żedne z głośników by nie grało?? Czy sie myle??

Z ciekawości wymontowałem ten tweeter i faktycznie dochodzą do niego 2 wtyczki (obojętnie którą gdzie sie podłączy to syk gra - sprawdziłem)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo jest mozliwosc ze padajaca koncowka podaje jedynie tyle pradu by ledwo zasilic tweetera a nie jest w stanie ruszyc juz wooferem.. Niestety musisz wyjac radio i sprawdzic polaczenia. Jesli nie znajdziesz nic niepokojacego to podlacz jakis inny sprzet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jutro zrobie...

Bede miał miernik i zobaczymy...

Podam miernikiem impuls na poszczegulne głosniki i zobaczymy co wyjdzie...

Obawiam sie, że to jednak może byc radio bo przed chwilą sie dowiedziałem że jak to sie stało słuchała dość głośno muzyki (bynajmniej tak mi powiedziała)

Jutro po południ sie wszystkiego dowiemy i napisze co jest...

Wielkie dzieki za sugestie i podpowiedzi :P

 

[ Dodano: 2010-04-12, 12:13 ]

A więc tak...

Dopiero dzisiaj udało mi sie sprawdzić o co w tym wszystkim chodzi...

Odpieliśmy radio i miernikiem sprawdziliśmy, że nie ma przejścia do głośników...

Dla pewności zrobiliśmy ten sam pomiar u mnie w aucie i wszystko OK...

W moim samochodzie sprawdziliśmy także tamte radio i też wszystko działa jak trzeba...

Także coś z kablami jest nie tak...

Gdy montowaliśmy wszystko nagle zaczeły grać głośniki i za chwile przestawały i tak co chwile tylko strasznie trzeszczały aż znowu jest cisza i tylko syki grają...

Wydaja mi sie że najprościej bedzie pociągnąć nowe kable do głośników w przednich drzwiach niż szukać teraz co i jak sie stało...

Bo naprawde nie mam pojęcia od czego to mogło by być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...