Skocz do zawartości

intermis

Użytkownik
  • Postów

    345
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez intermis

  1. 2 godziny temu, adiq888 napisał:

    jak jest z USB i jest dobra mp3 to nakurwia basem, natomiast nie każda MP3 jest taka sama, na jednej mam dużo basu, druga gra 2x ciszej .. 

    Chciałbym uzyskać taką liniowość żeby wszystko z USB grało tak samo, a nie jedno nakurwia aż boczki się prostują a drugie muzyka jak w maluchu.

     

    Sam sobie odpowiedziałeś, że nie każda MP3 jest taka sama i to nie ważne czy MP3 czy CD audio czy streaming, kwestia masteringu danej płyty/utworu, poza tym te cichsze są z reguły lepsze. Ale, że teraz jest dużo "nakurwiaczy" to zrodził się taki niedobry trend o nazwie "Loudness war" i wtedy dla takich osób ta gorsza jest lepsza, a ta lepsza jest gorsza bo "nie nakurwia". Poczytaj co to jest "Loudness war", co to poziom sygnału audio, co to normalizacja. Procesor pomaga w zrobieniu "kulturalnego" grania, w Twoim przypadku niewiele pomoże. Miałem niedawno do czynienia z tym procesorem, na forum właściwie brak informacji o nim i ja tam żadnej możliwości normalizacji w menu nie znalazłem, więc wydasz kolejne 1300 zł i nadal jeden utwór będzie "nakurwiał", a drugi "jak w maluchu". Musisz sobie empetrójki wyrównać na komputerze 🙂

  2. Masz HELIX HEC HD-AUDIO USB-INTERFACE czy HELIX HEC BT HD. Do pierwszego to jakikolwiek Android z funkcją USB host (jak np. mój, którego używam na co dzień (200-300 zł) i aplikacja USB Audio Player PRO. Sugeruję pożyczyć od rodziny jakiś telefon (na pewno mają w szufladach dziesiątki flagowców, które już są "niemodne", a w czasach świetności wykorzystywali ich 5% możliwości), zalogować się na swoje konto Google, kupić aplikację USB Audio Player PRO (żebyś miał przypisany zakup do swojego konta) i przetestować jak to działa w trybie bit perfect. Jeśli ma to iść po bluetooth to Android z kodekiem aptX HD. Jabłuszko jakie byś nie kupił to tam na bluetooth jest tylko kodek AAC, więc bida. A tak poza tym to wszystko masz napisane w poniższym wątku, nie ma co dublować tego samego.

     

     

  3. 21 godzin temu, szymin89 napisał:

    Nie ma jakiegoś canbus adaptera

    To jest fabryczne radio Forda, jaki canbus adapter masz na myśli?

     

    21 godzin temu, michas75 napisał:

    zrezygnować z hi input remote i zrobić zwykłe przykładowo po stacyjce lub na przełącznik jakiś

    7 godzin temu, Jankus napisał:

    Ja bym też proponował odpuścić wzbudzenie po hi-input i podłączyć pod stacyjkę bądź skrzynkę bezpieczników.

    W tym procesorze nie ma takich ustawień, dostaje sygnał po hi-input to z automatu startuje, nie da się tego wyłączyć.

     

    4 godziny temu, michas75 napisał:

    Tak naprawdę poza tym że system się włącza i wyłącza przy otwarciu drzwi przykładowo to nic niepożądanego się u mnie nie działo

    Zgadza się, ale akumulator żre, a kolega dość często otwiera drzwi/klapę na postoju jak się bawi w detailingi itp. 🙂

     

    4 godziny temu, michas75 napisał:

    kwestia konfiguracji procesora po jakim czasie ma zasypiać

    Niestety w tym procku nie ma takich opcji.

