Skocz do zawartości

BMW e36 wymiana głośników na nowe.... jakie?


wanted
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem już forum i widziałem, że odradzacie takie zabawy, jeśli chce się mieć dobry odsłuch.

Ja jednak doszedłem do wniosku, że do dobrego odsłuchu to mam sprzęt w domu a w samochodzie ma mi coś grać oraz nie charczeć i warczeć, wobec czego decyduję się jedynie na wymianę fabrycznych głośników (zniszczone już) na nowe i nie wywalać na to kupę kasy.

Teraz po kolei.

 

Rodzaj muzyki:

różna, przeważnie jest to co graja na listach w radiu czyli pop.

 

Głośność odsłuchu:

umiarkowana, nie lubię jeździć z odkręconym radiem na full.

 

Obecny sprzęt:

fabryczny system audio rozszerzony (po dwa głośniki w drzwiach i po jednym w nogach i po jednym z tyłu przy głowach)

radyjko Pioneer DEH-5200SD

 

 

W nogach mam rozwalony głośnik i charczy więc obowiązkowo pilnie do wymiany

Myślałem o czymś takim (zaczyna od 50Hz więc lepiej niż oryginał)

http://www.allegro.pl/item979188420_sklep_...cm_gw_fv_s.html

Zdaje sobie sprawę, że nie będzie to głęboki bas, ale lepsze to niż fabryczny charczący papier.

Na głośniki w drzwiach nie mam jeszcze pomysłu, ale też podobnie tylko w innym paśmie (co radzicie?).

Na tył chciałbym wstawić coś dwudrożnego (też jeszcze nie wiem).

 

Wiem, że jeśli myśli się o poważnym audio powinienem zrezygnować z tyłu, wrzucić suba do bagażnika itp. jednak tak jak wspomniałem, na ideałach mi nie zależy. Chcę wykorzystać otwory które mam bez żadnych przeróbek (rozwalanie blachy za kanapą do suba, robienie nowych otworów na głośniki 16cm itp), aby mi normalnie grały (nie charczały kiedy dam NIECO głośniej) i abym nie pakował się bez sensu w koszta.

 

Pomożecie w doborze głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pada pare propozycji ciekawych glosnikow 130mm Temat Glosnikow 130mm - SCA . Jedyne co moge doradzic to nie montowanie glosnikow coaxialnych z tylu, za glowami. Nic nie stoi na przeszkodzie zeby miec tam glosniki, jesli lubisz , jednak troche lepiej wyjdzie bez wysokich tonow za uszami :D

 

PS - napisz jeszcze ile max chcesz wydac na te wszystkie glosniki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pada pare propozycji ciekawych glosnikow 130mm Temat Glosnikow 130mm - SCA . Jedyne co moge doradzic to nie montowanie glosnikow coaxialnych z tylu, za glowami. Nic nie stoi na przeszkodzie zeby miec tam glosniki, jesli lubisz , jednak troche lepiej wyjdzie bez wysokich tonow za uszami :D

 

PS - napisz jeszcze ile max chcesz wydac na te wszystkie glosniki :D

 

Widziałem te propozycje, ale albo powalają finansowo (999zł), albo są dwudrożne.

Jak wspomniałem nie oczekuję cudów na kiju. Chodzi o WYMIANĘ głośników na nowe, które będą grały zapewne lepiej od oryginalnych zniszczonych z biegiem lat.

 

A kwota? No i tu zaczynają się schody. Na wszystkie około 500zł. To mało jak na audiofila, ale ja nim nie jestem.

 

Da się coś w tym przedziale zrobić?

 

[ Dodano: 2010-04-09, 12:09 ]

Popytałem i dowiedziałem się jeszcze czegoś. Bez cięcia wygłuszenia nie da się zamontować tam sensownego basu. Niestety nie mieści się on za bardzo w tej cenie, no ale poprawa będzie, więc może warto.

