Skocz do zawartości

Problem z CP Predatorem


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dostalem wlasnie uzywke Predatora 12 2x2 ohm.. Jedna cewka ma 2.2 Ohma a druga 1.2 Ohma i cewki "piszcza" na mierniku razem.. Tzn. kazde wyprowadzenie z kazdym.. Nie mialem jeszcze do czynienia z 2 cewkowym glosnikiem, ale chyba cos jest nie halo ?? Glosnika jeszcze nie podlaczalem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze przy połączeniu rownoleglym cewek miernik "piszczy" to normalne. Wypadkowa oporu wychidzi ok 0.77 ohm wiec miernik będzie piszczal. A rozbieżność w opoze poszczególnych cewek czasem się zdarza. Podłacz glosnik spiety w 4ohmy ( czyli plus jednej cewki do minus drugiej a wolne końce do wzmaka) i uslyszysz czy jest ok czy nie jeśli masz wzmaka stabilnego w 1 ohm to zepnij równoległe i podłacz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kudlatemu w MTX 2x4 nie piszczy wogole i cewki maja rowna impedancje.... Dlatego sie sugerowalismy... Nie mam zadnego 2 cewkowego pod reka a Ache mi zrobil teraz kisiel z mózgu bo nigdy tego nie sprawdzalem w ten sposob przyznam szczerze .

 

No i w szeregu mu wypluwa 2,2 ohm a rownolegle 1,1 ohm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna cewka ma 2.2 Ohma a druga 1.2 Ohma

 

Wiec tak: rownolegle jest 1.1 Ohma, szeregowo 2.2 Ohma.

 

 

Teraz to ja mam kisiel z mozgu... To w koncu jak mierzone??? I jakim miernikiem?? Bo niektore tansze nawet i na 20Ohm potrafia piszczec ustawione na test ciaglasci obwodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo niedomowien: - z jednej cewki, + z drugiej cewki i membrana wyskakuje.. + i + tez i - i - tez..

 

+ i - z 1 cewki = 1,0 - 1,1 Ohma

+ i - z 2 cewki = 2,0 - 2,1 Ohma

+ i + = 1,0 - 1,1 Ohma

- i - = 1,0 - 1,1 Ohma

post-785-1265662270.jpg

post-1-1265662270.jpg

post-1-1265662271.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za foto Po prostu wczesniej zle przeczytalem jedna linijke :hyhy: Przepraszam :/ Wracajac do tematu - napisz co wychodzi przy polaczeniach jakie podalem. Dla pewnosci. Bo podejzewam ze jednak moze byc upalony ( tzn. cewki maja "przebicie")
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...