  4. Cześć, kolega ma Forda Focusa MK2 z jakimś fabrycznym radiem, z niego po sygnale wysokim (do wyjść głośnikowych) podłączony jest procesor HiFonics Medusa M8-DSP, a z niego remote out idzie do wzmacniacza Helix M FOUR. Problem polega na tym, że wystarczy otworzyć drzwi i radio się "budzi" a wraz z nim cały system, który pozostaje włączony przez kilkanaście minut dopóki radio nie pójdzie "spać". Potrzebuję porady w jaki sposób rozwiązać temat. Myślałem o tym żeby dać przekaźnik/przekaźniki na wyjścia głośnikowe i wyzwalać je po stacyjce, w momencie gdy nie będzie kluczyka to sygnał nie będzie dochodził do procesora i nie będzie uruchamiał systemu. Podpowiedzcie proszę jak to rozwiązać w możliwie prosty i elegancki sposób.

  5. 20 godzin temu, Vir3kS napisał:

    Możesz mi tylko przybliżyć jak działa ta aplikacja, czy to jest jakaś oddzielna apka typu Tidal/Spotify która ma swoją bazę utworów czy działa to jakoś inaczej ?

    Aplikacja USB Audio Player PRO odtwarza zarówno pliki lokalne składowane w pamięci telefonu / na karcie jak i obsługuje streaming: TIDAL, Qobuz, Shoutcast radio, inne radia internetowe, ma też możliwość odtwarzania z serwerów UPnP/DLNA. W Twoim przypadku jak masz wykupionego TIDAL'a to logujesz się w aplikacji swoimi danymi i już możesz odtwarzać utwory z TIDAL, widzisz też swoją bibliotekę ulubionych utworów, albumów, playlisty etc. Aplikacja jest płatna 39,99 PLN, wcześniej jeszcze dodatkowo był płatny komponent do dekodowania MQA, nie wiem jak jest teraz, ale jak masz TIDAL HiFi, a nie TIDAL HiFi Plus to i tak MQA Cię nie dotyczy.

     

    https://www.extreamsd.com/index.php/products/usb-audio-player-pro

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.extreamsd.usbaudioplayerpro&hl=pl&gl=PL

  6. Masz dwie opcje:

    1. Użycie przejściówki USB-C - jack, wtedy uzyskujesz jakość dźwięku zależną od danego modelu telefonu (to o czym rozmawiałeś ze sprzedawcą z Allegro).

    2. Kupujesz DAC na USB-C z wyjściem jack (przykładowo iBasso, DragonFly i dziesiątki innych), wtedy ten DAC robi za zewnętrzną "kartę dźwiękową" i wtedy to od klasy tego DAC'a, a nie telefonu uzależniona jest jakość jaką uzyskasz. Jak do tego zestawu dołożysz jeszcze aplikację USB Audio Player PRO, która pomija mikser Androida i uzyskuje bezpośredni dostęp do DAC wypuszczając sygnał "bit perfect" to za niewielkie pieniądze możesz uzyskać naprawdę dobrej jakości źródło. Ja w ten sposób używam DAC'a iBasso DC03 z słuchawkami i sobie chwalę. W tym przypadku raczej ograniczeniem będzie radio niż DAC.

  7. W dniu 13.06.2023 o 16:20, ...kuba... napisał:

    faktycznie z iPhone ciężko coś więcej wyciągnąć po Bluetooth, brak przystępnych odbiorników Bluetooth które umożliwiają odtwarzanie ALAC - a przynajmniej nie spotkałem takich urządzeń z tym kodowaniem wymienionym w specyfikacji.

    ALAC nie występuje jako kodek w bluetooth, odbiornik dla iPhone ma mieć kodek AAC i ten co podlinkowałeś właśnie go ma. Nic innego nie wyciągniesz z iPhone oprócz AAC i SBC.

  8. Jeśli przejściówka jest TTRS to zapewne z jednego gniazda jest wyprowadzany sygnał analogowy i cyfrowy. Jeśli ten DAP to FIIO to w poniższym linku masz schemat do poszczególnych odtwarzaczy.

    Jeśli to inny odtwarzacz lub chcesz się upewnić to "przedzwoń" ten fabryczny adapter przy pomocy dowolnego multimetru (ustaw na pomiar rezystancji lub ciągłości obwodu).