To jest propozycja jaką dostałem. Podobno grają bardzo dobrze jak na tę średnicę.

http://www.allegro.pl/item967128108_sinusl..._bas_13_cm.html

 

Co myślicie o tych głośnikach? Są jakieś inne alternatywy w rozsądnej cenie? (tańsze/droższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zrobilbym jak narazie przod a tylem bym sie nie przejmowal bo malo kasy zeby jakos to gralo wszystko normalnie chyba ze zaraz bedziesz wymienial te 500zł na 1000zł. Kup jakis dobry zestaw na przod w rozsadnej cenie i wyglusz drzwi napewno bedzie lepiej to gralo w dobrym srodowisku jak znowu to wlozysz w blache lub sam plastik(BMW mode). Do tego jak wlozysz cos mocniejszego jak seria mozesz sie liczyc z tym ze samo radio moze nie dac rady poprostu wiec kto wie czy jakis tani wzmacniacz nie bedzie potrzebny, expertem nie jestem ale jak jest mala kasa to lepiej sie jednym zajac teraz a reszta kiedys jak bedziesz mial kase. Dobrze zrobiony przod i calkowicie wiecej nie trzeba jak nie jestes maniakiem bassu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz inwestować(nie mówie tylko o pieniądzach)to moim zdaniem nie kupuj nic z nowych głośników,bo tak czy siak , będziesz niezadowolony.

W tych miejscach montażowych niskotonowców nic Ci lepiej nie zagra jak to, co tam było,tylko sprawne.

Z wysokimi na Twoim miejscu bym się pobawił,kupił coś lepszego,chyba że nie masz potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w tym sek ze zagra w miejscach starych glosnikow cos nowego i znacznie lepiej jak gra seria ale warunkiem jest odpowiednie srodowisko czyli wygluszenie jak sa jakies puszki plastikowe na glosniki tak jak w mojej e38 to trzeba je przerabiac wygluszac zeby nie gralo nic w plastik albo kola blache. A w BMW jest tak ze wszytsko zagra lepiej jak seria niestety tak to ejst z tymi glosnikami w w tej marce samochodow. Ale gwarantuje ze za 500zł z wymiana wszystkich glosnikow to nie zagra za te 500zł robilbys dobrze przod conajmniej z wygluszeniem drzwi tak mysle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem po sobie ze i w niewygluszonych drzwiach, i 13cm glosnikach przykreconych do tapicerki seria kryla sie juz przy jakichs niedrogich JBL'ach.. Niestety seryjne glosniki w 90% projektowane sa przez ksiegowych a nie inzynierow ( tak jak i reszta w samochodzie :P )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec najlepszy chyba bylby wfekt jakby wygluszyl drzwi wtedy mialby cos z tego.

 

No wiadomo ze tak http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif Mowie tylko ze dobrze dobrane glosniki zagraja lepiej od serii i bez wygluszenia... a z wyglusznieniem jeszcze lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo właśnie takich opinii potrzebowałem. Dzięki Panowie....

To następnym krokiem będą Kickbasy w nogach. I tak jeden charczy więc to najprędzej pójdzie pod młotek :) Z tego co się dowiedziałem, to radyjko spokojnie pociągnie te głośniki bez dodatkowego wzmacniacza.

Będę musiał też zakupić wygłuszenie do drzwi i chyba wogóle kabinę będę powoli wygłuszał. Ale to stopniowo, bo wygłuszenie nie jest tanie, a bez tego odsłuch i tak będzie lipny.

Z resztą nie chodzi nawet o odsłuch... i tak uważam, że za dużo "szmerów z otoczenia" zbieram podczas jazdy.

 

A powiedzcie mi jeszcze proszę, czy w miejscu średnich tonów w e36 (przypominam, że to rozszerzony system BMW AUDIO) to jakiś standardowy rozmiar? 87cm wydaja się na oko za duże :)

Może skoro grają to je zostawić wymienić tylko te w nogach na Kickbasy i nowe "gwizdki" jakieś (jakie?) w drzwiach. No i oczywiście wygłuszenie założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych miejscach montażowych niskotonowców nic Ci lepiej nie zagra jak to, co tam było,tylko sprawne.

 

Bredzisz...

 

Wyrywasz danie z kontekstu i piszesz że ....... dużo wiesz

Jeszcze raz potwierdzam z autopsji że wymiana samych głośników to wyrzucanie pieniędzy

Tym bardziej że gra to pod samym radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ty tak dużo wiesz to powienienes tez umieć czytać ze zrozumieniem. Wiedział byś wtedy ze autor chce robić instalacje stoniowo. I co z tego ze pod samymym radiem?? Twoim zdaniem nie da się dobrać głośników które zagrają poprawnie pod samym radiem??? Ja własnie wiem z autopsji ze prawie wszystko gra lepiej niż seria. Nawet w niewygluszonych drzwiach. I nie pisz ze Twoja wypowiedz wyrwalem z kontekstu bo kontekst jej jest jasny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...