     

    https://fiio.com/newsinfo/63573.html

  9. W dniu 27.01.2023 o 15:08, lukassikora napisał:

    obecnie mam już ponad 2 lata Huawei p30 pro i zdecydowanie nie jest to najlepsze źródło dźwięku czy to po USB czy BT

    A grałeś tym z aplikacji USB Audio Player PRO czy z "gołego" Androida? Do czego podpinasz to po USB i jakie jest źródło muzyki?

     

    W dniu 27.01.2023 o 15:08, lukassikora napisał:

    Zastanawiałem się nad Asus zenfone 9

    Dobry DAC w tym telefonie nie pomoże w graniu po USB i bluetooth bo w tym przypadku sygnał wychodzi cyfrowo. Korzyść z tego DAC'a będzie przy sygnale analogowym wypuszczanym przez złącze jack.

      

    W dniu 27.01.2023 o 15:43, kamill8848 napisał:

    W tym budżecie iPhone 11/12 PRO

    iPhone łącznie z najnowszym mają "aże" kodek SBC i AAC na bluetooth.

  10. Fidelizera nie używałem, ale używam USB Audio Player PRO na telefonie w parze z USB DAC i jest dużo lepiej niż na "gołym" Androidzie. USB Audio Player PRO ma tę zaletę, że omija sterowniki audio i miksery Androida i uzyskuje bezpośredni dostęp do DAC'a (czy to na USB czy to wbudowanego w urządzenie) uzyskując w ten sposób magiczny i pożądany "bit perfect" :) Nie wiem jak jest w Fiio czy oni ze swojej strony jakieś ingerencję w Androida poczynili żeby było lepiej czy leci po standardowych sterownikach. Wygląda na to, że ten model Fiio jest na liście kompatybilności programu i obsługuje wbudowany w niego układ https://www.extreamsd.com/index.php/hires-audio-driver, więc jest szansa, że na wyjściu cyfrowym również pojawią się dobrej jakości cyferki. Jedyna wada programu to taka, że nie jest darmowy, ale według mnie warto zapłacić, jest często aktualizowany, dodawane są stale nowe urządzenia, można grać z plików lokalnych, z sieci i z serwisów streamingowych.

  11. Pobierz/wygeneruj ton testowy sinus 0 dB z niską częstotliwością której normalnie tweeter nie przenosi (przykładowo coś z przedziału 100-200 Hz żeby nie katować wooferów), podłącz normalnie system przez zwrotnicę z zestawu, zapuść na radyjku ton testowy i zwiększaj stopniowo głośność aż do momentu kiedy z tweetera zacznie być słychać "brzęczenie", będzie to oznaczało, że od tego miejsca zaczyna się clipping radia, będziesz wiedział jakiej głośności nie przekraczać. Co prawda będzie to mega bezpieczny poziom bo 0 dB rzadko występuje w "normalnych" nagraniach, ale jak słuchasz jakichś "bass boosted" i innych modyfikowanych to bardzo możliwe, że się zbliżają do tego poziomu. Moda na "loudness war" też robi swoje :)

  12. W tym wątku sporo napisano na tematy streamingów i alternatywnych źródeł dźwięku: http://www.strefacaraudio.pl/topic/58058-alternatywne-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a-d%C5%BAwi%C4%99ku-w-aucie/

    Ogólnie założenie jest takie, że seryjny radioodtwarzacz zostawiasz w spokoju i wchodzisz sygnałem z niego po "high input" do procesora żeby można było np. posłuchać radia FM, a jako drugie główne źródło wykorzystujesz telefon lub DAP i wchodzisz sygnałem z niego cyfrowo do procesora (po bluetooth, USB, optycznie lub coax). Temat prosty i przyjemny tym bardziej, że w nowoczesnych autach odtwarzacz jest tak zintegrowany z deską rozdzielczą i wszystkim innym, że zastąpienie go czymś bez utraty połowy funkcji samochodu jest bardzo trudne, a taki DSP możesz sobie przenieść później do innego auta i odpalić w ten sam sposób.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...